Červená nit osudu-příběh o hrdinství, hloupé sázce a osudové lásce

Máte rádi romány Mirky Skočílkové?  Chcete si přečíst silný a nezapomenutelný příběh o jedné osudové lásce? Tak neváhejte a pusťte se do čtení tohoto příběhu s názvem Červená nit osudu. 

Stará legenda praví, že každý z nás je spojen se svým osudovým člověkem neviditelnou červenou nití. Máme ji ovázanou kolem malíčku, a když nastane ten správný okamžik, pomůže nám se s touto osobou sejít…

Andrea je velmi talentovaná malířka a učitelka na základní umělecké škole. Její dětství nebylo příliš šťastné, vzpomínky na rodiče, díky jejích chladným vztahům se po maturitě vdá za svého spolužáka ze střední školy. Jejich manželství je idylické, vztah s nastávající tchýní a tchánem je krásný. Zde nalézá pravou lásku i vřelé vztahy, které ji odmalička chyběly. Mají spolu brzy na to děti. Benjamin, její manžel je skvělý táta i partner, ale má jednu obrovskou chybu. Svou práci profesionálního hasiče upřednostňuje před rodinným životem, což Andrei neskutečně vadí. Jednoho dne se mu jeho hrdinství stane osudovým.. Jak osud zamíchá s kartami? Jak to nakonec vše dopadne? Dozví se, jak to vše bylo s hloupou sázkou jejích dvou spolužáků? Bude Andrea šťastná? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Romány Mirky Skočílkové jsou skvělé a nikdy si je nenechám ujít. Prozatím jsem četla všechny její romány, které vyšly. Román Červená nit osudu je příběh o obrovském hrdinství, hloupé, nerozvážné sázce a osudové lásce, který vás chytne od první strany, pohltí a jen tak nepustí. Kniha je rozdělena na 3 části, na kapitoly, zakončeny kapitolou vyprávění Richarda, tchána Andrei a podkováním autorky těm, co se na knize podíleli. Formu vyprávění, líčení děje i napínavost v ději je obrovským nadáním, které Mirka Skočílková má. Velmi se mně líbí a doporučím ho všem, co mají rádi laskavé příběhy, o lásce, o osudu, o dobrých lidech, prostě romantickým duším. Nečekejte ale pravou červenou knihu, takové romány Mirky Skočílkové nejsou. Jsou plné touhy, vášně, silného citu i lásky, také obrovské odvahy a hrdinství.

Velmi jsem přála hlavní hrdince, aby vše zvládla, aby nakonec měla štěstí a žilo se jí dobře. Osud si s ní velmi nehezky pohrál, i přesto dokázal kvůli dětem vstát, odrazit se ode dna a fungovat. Nakonec si plnila i svůj sen uspořádat vernisáž, za což jsem byla moc ráda a nesmírně jsem ji to přála.

Ukázka z knihy:

Osobní volno nebylo to, co mi chybělo. Byl to Ben, co mi chybělo! Nevydržela jsem sedět doma se založenýma rukama. Každá taková chvíle mi vháněla slzy do očí. Každý kout v domě mi ho připomínal. Takže jsem se maximálně zaměstnala. Když jsem zrovna neučila, makala jsem v domě nebo na zahradě. Moc jsem nejedla, jen pracovala, uklízela, umyla jsem všechna okna, vyměnila povlečení, přehozy, přestavěla nábytek, vyčistila koberce, vydrhla podlahy. Když se po domě linul nechutný zápach dezinfekce a nebylo už co dělat, přesunula jsem se ven a pustila do uklízení zahrady a skleníku. Od jara tu nikdo nesekal trávu, nikdo se nestaral o pergolu ani krb. Taky proč? To byla Benova práce. Já tak maximálně otrhala jahody. Na tom marastu jsem rozbila sekačku. Zakuckala se a už ani nehlesla. Jak jsem byla poslední dobou tvrdá na sebe, aplikovala jsem tento přístup i ke strojům. Nevím, jestli jsem už úplně nezešílela, ale natáhla jsem si rukavice a rozhodla se vysoké kopřivy a lopuchy trhat rukou.

Nešlo to a ruka mě za chvilenku začala pekelně bolet. Popálila jsem si ji, ale zcela nepochopitelně jsem za tu bolest byla ráda..

Několik slov autorce:

Mirka Skočílková se narodila v roce 1982 ve Vysokém Mýtě, ale vyrostla v Luži. Dnes žije ve Skutči. Vystudovala na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci matematiku a geografii a v současné době učí na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Ráda čte, cestuje, v zimě lyžuje, v létě jezdí na kole a má dvě děti. Během roku se věnuje hlavně matematice a s ní související aktivity. Psaní beletrie je tak po ní nutný Relax, jímž dokonale vyvažuje tu část života, která je vyplněna čísly. V roce 2019 debutovala Violkou, kterou následovaly romány Kdo věří na zázraky (2020), Opuštěný dům (2021) a Vesničanka (2023).

Autorka: Mirka Skočílková

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: 2024, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-249-5356-4

Knihu můžete koupit zde:

Kniha Červená nit osudu – Mirka Skočílková | knizniklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *