Mája a ohnivý lišáček – příběh o jednom neobyčejném přátelství

Má vaše dítě problémy s kamarády? Těžko si je hledá? Chcete prožít krásný příběh o holčičce a pandě červené? Hledáte milou knihu pro své začínající čtenáře? Kniha Mája a ohnivý lišáček, kterou vydalo nakladatelství Portál v Praze v roce 2022 je určena právě vám. 

Maminka, tatínek, Mája, bráška Norík a kočka Micka se stěhují do nového domečku. Kája je ohnivý lišáček – panda červená s roztomilým červeným ocasem s proužky. Mája ztratila svého oblíbeného plyšáčka králíčka a byla velice smutná a cítila se osaměle. Z jedné krabice se ozval šramot a vykoukl Kája-ohnivý lišáček. Stanou se Mája s ohnivým lišáčkem Kájou kamarádi? Co všechno spolu nakonec zažijí? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Knihu ocení začínající čtenáři, protože textu v knize najdete méně a velikost písma bude vyhovovat i prarodičům, kteří si s dětmi budou knihu číst a špatně vidí. Kniha se mně moc líbila a rozhodně se bude líbit jak dětem, tak i dospělým. Ilustrace jsou velmi milé a báječně doplní celý příběh. Autor se v knize zabývá problematikou stěhování, to jak děti vnímají změnu svého bydliště mnohem více, než si možná uvědomujeme. Zajímavé je i pojetí kamarádství, které není vždy samozřejmostí a je třeba se o něj starat a rozvíjet jej. Velmi hezké je v knize vztah holčičky a zvířatka, kterého objeví, to děti rozhodně zaujme.

Kniha má 72 stran, texty jsou členěny mezi obrázky. Na titulní obálce je holčička Mája s ohnivým lišáčkem Kájou. Možná doma řešíte stejnou situaci se stěhováním a tento laskavý příběh vám může pomoci řešit stejné problémy.Příběh o přátelství, že vždycky je lepší nebýt sám, protože ve dvou se to lépe táhne.

Kniha je určena pro děti od 3 let.

Ukázka z knihy:

Hledala králíčka všude, prohrabala všechny krabice, volala na něj. Jenomže králíček zůstával nezvěstný, zapíral se. A to bylo nejhloupější na celém tom beztak už hloupém dni.

Jak má teď, bez králíčka, usnout? Navíc v tomhle cizím městě, v cizím domě, v prázdném pokoji přecpaném krabicemi a škatulemi?

V tom se ozval šramot.

„Jéje!“ vyděsila se Mája.

Znovu to zašramotilo a jedna z krabic se zakymácela. Že by to byl králíček?

Mája se zhluboka nadechla. Sebrala všechnu odvahu, vyskočila z postel a otevřela krabici.

Několik slov o autorovi:

Udo Weigelt se narodil roku 1960 v Hamburku, studoval němčinu, literaturu a historii na univerzitách v Kielu a Hamburku, žije u Bodamského jezera, pracuje jako spisovatel na volné noze.

Od roku 1998 vydal u různých nakladatelství přes padesát knih (také pod pseudonymem E.T.W.Igel nebo Moritz Petz), které byly přeloženy do více než patnácti jazyků. První knížku o Máje a ohnivém lišáčkovi napsal roku 2016, od té doby přibyla čtyři pokračování. Celou sérii ilustrovala Joelle Tourlonias.

Informace o ilustrátorce:

Joelle Tourlonias se narodila roku 1985 v hesenské Hanavě, na univerzitě ve Výmaru studovala vizuální komunikaci se zaměřením na ilustraci a malbu, žila v Düsseldorfu, ale vrátila se do Hesenska a nyní pobývá nedaleko Frankfurtu nad Mohanem u pohoří Vogelsberg, Pracuje jako výtvarnice na volné noze. Dosavadní kariéru spojila s dětskou ilustrací a svým snadno rozpoznatelným stylem doprovodila již více než sto knih. Svých autorských má na kontě prozatím pět. V nakladatelství Portál vyšla v roce 2021 dvojkniha Michaela Englera Mokrozem- Suchozem, jejíž jednu část ilustrovala.

Autor: Udo Weigelt

Přeložil: Lukáš Novosad

Ilustrace: Joelle Tourlonias

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2022, Portál, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná

ISBN 978-80-262-1884-5

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *