Morální kompas

Máte rádi romány Danielle Steel? Chcete si přečíst velmi silný příběh z jedné prestižní střední školy? Tak právě vám je určen román s názvem Morální kompas. 

Střední škola svatého Ambrože patří mezi velmi prestižní školy a studentům je ctí na ni studovat. Doteď zde studovali pouze chlapci a nyní se na ni mají připojit i děvčata. Tyto děti trápí různé běžné problémy jako je pocit osamělosti, rodinné vztahy i první lásky. V den školního večírku se stane mnoho špatných událostí. Alkohol vezme za své. Druhý den se dívka jménem Vivienne probouzí v nemocnici, s otravou alkoholem a velmi špatným psychickým stavem. Co se té noci vlastně událo? Všichni kolem mlčí a jen skupinka chlapců ví, co se vlastně stalo. Velmi silný příběh o jednom morálním úpadku, který postihne studované a dobře vychované chlapce z této prestižní školy. Dokáže rozhýbat i jejich morální kompas? Jak to nakonec vše dopadne? To už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Román se mně moc líbil. Od této autorky už jsem za ty roky, co čtu, přečetla mnoho románů. Její styl psaní opravdu miluji. Příběhy jsou velmi osobité, s velmi košatým dějem, plné zajímavých postav. Líbí se mně na nich to, že se odehrávání v různých odvětvích, ať už povolání nebo místa. Tento román se odehrával na střední škole. Velmi mě zaujalo, že se autorka věnovala problematice užívání alkoholu mladistvých, dětí, které žijí ve velmi dobře situovaných rodinách, nejedná se o žádnou spodinu, na což autorka dobře poukázala.

Kniha má 272 stran, má 18 kapitol. Čtení jsem si moc užila a knihu jsem nedokázala jen tak odložit. Chtěla jsem vědět, co se vlastně stalo a proč to ti chlapci vlastně udělali. Co je k tomu vedlo. Příběh vás chytne od první strany, pohltí a jen tak nepustí.

Ukázka z knihy:

Nancy ji naposledy objala a políbila na rozloučenou, než Vivienne nasedla do auta, odkud matce zamávala. Hned na to vyrazili do Bostonu. Nancy se se sklopenou hlavou vrátil ke svému vozu, aby se vydala na dlouhou cestu do New Yorku. Když otáčela klíčkem v zapalování, tekly jí slzy z očí. Po dceři se jí stýskalo už po těch pár minutách. Všechno teď bude jinak. Nesmírně ji mrzelo, že dceři nemůže být nablízku a podat jí pomocnou ruku, až to bude potřebovat.

„Nemůžu se dočkat, až tě představím Kimberly,“ pravil Chris s úsměvem.

„Já se na ni taky těším,“ přisvědčila Vivienne a zírala z okna do dáli. Přemýšlela, jestli otcova přítelkyně ví o tom, co se jí stalo, ale ptát se ho nechtěla. Odteď se její život vůči ostatním lidem bude řídit podle toho, jestli o incidentu vědí, nebo ne. Ona sama takřka na nic jiného myslet nedovedla.

V neděli večer, právě když s manželkou usedal k večeři, zazvonil Tayolorovi telefon. Charity připravila jen něco lehkého k snědku, neboť ani jeden z nich toho na poslední dny moc nesnědl. Vlivem stresu Taylor v minulém týdnu zhubnul téměř pět kilo. Volajícím byl detektiv Dominic Brendan.

„Obdrželi jsme předběžné výsledky testů,“ oznámil mu neutrálním hlasem. Taylor na tu nevyhnutelnou zprávu čekal celé dny a teď se měl dozvědět pravdu.

Několik slov autorce:

Danielle Steel se narodila se 14.srpna 1947. Danielle Fernande Dominuque Schuelein-Steel, známá pod pseudonymem Danielle Steel, je jednou z nejpopulárnějších spisovatelek v USA, i na celém světě. Je autorkou více než osmi desítek románů, které jsou překládány ve čtyřiceti jazycích a pravidelně se drží na předních příčkách světových žebříčků bestsellerů. Materiál ke svým příběhům sbírá dlouhá léta a mnohé jsou inspirovány vlastními životními zkušenostmi. Několik jejích knih bylo převedeno do filmové a seriálové podoby. Svými příběhy napíná a dojímá řady čtenářek již přes dvacet pět let také u nás. Doma je Danielle Steel v San Francisku, ale mnohý čas tráví také v Paříži, která je jejím druhým domovem již od dětských let. Psaní a rodina je pro ni vším.

Mezi její mezinárodní bestsellery patří Špionka, Dětská hra, Temná strana, Ztráty a nálezy, Štěstí v neštěstí, Tichá noc, V nemilosti.

Autorka: Danielle Steel

Přeložila: Michaela Melišková

Žánr: beletrie, romantika

Vydáno: 2024, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 272

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5161-4

Knihu můžete koupit zde:

Kniha Morální kompas – Danielle Steel | knizniklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *