Bridgertonovi – Vévoda a já – 1.díl

Píše se rok 1813 a Simona, vévody z Hastingsu už nebaví odmítat všechny ženy, které se za něj chtějí vdávat. Předstírá tedy city k Daphne Brigertonové, sestře svého přítele.. Nechce si ji vzít, naoko se ji dvoří,  ale všímá si, že mu na ni začíná záležet. Daphne se do něj bezhlavě zamiluje, on její city opětuje, ale je tady něco, co mu brání, aby si ji vzal. Podaří se Daphne jistit, proč se tak vévoda chová? Změní svůj postoj ke svatbě? 

Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení. Rozhodně nebudete chtít přestat.

Kniha byla naprosto úžasná. Nevím, jak ji popsat slovy. Silný příběh, historický podklad, s erotickým nádechem, vášnivý vztah vévody a půvabné Daphne vás jen tak nenechá chladnými. Kniha má 21 kapitol, celkem 304 stran, na začátku prolog, na konci epilog. Čte se velmi dobře, srozumitelně psaným jazykem, se zajímavou zápletkou. Na titulní stránce je krásná, mladičká žena a charismatický muž. Opravdu velmi pěkně zpracovaná kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Titul s radostí doporučím všem, co mají rádi krásné příběhy, v historickém prostředí s nádechem erotického jiskření. S nedočkavostí budete vyhlížet další díl, který si budete chtít přečíst.

Doba, ve které se děj odehrává mě naprosto pohltila. Romantický příběh, jehož seriálová podoba běží na Netflixu. Nejsem příliš seriálový tip. Raději si přečtu knihu. Už několikrát se mně stalo, že kniha byla báječná a film mě trochu zklamal.

Líbilo se mně, jak autorka na začátku kapitoly píše informace ze Společenských novin Lady Whistledowské, co se vlastně mezi vévodem Simonem a Daphne stalo.

Ukázka z knihy:

Narození Simona Arthura Henryho Fitzranulpha Baseta, hraběte Clyvedona, provázely bouřlivé oslavy. Kostelní zvony celé hodiny vyzváněly, ve skvostném zámku – domově novorozence – teklo proudem šampaňské a celá vesnice Clyvedon dostala od novopečeného otcem mladého hraběte den volna, aby se zúčastnila hostiny.

„Tohle není jen tak obyčejné dítě,“ prohodil pekař ke kováři.

Simon Arthur Henry Fitzranulph totiž neprožije život jako hrabě Clyvedon. To je pouze čestný titul. Simon Arthur Henry Fitzranulph Basset – nemluvně, které se pyšní více jmény, než může jakékoli dítě potřebovat – je dědicem jednoho z nejstarších a nejbohatších vévodství v Anglii. A jeho otec, devátý vévoda z Hastingsu, na tento okamžik čekal léta.

Zatímco stál v síni před manželčinou komnatou a v náruči choval vřískajícího kojence, srdce mu téměř puklo pýchou. Bylo mu něco přes čtyřicet a se závistí sledoval, jak jeho staří přátelé – všichni vévodové nebo hrabata – plodí dědice po dědici. Někteří se sice před narozením toužebně očekávaného syna museli smířit i s několika dcerami, ale nakonec všichni zajistili pokračování rodu a postarali se, aby jejich krev kolovala v žilách další generace anglické smetánky.

Několik slov autorce:

Julia Quinnová je mladá, úspěšná autorka historických romancí. Psaní se začala věnovat poté, co dokončila studia na univerzitě a zjistila, že nemá tušení, jak čerství absolventi shánějí zaměstnání. Právě měla rozečtenou jednu romanci, a tak ji napadlo, že sama zkusí takovou knihu napsat. A okamžitě zaznamenala velký úspěch.

Také v České republice si Julia Quinnová získala tisíce příznivců. V nakladatelství Euromedia Group dosud vyšly všechny její bridgertonské série: Vévoda a já, Vikomt, který mě miloval, Nevhodný návrh, Čekanka, S Láskou, Eloise, Nečekaná láska, Poznáš to z polibků a Před Svatbou. Kniha Tajné deníky slečny Mirandy Cheeveronové je první, kterou Julia napsala poté, co bridgertonskou sérii uzavřela.

Část autorčina honoráře z prodeje této knihy byla věnována Národní společnosti roztroušené sklerózy.

Autor:Julia Quinnová

Přeložila: Lenka Tichá

Žánr: román pro ženy, beletrie, romantika

Vydáno: 2021, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 304

Vazba knihy: paperback

ISBN 978-80-249-4394-7

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *