Jóga, hry a pohádky – metodická příručka

Pracujete s dětmi? Cvičíte? Hledáte zajímavé inspirace pro pohybové aktivity? Máte rádi jógu a chcete se dozvědět, jak ji s dětmi cvičit? Tak právě vám je určena publikace Jóga, hry a pohádky, jejíž autorkou je Věra Rojová. 

Kniha je rozdělena na dvě části a to: na pohádky a hry, dále na jógové cviky, které jsou abecedně řazeny. Na začátku knihy autorka uvedla poděkování všem, co se na knize podíleli a pomáhali, aby spatřila světlo světa, také jak a proč kniha vznikla a pokyny, jak ji cvičit. Na konci knihy naleznete použitou literaturu a také doporučenou, kde můžete hledat další zajímavé náměty pro cvičení.

Kniha má 21 lekcí po 45 minutách. Každá lekce obsahuje jednu pohádku, témata k dalšímu zamyšlení, výtvarnou aktivitu a motivační hru. Pohádky jsou krátké. Jsou v nich zvýrazněny jógové pozice, které budete s dětmi cvičit..

O čem pohádky vlastně jsou? Především o zvířátkách, o dopravních prostředcích, o hračkách, ale i o princeznách, a nejen o nich. Jaké pozice v knize najdete? Např. berušku, broučka, kočku, pejska, opici, včelu, žirafu či zajíce.

Co dětem jóga vlastně přináší? Umožní jim vyjádřit spontánní radost z pohybu, dodá dětem dobrou náladu a naučí je, jak se zklidnit, nebo naopak získat energii.

Knihu doporučím všem učitelkám mateřských i základních škol, vychovatelkám školních družin a klubů, dále vedoucím zájmových kroužků především jógy s dětmi od 4 do 9 let. Také rodičům, kteří rádi cvičí jógu a chtějí do toho zapojit i své děti a možná neví, jak na to.

Tato metodická příručka se mně moc líbila. Mám jich doma několik. Tato kniha je výjimečná tím, že má krátké pohádky a také pozice uvidíte hned vedle textu. Pohádky můžete využít jako motivaci pro další práci, nejen pro cvičení jógy. Kniha je srozumitelná, přehledná, s jednoduchými černobílými ilustracemi, které vás potěší a navodí ty příjemné pocity pro cvičení. Jelikož sama cvičím jógu, ráda se inspiruji i pro práci s dětmi. Pojďte se na to společně se mnou podívat, příjemně se protáhnout, krásně si zacvičit, poslechnout, či přečíst pohádku a něco hezkého si vytvořit. Čas strávený s vašimi dětmi se vám rozhodně vrátí.

Ukázka z knihy:

Myslím si, že všechno, co v životě děláme, je vědomě či podvědomě vedeno touhou zajistit štěstí pro sebe a i druhé. Navzdory dnešní uspěchané době chceme žít spokojeně, chceme být zdraví a uvolnění. Radost nám může přinést setkání s přítelem, pohled na jasné zářící slunce, pobyt v přírodě či jiný krásný zážitek. Ti, kteří mají štěstí a mohou trávit čas malými dětmi, to kteří jim otevřeli svá srdce, vědí, že právě ony jsou pokladem, studánkou plnou čistoty a nevinnosti. Ti nejmladší nás neustále obdarovávají láskou a učí nás radovat se z maličkostí.

Několik slov o autorce:

Ing. Věra Rojová, jógovým jménem Sita, vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je držitelkou mezinárodního certifikátu pro cvičitele jógy a cvičitelkou II. třídy podle systému Jóga v denním životě, vyučuje pod vedením Mistra Paramhanse Svámídžího Mahéšvaránandy od roku 1992. Vede kurzy pro děti všech věkových skupin i pro dospělé.

Autorka: Věra Rojová Sita

Ilustrace: Lenka Šobrová, Eliška Voplakalová

Fotografie: Martin Roj

Žánr: metodická  příručka

Vydáno: 2016, Portál, Praha, vydání třetí

Počet stran: 120

Vazba knihy: měkká, brožovaná

ISBN 978-80-262-1161-7

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *