Zlomené pero-nádherný román z válečného období

Máte rádi romány z válečného prostředí? Chcete si přečíst silný a nezapomenutelný příběh? Sabine Ebertová si pro vás připravila román s názvem Zlomené pero, který se vám rozhodně bude líbit. 

Píše se rok 1815 a mladá vdova Henriette je v noci probuzena, aby opustila své bydliště. Ujme se jí její strýc Friedrich Gerlach, který vlastní knihkupectví ve Freibergu. Poznává, že i život zde není vůbec jednoduchý, tlak na ni, aby se opět znovu vdala je totiž velký. Poznává mladého muže jménem Felix, který se taktéž vrátil válkou poznamenaný. Oba v sobě najdou oporu a zvládnou čelit politické i společenské době.

Román se mně moc líbil. Zaujala jeho anotace a chtěla jsem si ho přečíst. Jelikož miluji prostředí knihoven a knihkupectví, byla to jasná volba. Rozhodně mě nezklamal a jeho čtení jsem si moc užila. Kniha je rozdělena na čtyři díly, zakončena dvěma epilogy a doslovem. Autorka zde taktéž neopomněla osoby a obsazení románu, poděkování i slovníček použitých slov. Jelikož jsem milovnicí historických románů, tak tento bude patřit mezi skvosty mé knihovničky. Líbila se mně jako obálka knihy, tak i zajímavý námět i děj románu. Autorka velice poutavě, s noblesou popisuje velmi těžkou dobu, kterou si hlavní hrdinka Henriette musela projít. Moje subjektivní hodnocení románu je rozhodně pozitivní. Doporučím ho všem čtenářům i čtenářkám, kteří mají rádi historické romány a silné příběhy.

Fascinující, poutavý a motivující historický román z 19.století.

Ukázka z knihy:

Johanna a teta Augusta oznámily, že si chtějí po kávě odpočinout.

Henriette tedy zanedlouho oznámí jim, že dorazila s Maxem a strýcem v pořádku na místo. Nejdřív ale měla možnost položit otázku, kterou kladla při každé návštěvě ve Freibergu.

„Ukážeš mi své ukryté poklady?“

Friendrich Gerlach přistoupil s úsměvem k tajné přihrádce v sekretáři, kde obvykle uchovával zakázané tiskoviny. nevyndal hned pyšně své rarity, ale rozpačitě zakašlal.

„Určitě očekáváš karikatury týkající se Vídeňského kongresu, které kolovaly opravdu v obrovském počtu. Viděla jsi nějaké? Neptám se ani kde.

Henriette přikývla.

„Pak ti tedy neuniklo, že v nich saský král nepůsobí dobrým dojmem a sklízí hodně posměchu.“

Každopádně panovník kvůli nedostatku předvídavosti ztratil polovinu královské říše a Varšavské vévodství.

„Nemůžu se toho teď odvážit,“ přiznal vydavatel. „Jeho Veličenstvo je v Sasku oblíbené jako nikdy předtím. Králův pompézně zinscenovaný návrat z pruského zajetí byl oslavován nadšeným jásotem. Zdejší lidé věří, že s ním a díky němu nastanou konečně zase lepší časy.

Několik slov o autorce:

Sabine Ebertová se narodila v Ascherslebenu, vyrůstala v Berlíně a v Rostocku vystudovala latinskoamerické a jazykové vědy. Jejím dlouholetým domovem se stal Freiberg, kde pracovala jako novinářka a napsala řadu naučných knih. Vášeň pro saské a německé dějiny ji přiměla psát historické romány, jež se všechny rázem staly bestsellery. Její úspěšný debutový román Tajemství porodní báby zfilmovala stanice ARD jako dvojdílný film a v opěvovaném divadelním zpracování byl poprvé uveden v přírodním divadle v Rathenu. Autorka dnes žije v Drážďanech. Euromedia Group vydala autorčinu ságu z raného středověku Tajemství porodní báby, Osudy báby, Rozhodnutí porodní báby, Kletba porodní báby a Sen porodní báby. Na ni navazuje román Krev a stříbro, v němž osudy Freibergu a potomků porodní báby Marty pokračují. Na trh rovněž uvedla dvoudílný román z napoleonských válek 1813-Válečný požár a 1815-Krvavý mír a zatím první tři díly středověké pětidílné ságy Meč a Koruna-Mistr mystifikace, Meč a Koruna-Mladý sokol a Meč a Koruna-Čas zrady.

Autorka: Sabine Ebertová

Přeložila: Dagmar Hoangová

Žánr: beletrie, historický román

Edice: Edice světový bestseller

Vydáno: 2023, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 344

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5109-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *