Domek u jezera – příběh lásky, která překoná i ten největší smutek

Hledáte silný příběh o velké lásce? Máte rádi nespoutanou a krásnou přírodu? Tak právě vám je určena novinka s názvem Domek u jezera, kterou vydal Ikar ve společnosti Euromedia Group. Čeká na vás příběh lásky, která překoná i ten největší smutek. 

Adrian je úspěšný spisovatel po čtyřicítce, který se dozvídá svou vážnou diagnózu – rakovina. Nehodlá se s tím jen tak smířit a chce si společně se svou ženou Nadiou užít nejkrásnější dny svého života. Také napíše pro svého kamaráda knihu, která mu má pomoci z jeho žalu. Se svou ženou žije více než deset let, mají krásný vztah plný lásky a proto chce svou ženu od této informace až do poslední chvíle uchránit. Nadia, ale tuší, že se něco děje. Je zdravotní sestra, pomáhá lidem. Po jeho smrti se s tím nemůže vyrovnat a více než rok silně truchlí. Po roce dostává psaní, v němž ji Adrian odkázal domek u jezera v krásné, nespoutané přírodě. Adrian svému kamarádovi, který přišel o svou ženu přenechá část velkého pozemku s chatou, vyzval ho v dopise, ať zde tráví mnoho času a jede sem rybařit. Jak tyto dva lidi spojí jeden domek u jezera? K jakému nedorozumění vlastně dojde? Dokáže se Nadia vyrovnat se smrtí svého milovaného manžela? Tak to už se začtěte do této báječné novinky, více vám totiž neprozradím.

Román jsem si užila od začátku až dokonce. Nešlo prostě přestat číst a měla jsem ho za dva dny přečtený. Na začátku románu vás pohltí smrt Adriana. Rakovina je opravdu zlá nemoc a když přijde, nikoho se neptá a prostě jedná. Můj tatínek na ni zemřel skoro ve stejném věku jako Adrian. Začátek se mně četl možná trochu těžce, jelikož teď měl v minulých dnech výročí úmrtí a vždy to těžce prožívám. Možná jsem si říkala, že knihu odložím, ale vytrvala jsem a čtení si nakonec užila. Kniha je rozdělena na tři části, celkem 34 kapitol, na 328 stranách, nechybí i závěr. Na obálce knihy je krásná příroda, jezero a loďka se dvěma lidmi. Nádherná scenérie, uklidňující zátiší.

Ukázka z knihy:

Když se druhý den probudím, znovu na terase najdu termosku – včera jsem mu ji vrátila. tentokrát je u ní i hnědá papírová taška – v ní je prázdný skicák ze čtvrtek vhodných na akvarely, několik různých sad vodových barev, jako by netušil, které jsou dobré a které ne, tak zkrátka vzal ty nejlacinější a ty nejdražší, a svazek různých velikostí a druhů štětců. Protože by se mu malířský stojan nevešel do tašky, položil ho vedle na terasu.

Stojan voní…novotou, jako právě uříznuté dřevo. Skoro to vypadá, jako by ho vyrobil. Vzhledem k tomu, že je tesař, by mě asi nemělo překvapovat, že mi ho nekoupil, ale vlastnoručně udělal, ale stejně mě to gesto dojme.

Okamžitě si stojan, skicák, džbán vody a barvy donesu na molo a vše si připravím. Zpočátku se zlobím, protože už to nemám v ruce, ale po několika nepovedených začátcích cítím, že se to vrací.. jako u Nathana hraní na kytaru. A nakonec maluju několik hodin v kuse. Ta dokončená malba je….sice není moje nejlepší, ale jde to poznat, že je to pohled na jezero z mého mola.

Několik slov autorce:

Jasinda Wilderová je rodačka z Michiganu se slabostí pro vzrušující příběhy o přitažlivých mužích a silných ženách. Je autorkou úspěšných romantických a erotických sérií, mezi nimi Stripped nebo the Ever Trilogy. V češtině vyšly a oblibu čtenářů si získaly série Falling (Topím se v tobě a Topíme se v sobě) a Alfa (Alfa, Beta a Omega). Její knihy se pravidelně umísťují v žebříčcích bestsellerů prestižních periodik New York Times beo USA Today. Když Jasinda zrovna nepíše, nejspíš nakupuje, peče nebo čte. Žije na farmě v severním Michiganu s manželem, šesti dětmi a kupou zvířat.

Autor: Jasinda Wilderová

Přeložila: Jana Kozdíková

Žánr: román pro ženy, beletrie, romantika

Vydáno: 2021, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 328

Vazba knihy: pevná, s papírovým přebalem

ISBN 978-80-249-4615-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *