Šimonovy pracovní listy 27 – pohádková grafomotorika pro malé předškoláky

Pracujete s dětmi v mateřské škole či různých zájmových kroužcích? Hledáte zajímavé inspirace pro práci s dětmi? Máte doma předškoláka a chcete jej dobře připravit na vstup do 1. třídy? Tak právě vám je určena novinka nakladatelství Portál s názvem Šimonovy pracovní listy 27, jejíž autorkou je Irena Novotná. 

Soubor pracovních listů, ve kterých si děti procvičí základní dovednosti, jako je grafomotorika, zrakové a sluchové vnímání, vizuomotorika, logické myšlení, předmatematické představy, časové představy, jemnou motoriku. Jsou to důležité činnosti, které potřebuje každý předškolák  pro vstup do 1. třídy. Dále také koncentraci, či schopnost daný úkol dokončit. Díky tomu, že se jedná o pohádkové postavy, bude práce děti určitě bavit.

Děti si nenásilnou formou procvičí vše, co budou v 1. třídě potřebovat, zabaví se, zažijí spousty legrace, ale hlavně si ani neuvědomí, že se něco učí.

Jaké pohádkové postavy v publikaci najdete? Především princezny, víly, zlé draky, krále, vodníka, čerty, čarodějnice, loupežníky, dále také zvířátka jako jsou myši, kočky, ryby, žáby i netopýry.

Vydání dalšího dílu Šimonových pracovních listů jsem netrpělivě očekávala. Když jsem zahlédla v edičním plánu vydavatelství Portál, moc jsem se na těšila. Jelikož je při své práci s dětmi často využívám, doporučím je všem učitelkám mateřské školy i 1. tříd, rodičům předškoláků, kteří připravují své dítě v domácím prostředí, dále i logopedickým asistentkám a logopedům, kteří ji využijí při individuální práci, při rozvoji slovní zásoby i vadné výslovnosti různých hlásek.

Šimonovy pracovní listy 27 jsou přehledné. Jelikož se jedná o předlohy ke kopírování, lze je opakovaně kopírovat. pokud se dětem něco nepodaří, můžete úkol okopírovat a znovu se do něj s chutí pustit, klidně i s odstupem času. Díky tomu uvidíte u dětí pokrok, který mezitím udělaly.

Tato publikace mně udělala velkou radost. Letos nás s dětmi v mateřské škole čeká projekt tematicky zaměřený na pohádky, bude mě tato metodická příručka plná inspirativních pracovních listů, provázet po celý rok. Už se moc těším. Tak s chutí do práce.

Humorné ilustrace, se kterými si dala autorka velmi záležet, vás budou bavit od začátku až dokonce. Základem úspěšné práce je rozhodně děti pochválit za dobře odvedenou práci.

Šimonovy pracovní listy je soubor zábavných úkolů, které využijete v mateřské škole při práci s dětmi, tak i v domácím prostředí pro správnou přípravu dětí pro vstup do 1. třídy. Publikace je určena dětem v mateřských školách a prvním ročníkům na základní škole.

Několik slov o autorce:

Irena Novotná má dvě děti, na mateřské dovolené působila jako lektorka ve volnočasovém centru Matýsek v Brandýse nad Labem a vedla zde výtvarný kroužek. Vydala řadu omalovánek a vystřihovánek.

Autor: Irena Novotná

Ilustrace: Irena Novotná

Žánr: metodická  příručka

Vydáno: 2021, Portál, Praha

Počet stran: 61

Vazba knihy: měkká, brožovaná

ISBN 978-80-262-1793-0

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *