Medové perly- proč je náš život sladší, než si myslíme

Hledáte zajímavou knihu pro sebe i své blízké? Chcete prožít zajímavý myšlenkový proces týkající se vašeho života? Máte rádi knihy, které vás nutí přemýšlet nad vlastním životem? Tak právě vám je určena kniha Medové perly, jejíž autorkou je Melanie Pignitterová. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA v Brně. 

V této příručce najedete návod, jak se zbavit vnitřních omezení, které nám pomohou překonat hranice. Pokud chceme překonat hranice ve své hlavě, musíte se zbavit strachu z chyb, chybovat je totiž lidské. Často máme tendenci se srovnávat s jinými lidmi a to nás pak dost limituje, cokoli dělat. Je třeba se naučit přijímat pochvaly a uznání od druhých. Součástí příručky jsou i různé sebetesty i s vyhodnocením. např. jaká je potřeba naší lásky a blízkosti, dále také čtyři cvičení vděčnosti. Každý máme nějaká bolavá místa, která vznikla v minulosti a začnou krvácet, pokaždé když nás do nich někdo zasáhne. V příručce najdete mnoho modelových situací, které vysvětlují, proč se daný člověk tak vlastně v danou dobu chová. Běžná situace v nás může vyvolat vzpomínky a otevřít tak staré rány. Rituály a jisté návyky nám dávají pocit jistoty a bezpečí, cítíme se uvolněnější a šťastnější. V knize najdete rady, jak na sobě pracovat, na co se zaměřit, co případně změnit nebo dělat jinak, jaká máme očekávání vůči ostatním, přemýšlejte o své minulosti, jak si uvědomit své silné stránky, jak se zachovat, při životní krizi, jakou je třeba rozchod s partnerem, ztráta zaměstnání nebo informace o závažné nemoci. Lidé, kteří zažili neúspěchy a prošli krizemi, jsou odolnější než ti, kteří svou komfortní zónu opouštějí jen málokdy. V našem životě nás často omezují přesvědčení, která máme nastavené z rodiny, z našeho dětství, naučené ve škole i naši vírou. Součástí knihy jsou i různé myšlenky autorky. Je nutné v našem životě používat tzv. afirmaci, což jsou tedy pozitivně formulované věty, které si přeříkáváme denně.

Kniha o nalezení sebe sama, o vnímání světa kolem sebe i změně vlastního myšlení.

Autorka této inspirativní knihy je certifikovaná mentální a komunikační koučka, která sama trpěla opakovanými migrénami. Pomocí mentálního tréninku objevila medové perly. V této publikaci dala dohromady tipy, návody, přístupy, cvičení, která nám pomohou vytěžit z negativního maximum pozitivního. Vše co se nám děje se děje z nějakého důvodu. I když se jedná o věci negativní, nešťastné, snaží se nám dát najevo, abychom naslouchali sami sobě, rozpoznat změny našeho těla.

Mám velmi ráda knihy, které mě nutí přemýšlet, které mě obohacují, které ve mně zanechají hluboký zážitek. Kniha Medové perly to rozhodně bude.

Ukázka z knihy:

„Všechny ty děti uvnitř nás, které stále ještě pláčou, protože je nikdo nevzal do náruče a neutěšil, ovlivňují náš život i v současnosti.“

„Definice šílenství spočívá v tom, že děláte stále tatéž a očekáváte jiné výsledky.“

Albert Einstein

„Stručně řečeno, kdo žije vděčností, stává se bohatým uvnitř i navenek.“

„Všímavost vám umožní zpozorovat všechny ty dary kolem vás, které jste doposud přehlíželi, a znovu se zamilovat do svého života.“

„Motorem naší životní síly je nadšení.“

„Selhání je jedním z největších obohacení, kterých se nám může dostat.“

„Nebuďte smutní, že je konec, ale radujme se, že jste to mohli zažít.“

Několik slov u autorce:

Melanie Pignitterová, více než rok trpěla nesnesitelnými migrénami, na které vůbec nic nezabíralo. Podařilo se jí nad nimi zvítězit až díky mentálnímu tréninku. Na své cestě hledání pomoci objevila medové perly, dary života, které na první pohled vypadají jako větší či menší pohroma. V této knize dala dohromady tipy a přístupy, které se jí osvědčily, i praktická cvičení a návody, jak si i z toho zlého, co nás v životě potká, vzít to dobré. Zkrátka jak kolem sebe nacházet medové perly, aby byl náš život sladší.

Autorka: Melanie Pignitterová

Ilustrace: Horst Moser

Žánr: rozvoj osobnosti

Přeložil: Martin Richter

Počet stran: 176

Vydáno: 2023, Nakladatelství KAZDA, Brno

Vazba: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-7670-108-3

Knihu můžete koupit zde

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Více informací naleznete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *