Naši ptáci za úsvitu – zaposlouchejte se do zvuků ranního rozbřesku

Říše ptáků je velice různorodá a fascinující. Je plná nejrůznějších roztomilých mláďátek, jejich rodičů a zvířecích rodinek. Andrea Pinnington, Caz Buckingham jsou autorkami leporela Naši ptáci za úsvitu, které vás s vtipem a lehkostí provedou světem ptáků, těch největších křiklounů, ale i těch vyhlášených mistrů zpěvu. Tak už neváhejte, koncert právě začíná. 

Každý ptáček má své okénko, na které můžete zmáčknout a uslyšíte nádherný koncert. Celkem 12 ptáků, o kterých se dozvíte mnoho zajímavostí. Každému z nich je věnovaná dvojstrana s informacemi o tom, kdy je nejvíce slyšet, kde je vidět, čím se živí, jaké délky se dorůstají, nechybí i latinský název.

Součástí knihy je bohatá fotogalerie všech zpěváčků. Jaké ptáky jsou zde k vidění a slyšení? Např. skřivan polní, rehek zahradní, vlaštovka obecná, drozd zpěvný, červenka obecná, kos černý. strnad obecný, střízlík obecný, budníček menší, vrabec domácí, hrdlička zahradní a špaček obecný.

Pozorovat a rozeznávat zvuky ptáků není ve volné přírodě vůbec snadné. Tato publikace by pro vás měla sloužit jako „učebnice“, ve které se dozvíte mnoho zajímavostí, zvuky jednotlivých ptáků můžete opakovaně poslouchat. Dětská ouška jsou velice citlivá, věřte, že se děti brzy naučí zvuky jednotlivých ptáků bezpečně rozeznávat a pak už můžete vyrazit na procházku do přírody, s nastraženými oušky a otevřenýma očima. Určitě se vám poštěstí a uvidíte, či uslyšíte mnoho zajímavých zvuků.

Aby vám toto leporelo fungovalo, obsahuje 3 ks 1,5 v knoflíkové baterie, na konci knihy pak naleznete přesný návod, jak vybité baterie vyměnit.

Tato kniha je přehledná, plná zajímavostí ze života ptáků. Obrovské plus jí dávám za to, že je zvuková. Děti mohou na vlastní uši slyšet zvuky ptáků, jak je běžně slyšíme ve volné přírodě. Lépe si je pak zapamatují a snáze poznají i na obrázku. Titul s radostí doporučím všem nadšencům přírody, všem dětem, rodičům, prarodičům, ale i učitelkám jako doplňující knihu do hodin prvouky či přírodopisu. S knihou si autorky daly záležet, aby se líbila dětskému oku, ale i dospělému. Zvídavé hlavičky vašich dětí rozhodně uspokojí část, kde autorky popisují podrobné informace ze života ptáků.

Leporelo si děti mohou prohlížet samy, zkoumat jednotlivé zvuky, ale i za přítomnosti dospělé osoby, které jim může přečíst i vysvětlit mnoho zajímavostí o našich pěvcích.

Publikace je naprosto báječná. Naši synové mají ptáčky moc rádi. Každý den sedí s dědem u okna a pozorují je na krmítku. Tato kniha je naprosto nadchla. Doma máme už jednu zvukovou knihu s názvem Ptáci našich lesů a je velmi oblíbená. Takže se už moc těším, až si pořídím další. Toto leporelo je výjimečné svým zaměřením, bohatou fotogalerií ptáků, ale především autentickými zvuky ptáků.

Určeno pro děti od 4 let.

Ukázka z knihy:

Střízlík obecný – Troglodytes troglodytes

Tento drobný ptáček je jedním z nejhlasitějších opeřenců. Samečkův překotný hlasový projev trvá asi pět sekund a bývá zakončený závěrečným trylkem. Pak následuje pomlka. Pokud mu v ní odpoví jiný sameček, další písnička je agresivnější a vysílá k vetřelci jasný vzkaz, aby se držel dál.

Jakmile si sameček najde partnerku, začne zpívat něžné melodie a přitom ji navádí k vybranému hnízdišti. Věděli jste, že střízlík zazpívá zhruba 740 tónů za minutu? To člověk ani není schopen spočítat.

Několik slov o autorkách:

Andrea Pinnington je nadšená přírodovědkyně, která společně s Caz Buckingham založila v roce 2011 malé nezávislé nakladatelství Fine Feather Press. Andrea je spisovatelka a redaktorka, Caz je designérka a ilustrátorka. Když ve svém studiu nepracují na knihách, najdete je venku s kameny v rukou, jak poslouchají, pozorují a poznávají přírodu. Většina obrázků v jejich knihách pochází z vlastní soukromé fotobanky, která je součástí jejich jedinečného a atraktivního stylu. Knihy z  Fine Feather Press kladou důraz na kvalitu a pečlivost zpracování a dělají radost dětem po celém světě. Cílem těchto publikací je podpořit zájem dětí o náš svět, který je třeba chránit.

Caz Buckingham je nadšená přírodovědkyně, která společně s Andreou Pinnington založila v roce 2011 malé nezávislé nakladatelství Fine Feather Press. Caz je designérka a ilustrátorka, zatímco Andrea pracuje jako spisovatelka a redaktorka. Když ve svém studiu nepracují na knihách, najdete je venku s kameny v rukou, jak poslouchají, pozorují a poznávají přírodu. Většina obrázků v jejich knihách pochází z vlastní soukromé fotobanky, která je součástí jejich jedinečného a atraktivního stylu. Knihy z Fine Feather Press kladou důraz na kvalitu a pečlivost zpracování a dělají radost dětem po celém světě. Cílem těchto publikací je podpořit zájem dětí o náš svět, který je třeba chránit.

Autor: Andrea Pinnington, Caz Buckingham

Přeložila: Hana Marsault

Žánr: kniha pro děti, dětská naučná edice předškoláci, leporelo

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Edika v Brně ve společnosti Albatrosmedia a.s.

Počet stran: 24

Vazba knihy: knížkové leporelo

ISBN: 978-80-266-1638-2

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *