Kočičí kavárna – zábavné a pohodové čtení pro milovníky koček

Máte rádi romány o kočkách? Chcete si přečíst pohodové čtení a přitom se pobavit? Tak právě vám je určen román Kočičí kavárna, jehož autorkou je Charlie Jonas. Román vydal Ikar ve společnosti Euromedia Group. Tak neváhejte a pusťte se do čtení. Čeká vás spoustu chlupatých kočiček. 

Leonie je učitelka němčiny a francouzštiny a má starší sousedku Zuzanu, která ji požádá, aby se na čtrnáct dní postarala o její kočičku Mimi, protože se chystá na svou poslední dovolenou na Ischii. Ztratila svého manžela a nemůže se s jeho ztrátou vyrovnat. Leonie souhlasí, i když neví, do čeho jde. Soužití s Mimi je naprosto šílené a Leonie to nezvládá. Její kamarádka Maxie otevírá kavárnu a napadne ji, že by se o Mimi mohla postarat. Zpočátku se to zdá jako šílený nápad, ale nakonec souhlasí. Z její kavárny se stává kočičí kavárna a hrne se k ní spousty lidí, jen aby vidělo krásnou Mimi. Ta si pro všechny přichystá překvapení. Porodí tam několik nádherných chlupatých koťátek a kavárna se stává široko daleko tou nejnavštěvovanější. Stará paní si dovolenou prodlouží a Leonie zažije i něco, po čem opravdu hodně toužila. Jak vše dopadne? Tak to už se dozvíte, pokud se usadíte a začtete se do novinky Charlie Jonas. Střídavě se ponoříte do slunné Itálie, či deštivého Kolína nad Rýnem.

Román se mně moc líbil a přečetla jsem ho jedním dechem. Jelikož mám moc ráda kočky, byla to láska na první pohled a jasná volba. Román se četl báječně. Je mě trochu mrzelo, že jsem si Mimi i její krásná chundelatá koťátka nemohla pomazlit doopravdy. Bylo by to nádherné. Kniha se čte velmi dobře. Je rozdělena na 28 kapitol, zakončena epilogem. Co vás rozhodně na této knize může bavit je to, že autorka přidala na konec knihy nejchutnější recepty na zákusky z modré knihy tety Pauly. Především na mramorovou bábovku s poctivým máslem, nadýchaný jablečný koláč s vlašskými ořechy nebo skořicové šneky s rozinkami. To mně autorka udělala velkou radost a rozhodně jsem na tyto dobroty dostala velkou chuť. Už vím, co si příští týden upeču dobrého. Nechybí ani glosář názvů, které autorka použila v románu. Na titulní stránce najdete slečnu, která kouká na bílou kočku sedící na židli. Vypadá to, jako by jí něco říkala, rozhodně se na ni i zlobila. Že by Mimi zase něco provedla v jejím bytě?

Román Kočičí kavárna je romantický příběh o kočce a ženě, která hledá lásku a možná i něco více. Je to román o hledání, o nové lásce, že není nikdy pozdě začít.

Ukázka z knihy:

Krásko moje, dnešní večer si nechávám pro tebe, a budeš-li chtít, i celou noc. Připravil jsem pro nás něco dobrého k zakousnutí, šampaňské se chladí v lednici, přijď ke mně, budu na tebe čekat, a potom uvidíme, kam nás chtíč a láska povedou…

„A mně řekl, že má sraz s nějakým spolužákem,“ řekla Maxie.

„Hajzl!“ Najednou se její zlost vypařila.

Leonie přikývla.

„Ale já mu ukážu. Jestli se ještě někdy objeví v kavárně, vlastnoručně ho vyhodím.“

„Přesně.“

„Promiň, že jsem na tebe tak ječela. To bylo v podstatě určeno někomu jinému.“ Maxie se zkroušeně podívala na svou kamarádku. „A..Leonie? Je dobře, žes mi o tom řekla. Doufám, že ten parchant se v tom svém šumivém víně utopí.“

„To sotva.“ Leonie se lehce pousmála. „Věř mi, že bych ti byla raději vyprávěla něco hezčího. Není to zas tak lákavé být poslem špatných zpráv.“

Několik slov o autorce:

Charlie Jonas je pseudonym německé novinářky, jež považuje kočky za velmi roztomilá stvoření. Žije v Kolíně nad Rýnem nedaleko náměstí Lenauplatz, kde se odehrává děj její knihy. K napsání románu ji inspirovaly návštěvy útulného obchodu Otis a Clementines Books and Coffee v kanadském Halifaxu, kde si můžete nejen koupit knihy a vypít kávu, ale také adoptovat malé kočky.

Autor: Charlie Jonas

Přeložila: Olga Dobríková

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2021, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 256

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4650-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *