Máte rádi autorku románů Natashu Lesterovou? Chcete si přečíst zajímavý příběh o šatech přímo od Diora? Tak právě vám je určen román s názvem Tři životy.
Alix St. Pierreová vyrůstá jako sirotek. Píše se rok 1943, pozadí druhé světové války a ona začíná pracovat v marketingu. Díky svým schopnostem si ji všimne americká vláda a dostává coby špionka do Švýcarska. Dozvídá se velmi zajímavé informace, prožije věci, které žena jejího věku vidět nemusí.
Na konci války Alix odjíždí do Paříže pracovat do tiskového oddělení slavného domu odívání Chistiana Diora. V té době vypadá, že je vše zlé z období války zažehnáno, ale opak je pravdou. Objeví se někdo, kdo ji hrůzy z války připomene. Dokáže se z jeho vlivu vymanit a uvědomí si, že vše, co bylo napácháno může jen ona sama dát dohromady. Chcete zažít velmi emotivní příběh ze světa módy i světové špionáže? Pojďte se na to společně se mnou podívat. Čeká vás nezapomenutelné čtení, které ve vás bude rozhodně dlouho doznívat.
Román mě moc bavil a nesmírně mě zaujal. Je rozdělen do 36 kapitol, má 440 stran. Na začátku knihy je prolog. Na konci naleznete poznámku autorky, překladatelky i poděkování těm, co se na přípravě románu podíleli. Na titulní stránce autorka zvolila ženu s fotoaparátem. Působí na mě velmi ležérním dojmem.
Tuto knihu jsem si k recenzi nevybrala náhodou, jelikož jsem od této autorky přečetla romány Pařížská švadlenka a Skříň plná Diora. Byla jsem moc zvědavá, jak na mě tento další román zapůsobí. Toto dechberoucí čtení bych si klidně přečetla znovu. Určitě se k tomuto románu někdy vrátím. Děj knihy vás pohltí a jen tak nepustí.
Děj se odehrává v Paříži v letech 1937 až 1947. Čeká vás poutavý příběh ve dvou časových liniích, o lásce, ztrátě, ale i soucitu, který je v našem životě taktéž důležitý. Příběh se odehrává na pozadí druhé světové války. Rozhodně bych si od této autorky chtěla zase něco přečíst a doufám, že to bude brzy.
Ukázka z knihy:
Anthony lepil na zeď své poznámky, když se ozvalo zaklepání. Zamračil se, byl jen v košili a chtěl si před Alixiným příchodem vzít aspoň kravatu. I když, připomněl si cestou ke dveřím, když sem přišla posledně, byl na tom ještě hůř, teď měl aspoň košili.
Alix měla obličej skoro tak bledý jako po tom nedávném úderu do hlavy. Vešla dovnitř vzpřímeně, jako kdyby spolkla pravítko, a on poznal tu řeč těla-maskovala tím jakýkoli pocit křehkosti či slabosti.
„Měl bys mě vyhodit, jsem špatný parťák, “ prohlásila bez úvodu a hned mu vylíčila, že byla v Beckyině apartmá a Becky ji tam málem načapala.
Zatraceně. „Za to, že jsi v šoku ze zjištění, že se Becky spřáhla s tím tvým informátorem, tě nevyhodím. Ale mohl bych tě vyhodit za to,že jsi tam šla, aniž jsi mi to řekla.“ Snažil se, aby to neznělo nevrle, ale byl pořádně naštvaný.
„Já vím,“neprotestovala. „Jenže ty jsi sháněl ty soudní zápisy a já za tu dobu neudělala nic. neboj se, dostala jsem za vyučenou. A řekla bych, že si teď můžeme podat ruku, protože jsme si vzájemně dokázali, že naše inteligence někdy stojí za starou bačkoru.“ Doprovodila ten vtípek prchavým úsměvem. „Teď musím některého ze svých tiskařů přimět, aby mi udělal kopii té pozvánky, abych se na ten ples dostala.
Několik slov o autorce:
Australská spisovatelka Natasha Lesterová (1973) si vybudovala úspěšnou kariéru v marketingu kosmetické společnosti L Oréal- lukrativní místo ale opustila, aby se mohla vrátit na univerzitu a věnovat se tvůrčímu psaní. Její prvotina What Is Left Over, After (A co zbude potom) získala ocenění T.A.G. Hungeforda za nejlepší beletristické dílo. Časopis The Age ji označil za „pozoruhodný australský talent“ její kratší práce byly publikovány v četných antologiích a časopisech.
Natasha Lesterová má tři děti a žije s rodinou v Perthu. Je vyhledávanou lektorkou tvůrčího psaní.
Autor: Natasha Lesterová
Přeložila: Drahomíra Michnová
Žánr: beletrie
Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha
Počet stran: 440
Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem
ISBN 978-80-7625-261-5
Knihu můžete koupit zde