Pohádky do kapsy – 15 krátkých pohádek, které se vejdou do kapsy

Počítali jste někdy ovečky? Víte, kdo svítí na semaforu, či kde se hledají nápady? Slyšeli jste někdy pejska zpívat Rusalku? Pokud ne, tak to jste na správné adrese. Kniha Pohádky do kapsy vás budou bavit od začátku, až do konce. 

Děti zažívají různá dobrodružství, které v pohádkách běžně bývají, strach, poznají dobré skutky, důvtip, také se dozvíte mnoho zajímavostí o přírodě a nejen to. V knize naleznete pohádky o nadpřirozených bytostech, o přírodě, o zvířátkách, bez nich by to nebyly ty pravé pohádky. Pomocí pohádkových příběhů děti zvládnou odlišit reálný svět od světa dětské fantazie. Děti si nenásilnou formou rozvíjí slovní zásobu, jazykový cit i porozumění textu, dále také vztah ke čtení a ke knihám jako takovému. Společně strávené chvíle rodičů se svými dětmi, dětská fantazie, následné povídání si u šálku voňavého čaje či kakaa, to jsou ty nejkrásnější chvíle, vzpomínky, které si děti uchovají až do dospělosti a budou je takto přenášet na své potomky, později i vnoučátka.

Nejvíce mně zaujala pohádka Toníček popleta, který plave ve čtení a psaní a také má najednou jít plavat se školou? Chudák neví, kde vzít rozum do hrsti? Pohádka je humorná, pobaví a potěší. Jak to ve správné pohádce bývá, dopadne to vlastně dobře.

Pohádky se autorce opravdu povedly. O této autorky to není první kniha a musím říci, že se těším na další její zajímavý titul. Velké pozitivum vidím ve formátu knihy. Vejdou se opravdu do každé kapsy a můžete si je bez problému vzít kamkoli, kde si chcete s dětmi číst nebo je potřebujete zabavit. Půvabné ilustrace Magdy Vaverkové Hrnčířové vám vykouzlí úsměv na tváři.

Ukázka z knihy:

Strašidla stále existují. Kdo tvrdí opak, jistě nebyl na zámku Skuhrálkov. Tam dokonce straší celá rodina. Již po několik staletí. Hrabě Ouvej a hraběnka Achjo. Jejich jediným synem jménem Achouvej je bezhlavý rytíř. Tedy ne zcela bez hlavy, občas ji nosí pod paží. Jako obyčejný smrtelník nosí kabelku. Lidem se strašidla přirozeně neukazují. Návštěvníci zámku někdy zaslechli šramot v komnatách, ale průvodce jenom mávl rukou. Uklidňoval je: „Nebojte se, letité dřevo pracuje. Trámy, podlahy i schody občas zapraskají. Jde zcela o normální jev.“ Jenže to netušil, že místností právě prošla hraběnka. Jako duch, kterým opravdu byla. Hodně buclatý duch, takže přece jenom mírně zasténaly.

Jednou se vznešení manželé rozhodli, že by rádi svého synka v brnění oženili. Ve výběru strašidelných nevěst mu byli ochotní pomáhat. Celá rodinka se sešla v rytířské síni. Z obrazů na ně přátelsky shlížely podobizny předků.

Několik slov o autorce:

Stanislava Reschová je autorkou pohádkových příběhů pro děti. Publikovala knížku Ježkovy voči a jiné pohádky, která získala roku 2010 první místo v literární soutěži o nejlepší původní moderní pohádku a nominaci na Zlatou stuhu 2013. V Portále vyšla její kniha Veselá kopa pohádek.

Magda Veverková Hrnčířová je ilustrátorka a grafička. Ilustrovala řadu dětských knih, v Portále např. knihu František a jeho pohádky do postýlky.

Autorka: Stanislava Reschová

Ilustrace: Magda Veverková Hrnčířová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2014, Portál, Praha

Počet stran: 96

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-0708-5

 

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *