Logopedické hádanky 2 – zamotané veršovánky k procvičování výslovnosti

Hledáte zajímavé inspirace pro práci s předškolními dětmi? Pracujete v mateřské škole a vedete kroužek logopedické prevence? Máte doma předškoláka, který má potíže s vyslovováním některých hlásek? Tak je tato publikace určena právě vám. Autorky příručky Ilona Eichlerová a Jana Havlíčková jsou zkušené klinické logopedky. 

V této příručce najdete různé bludiště. Pokud si nebudete jistí s doplněním rýmu podle dějového obrázku, můžete k němu doputovat po zamotané cestičce. Bludiště jsou rozděleny podle dané hlásky, kterou chcete procvičovat a to jsou např. hlásky F,V, J, BĚ, PĚ, VĚ, H, CH, K, G, K, K X Ta D, DTN, ĎŤŇ, DTN X ĎŤŇ, Č,Š,Ž, C,S,Z, CSZ, Č X C, Š X S, Ž X Z, ČŠŽ X CSZ, L, hláska R, Ř v různých pozicích ve slově, L X R.

Na konci knihy autorky připravily rozluštění slov, která budete hledat v rýmech, pokud si třeba nebudete jistí.

Vendula Hegerová doplnila texty nádhernými ilustracemi, které vás budou bavit.

Co si děti v této publikaci procvičí? Především slovní zásobu, pracovat s obrázkem, tvořit rým, udržovat rytmus, správnou výslovnost dané hlásky, sluchové vnímání a fonematické rozlišování, ale především nenásilnou formou se učí, aniž by si to uvědomovaly a zažijí přitom ještě mnoho legrace a dobrodružství.

Ukázka z knihy:

Ignác spěchal do Teplic,

dostal z toho zápal —.

 

Kam si v lese schová

svoje hnízdo—?

 

Na stanici policie

vlezla oknem v noci —.

 

Schovala si Zuzka sponku,

dala si ji pod——.

Saša Stáně napíše:

Já jsem našel—-!

 

To je vážně trýzeň,

bez vody mám ——-.

Tato kniha volně navazuje na oblíbené logopedické hádanky. Knihu ocení rodiče, či prarodiče, kteří s dětmi a vnoučaty navštěvují logopedii, dále učitelky mateřských škol, logopedické asistentky pro procvičování výslovnosti, dále také učitelky 1. tříd při výuce prvního čtení.

Kniha se mně moc líbila a při práci logopedické asistentky a učitelky v mateřské škole ji rozhodně využiji a doporučím svým kolegyním. Je plná humorných rýmů a nádherných obrázků Venduly Hegerové, které opravdu miluji a vždy mně vykouzlí úsměv na tváři. Logopedické knihy si už bez ní ani nedokážu představit. O těchto autorek mám doma mnoho publikací a nesmírně si jich cením. Tato bude rozhodně patřit k dalším skvostům mého „pedagogického věna.“

Řeč a výslovnost jednotlivých hlásek je důležitá pro další vývoj dítěte, motoriku i budoucí psaní a čtení. V dnešní době logopedických vad opravdu přibývá a v ordinacích logopedů končí čím dál více dětí. Prodlužují se díky tomu i jejich čekací doby a objednací lhůty. Logopedické hádanky 2 budou vašim velkým pomocníkem.

Několik slov o autorkách:

Mgr. Ilona Eichlerová a Mgr. Jana Havlíčková jsou klinické logopedky a autorky řady oblíbených knih. V Portále vyšlo: Já mám v krabici cukr a krupici, Velké logopedické pexeso 1-3, Logopedické hádanky, Kouká Mína do komína, Logopedické hry pro větší děti a Najdu Edu na posedu.

Autor: Ilona Eichlerová, Jana Havlíčková

Ilustrace: Vendula Hegerová

Žánr: logopedická příručka

Vydáno: 2021, Vydal Portál, Praha

Počet stran: 95

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1814-2

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *