Utajená dcera – nádherný příběh o adopci, zlomených srdcích a mateřské lásce

Hledáte silný, nezapomenutelný příběh o rodině, rodinném poutu a adopci? Jste na správně adrese. Román Utajená dcera je určen právě vám. 

Sabina zrovna čeká své první miminko a chce tuto sladkou novinku prozradit společně se svým mužem svým rodičům. V 38 letech se ale dozvídá, že je adoptovaná a její rodiče nejsou prostě její. Díky tomu se rozjíždí kolotoč výčitek, slz, ale i hledání své pravé maminky. Proč její rodiče tuto informaci tak dlouho tajili? Proč se jí její biologická matka vlastně vzdala? Jaké důvody k tomu měla? Jak to všechno nakonec dopadne, to už se nechte překvapit a začtěte se do novinky Kelly Rimmerové s názvem Utajená dcera.

Kniha má 40 kapitol, celkem 312 stran, zakončena epilogem a poděkováním autorky těm, co se na knize podíleli. Autorka střídavě vypráví příběh Sabiny, své biologické matky Lilly a matky, která ji vychovává – Megan. Dostává se tak v ději do minulosti, do roku 1973 a současnosti do roku 2012. Román se mně moc líbil a nesmírně na mě zapůsobil. Musím říci, že jsem četla s napětím, jak to nakonec dopadne, co vše si ještě Sabina musí projít, než najde svou biologickou matku. Těšila jsem sem, jak příběh skončí. Přemýšlela jsem, co asi prožívala Lilly, když své dítě musela opustit.

Román Utajená dcera je velice dojemný, krásně vyprávěný příběh o bolesti odloučení a trvalé síle lásky. Jelikož jsem také maminka dvou synů, vůbec si nedokážu představit, co by se muselo stát, abych musela své dva syny opustit a co si matka prožívá, když se do takové situace vlastně dostane.

Ukázka z knihy:

Když jsem poprvé viděla tvář své právě narozené holčičky, zoufale jsem se snažila vtisknout si její podobu do své mysli – vypálit si ji navždy pod víčka. Když mi ji vzali, věděla jsem, že už svou dcerušku nejspíš nikdy neuvidím.

To přiznání dopadlo jako rána kladivem. Stáhlo se mi hrdlo. Dívaly jsme se na sebe a ani jedna z nás nebyla ochotná se odvrátit. Měla jsem pocit, že pokud s ní přeruším oční kontakt, už nikdy se na ni nesnesu podívat.

Několik slov autorce:

Kelly Rimmerová je bestsellerová autorka románů pro ženy a její knihy jsou překládány do více jak 20 jazyků. Žije na australském venkově s manželem, dvěma dětmi a spoustou špatně vychovaných zvířat.

V nakladatelství Euromedia jí již vyšlo: Až budu bez tebe, Když jsme tě ztratila a Matčino vyznání.

Autor: Kelly Rimmerová

Přeložila: Zdeňka Zvěřinová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 312

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4325-1

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *