Harry Potter-Kouzelnický almanach

Mávněte hůlkou a přeneste se do kouzelnického světa. Kolik schodišť je v Bradavicích? Víte, kdo má za patrona labuť? Chcete vidět, jak slaví Halloween v Bradavicích? Pokud jste alespoň jedenkrát odpověděli ano, tak právě vám je určen kouzelnický almanach, jehož autorkou není nikdo jiný, než J.K.Rowling. Tento almanach je ideální dárek pod vánoční stromeček a rozhodně potěší všechny milovníky Harryho Pottera. 

V rukou držím úžasného průvodce světem Harryho Pottera. Jedná se o obsáhlou encyklopedii čarodějnických seznamů, plánků, map a čarodějných předmětů v jedné knize a na jednou místě. Tento almanach je rozdělen do 7 větších kapitol. Každá kapitola je barevně oddělena, s různými obrázky, okénky s texty i daty. Co zde vlastně najdete? Především časovou osu, jak to vše šlo v Bradavicích za sebou, jaký Harry Potter je, kdy se narodil, kdo byla Hermiona, Neville či Hagrid, poznáte všech 142 schodišť v Bradavicích, ochutnáte báječné mňamky ve vlaku, poznáte jejich módu, Příčnou ulici v Londýně i její obchody, učitele, knihovnu. Také se naučíte řadu kouzel a připravíte nespočet lektvarů a poznáte také mnoho škůdců a nejen to.

Kniha je určena pro děti od 7 let a nejen jim. Určitě potěší jak děti, tak i dospělé, kteří se do této postavy zamilovali a už nemůžou jinak. Možná je to i obrovská závislost. Mám kamarádku, se kterou jsem studovala vysokou školu a tehdy, před lety, když u nás vyšel první díl, stála frontu před knihkupectvím od brzkého rána a na fakultu přiběhla s velkým nadšením a růžovými tvářemi, že se opravdu dočkala a knihu má. Já v té době úplně milovníkem nebyla. V současnosti, když jsem se začetla a začala prohlížet tento almanach, musím říci, že jsem se v něm určitě našla. Co o něm vlastně říci? Je prostě krásný a nemůžu v něm přestat listovat. Autorka přehledně a tematicky řadí různé informace i mapky. Mávněte hůlkou a přeneste se do kouzelnického světa. Dobrodružství právě začíná.

Oficiální kouzelný průvodce světem knih o Harrym Potterovi od J.K.Rowling. Svět Harryho Pottera je prostě neskutečný.

Ukázka z knihy:

Na to, jak se vypořádat s běžnými kouzelnými škůdci, existuje spousta rad. V těch extrémnějších případech je však někdy nutné zavolat odbor pro dohled nad kouzelnými tvory Ministerstva kouzel (Poradnu pro boj se škůdci).

Fred, George, Harry a Ron byli jediní, kdo věděli, že anděl na špičce vánočního stromku je ve skutečnosti zahradní trpaslík, který kousl Freda do kotníku, když se záhonku vytahoval mrkev na vánoční večeři.

Vrhli se na lahvičky s inkoustem a všechny postříkali, na cáry roztrhali knihy a papíry, strhali ze stěn obrazy, převrátili koš na odpadky, zmocnili se brašen a knih a vyházeli je rozbitým oknem, během několika minut se polovina třídy schovávala pod lavicemi a Neville visel na lustru u stropu.

Plísňáček nám zamořuje domy, vylučuje tekutinu, která vyvolává hnilobu jejich základů. Má odpudivý puch rozkladu. Lze ho zbavit pomocí čistících kouzel. Živí se špínou. Obratně zalézá pod prkna podlahy a za panely obložení stěn.

Oficiální kouzelný průvodce světem knih o Harrym Potterovi od J.K.Rowling

Několik slov u autorce:

K. Rowlingová je autorkou série knih o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do desítek jazyků. Na základě série vzniklo několik úspěšných velkofilmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích včetně podpory znevýhodněných dětí. Pro dospělé čtenáře napsala román Prázdné místoa pod pseudonymem Robert Galbraith vydává detektivní sérii s hlavním hrdinou Cormoranem Strikem. A vrací se i do kouzelnického světa – například scénářem k filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

 

Autorka: J. K. Rowlingová

Přeložila: Kateřina Hajžmanová

Ilustrace: Peter Goes, Louise Lockhart, Writong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Leni Pinfold, Tomislav Tomic

Žánr: fantasy pro děti, encyklopedie

Edice: Harry Potter-ilustrovaná vydání

Vydáno: 2023, Nakladatelství Albatros Media, Praha

Počet stran: 208

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-07031-5

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *