Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem – čtení pro prvňáčky

Franta je docela obyčejný kluk. Chtěl by zažít spoustu legrace a velké dobrodružství, prostě ty nejkrásnější prázdniny. Jenže to vypadá, že ho čekají spíše otravné a nudné dny. Jednou večer se však stane prapodivná věc. Bum! V pokoji mu přistane Snovík, kluk z planety Snění. A Franta už ví, s tímhle prima kamarádem o zábavu nebude nouze… 

Takto začíná novinka od autorky Lenky Jakešové s názvem Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem. Franta a Honzík jsou dva nejlepší kamarádi. Jenže Honzík odjel k babičce na prázdniny a Franta zůstane sám. Jednoho dne se objeví Snovík, kamarád z planety Snění. Co všechno s ním Franta zažije? Tak se na to pojďte podívat společně se mnou. Chcete se také projet na barevné duze, koupat se v bazénu nebo jíst červená jablíčka, která chutnají po čokoládě? Dále se podívat do vesmíru, vidět maminky, jak se vozí v kočárku a čtou si? Ano, i toto je možné na planetě Snění. Zrovna bych se tam moc ráda podívala. Tak si prostě může každý dělat, co chce a nikdo mu za to nebude nadávat. Co takhle potkat piráty a ochočit si diplokoka? To už je opravdu něco báječného a sen každého kluka a holky. Už vás nebaví se pořádně navlékat ven, když jdete sáňkovat? Franta a jeho kamarád Snovík vás sveze na saních v krátkém triku a nemusíte mít strach, že budete nemocní. Tolik dobrodružství na jednom místě, to bude určitě parádní jízda.

Kniha se měn moc líbila a přečetla jsem ji během chviličky. Bavilo mě, jaká dobrodružství Franta se Snovíkem zažijí a co vše za tak krátkou dobu stihnou. Pohádky jsou krátké, čtou se velmi dobře. Kniha zajisté potěší začínající čtenáře, neodradí je množstvím textu. Ilustrace Josefa Quise vás budou bavit od začátku až do konce. Knihu taktéž ocení i rodiče, kteří hledají pro své potomky krátké pohádky pro společné čtení. Pomocníkem může být i pro učitelky mateřských a základních škol.

Od této autorky jsem přečetla již několik knih a musím říci, že mě pořád baví. Moc se těším, až si přečtu její další knihu.

Celkem 16 kapitol, hned na začátku naleznete předmluvu.

Ukázka z knihy:

Po vzájemném seznámení všichni tři kluci spojili dlaně. Vznesli se a svištěli do vesmíru. Nohy jim plandaly a vlasy vlály na všechny světové strany. Honzík zíral. Nestačil se divit. „Panečku, to je jízda!“ jásal s očima navrch hlavy.

„Viď?“ usmál se na něj šťastně Franta, který si užíval nejen další let do vesmíru, ale hlavně byl moc rád, že se o tak báječný zážitek může podělit i s ním.

„A jsme tady. Vystupovat!“ upozornil kluky Snovík.

Dlaně se jim zázrakem odpojily.

Planeta stála zářila milionem barev. všude voněly zvláštní květiny, zpívali duhoví ptáčci a poletovali motýli.

Najednou Franta s Honzíkem vyvalili oči. Před nimi se totiž procházely dvě malé holčičky. Rty měly namalované růžovou rtěnkou a byly ustrojené do krásných šatů. Obě před sebou tlačily kočárky.

Na tom nebylo vůbec nic divného. Jenže!

V kočárcích vezly místo panenek paní. Obě měly pod hlavo naducané polštářky. Přikryté byly peřinkami, nohy jim však vyčuhovaly z kočárků ven. Držely knížky a klidně si četly.

Informace o autorce:

Lenka Jakešová se narodila v roce 1966 ve Frýdlantě v Čechách. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Liberci. Od ukončení studia do roku 2007 pracovala jako učitelka v MŠ ve Frýdlantě v Čechách, kde dlouhá léta vedla pěvecký sbor Vlaštovky. Od roku 2007 pracuje spolu se svým manželem v oboru geodézie. Na mateřskou školu ale nezanevřela. Nyní v Hejnicích vede pěvecký sbor Zvoneček. Navštěvuje mateřské centrum Mateřídouška, taktéž v Hejnicích, kde hraje a zpívá maminkám a jejich malým ratolestem. V roce 2018 vydala zpěvník pro děti od předškolního do mladšího školního věku Písničky pro děti, které se dočkalo dvou pokračování. Kniha Kamarádi na výletě je autorčina pohádková prvotina, která je doplněna písničkami vhodnými pro děti předškolního věku.

Více informací o autorce i jejich publikacích najdete zde:

https://zpivameslenkou.webnode.cz/

https://zpivameslenkou.webnode.cz/audioknihy/

Autor: Lenka Jakešová

Ilustroval: Josef Quis

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2021, Vydala Grada Publishing, pod značkou bambook, Praha

Počet stran: 72

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-271-3227-0

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *