Dům vůní-fascinující příběh plný vůní a snů

Máte rádi příběhy o silných ženách, které jsi jdou za svým cílem? Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je připravit ten nejskvělejší parfém? Neváhejte a pusťte se do čtení. Zažijete příjemnou pohodu, ucítíte nádherné vůně, krásu, lásku, prostě to, po čem ženy rozhodně touží. 

Anouk Romillyová je dcera jedné lékárnice, která si myslí, že Anouk bude ta, která převezme jejich živnost. Anouk odmalička sní o vytváření vlastních vůní a parfémů. Shoda náhod ji svede do cesty mladého syna rodu Girardových a ten ji přivede do Grasse, starobylého a nádherného městečka parfémů. Giardovi ji umožní studovat parfumérskou školu, zařídí ji samostatnou laboratoř, kde můře Anouk tvořit, jak se ji zachce. Anouk má úžasný talent a Giardovi jsou z ní úplně nadšení. Anouk zažívá lásku, úspěch, nadšení, ale i velké zklamání. Jak spolu souvisí velká nenávist dvou rodů Bonnetů s Giardových? Podaří se Anouk najít odpověď na tuto otázku? Najde i svoje kořeny? Jak to spolu všechno souvisí? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení. Čeká vás příjemné, napínavé čtení plné nádherných vůní, úspěchu, lásky, ale i cílevědomých lidí, kteří si jdou za svým cílem a jen tak se nenechají ničím a nikým odradit. Autorka si velmi hezky pohrála s různými dějovými linkami, jak může zakladatel jedné parfumérské firmy souviset s mnoha dalšími potomky mě neskutečně překvapilo a musela jsem prostě číst dál a dál.

Tento román se mně opravdu moc líbil. Zaujal mě už od první strany a čtení jsem si moc užila. Bylo by tedy škoda si tuto knihu nedočíst až do konce. Co vás v knize může mile překvapit? Především poutavé vyprávění, nádherné vůně, které jsem si pořád představovala a také zajímavá zápletka. Kniha má 352 stran, je rozdělena do 36 kapitol, do 7 dílů, v nichž jsou různí vypravěči, je zakončena epilogem a doslovem autorky. Děj knihy se odehrává v letech 1912 až do roku 1953.  Moje subjektivní hodnocení románu je určitě pozitivní. Doporučím ho všem milovníkům parfémů a nejen jim. Obálka knihy mě velice zaujala. Působí příjemným dojmem, nádherné červené růže v pozadí město, které dotváří tu správnou atmosféru pro vaše poklidné čtení.

Velmi jsem fandila Anouk, aby vše zvládla, dokázala vyrobit ten nejúžasnější parfém, také aby se dokázala vyrovnat s křivdou, kterou ji Vivienne provedla. Přála jsem ji i lásku, a aby si vše dokázala obhájit. Myslím si, že se ji to nakonec podařilo. Silný příběh o silné ženě. Autorka velmi barvitě popisuje místa děje románu a to Paříž, Francouzskou riviéru i Grasse. Myslím si, že vůně jsou v našem životě nesmírně důležité a provázejí nás již od dětství. Každý z nás má nějaké ty vůně, které se mu v dospělosti vybaví jako vzpomínka na své rodiče, či prarodiče. Martina Sahler si s touto myšlenkou určitě velmi dobře pohrála.

Autorka ve svém románu poukázala na vážnost dědičného onemocnění, jež byly cystické ledviny a do šedesátých let 20.století byly neznámou a smrtelnou nemocí. Později pacientům přinesly naději až pokroky v transplantaci ledvin. Touto nemocí taktéž trpěly dvě ženy z tohoto románu.

Čeká vás velmi příjemné, napínavé čtení o dvou parfumérských dynastiích na pozadí opojné Francie, plné snů a úchvatných vůní..

„Parfém je jako láska: trocha nikdy nestačí.“

Estée Lauder

Ukázka z knihy:

„Dědečku, víš kolik času trávím v laboratoři a že tam mám svá vlastní pravidla.“

„Oceňuji, co pro firmu děláš. Při výběru parfumérů na volné noze, kteří pracují, máš opravdu šťastnou ruku.“ Vivienne sebou trhla, jako by ji uhodil. „Pokud se o svou laboratoř nechceš dělit, zařídíme pro naši mladou přítelkyni jinou.“ Usmál se na Anouk, která zvedla ruce v obranném gestu.

„Ach, prosím, nechci dělat žádné potíže..“

Vivienne k ní otočila bezvýraznou tvář. „Do laboratoře můžeš přijít pozítří. Potřebuji den, abych to tam připravila pro dalšího uživatele. Tvoje doba bude od pěti do osmi hodin. Předtím pracuji a potom potřebuji své útočiště pro spontánní nápady.“

O dvě hodiny později se Anouk odebrala do svého apartmá.

Z okna viděla, jak se nad siluetami hor třpytí hvězdy. Ve vzduchu visela vůně letního dne a cikády započaly své písně. Z patia k ní doléhalo tiché mumlání. Stéphane a jeho dědeček si nechali dolít sklenice, ostatní se už stáhli. Anouk si sundala lodičky, opřela se o okenní parapet a nechala svůj pohled bloudit po údolí. V několika domech se ještě svítilo. Těšila se, až město prozkoumá.

Několik slov o autorce:

Martina Sahler (1963) žije se svou rodinou nedaleko Kolína nad Rýnem a už více než dvacet let se věnuje psaní historických románů. Proslavila se zejména jednou trilogií. Za poslední knihu obdržela stříbrnou medaili literární ceny HOMER.

Autorka: Martina Sahler

Přeložila: Romana Hájková

Žánr: román pro ženy, beletrie

Vydáno: 2023, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 352

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-7625-248-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *