V jabloňovém sadu – myslela si, že má všechno, dokud nezjistila, že štěstí na ni čeká úplně jinde

Máte rádi romány o rodině i jejím poutu? Chcete zažít nádherný příběh plný emocí? Tak právě vám je určena kniha Susan Wiggs, která vás o tom rozhodně přesvědčí. Pojďte se na to se mnou společně podívat. 

Tess pracuje jako historička hledá původní majitele různých starých pokladů. Díky těmto pokladům předává potomkům i různé příběhy, které se k těch předmětům pojí. Svůj život tak nějak zvládnutý nemá. Svého otce nikdy neviděla a matka se věnovala všemu možnému, jen ne ji. Jednoho dne se dozvídá, že na venkově na ni čeká jabloňový sad, který ji byl odkázán v závěti od dědečka, který leží v kómatu. Díky tomu poznává i svou nevlastní sestru, která zdědila druhou polovinu sadu. Život se jí od základů změní. Začne pátrat po svém rodinném dědictví a dozvídá se mnoho překvapení.

Kniha se mně moc líbila. Není to první kniha od této autorky. Mám jich již několik předčtených a každá je něčím výjimečná. Román V jabloňovém sadu je kniha o rodinném poutu, přátelství, lásce i nečekaných okamžicích, které se nám v životě dějí. Kniha je rozdělena na deset částí, zakončena poděkováním, epilogem a receptem na pečenou horkou čokoládou, která vám hned zlepší náladu. Kniha je srozumitelně psaná. Způsob, jakým autorka vypráví příběh je velice zajímavý. Někdy stačí opravdu zpomalit a uvědomit si, za čím se vlastně ženeme, a co nám to přináší. Čtení jsem si užila od začátku, až do konce a už se moc těším na další počin autorky. Titul s radostí doporučím všem čtenářům, kteří mají rádi romány o dědictví, o lásce a rodinném poutu.

Ukázka z knihy:

Podala mu další list papíru, tentokrát kopii něčeho, co vypadalo jako potvrzení. Tento dopis – je v ruštině – to vysvětluje. Magnusův dědeček byl lékař. Nikolaj žil v exilu v Kodani a jeho dcera onemocněla. Podle tohoto dopisu jí doktor Johansen zachránil život a Nikolaj mu dal vejce jako projev vděčnosti, protože neměl peníze, aby mu zaplatil. Potřebuju, abyste pochopil, co to znamená. Devadesát procent mé práce zahrnuje pátrání po původu předmětů. V tomto případě mám jasný řetězec vlastnictví přímo před sebou. To se téměř nikdy nestává. Nejsou žádné nejasnosti. Žádné. Kurátoři by za takový průkaz původu vraždili. Je dokonalý. Téměř nikdy neexistuje tak výstižný dopis a potvrzení, takže je jasné, že Nikolaj věděl, co dělá.

Dal doktoru Johansenovi důkaz, že vejce nebylo odcizeno nebo nelegálně vyvezeno. Takový nález…mohlo by to být přesně to, co Magnuse a Isabel zachrání.

Všiml si, že sebe do záchranného plánu nezahrnula.

„Takže jakou hodnotu má to vejce?“ Nedokázal si představit, že by podobná věc mohla Magnuse zachránit.

Několik slov o autorce:

Susan Wiggsová je americká spisovatelka, jejíž romány pravidelně zaujímají přední místa na seznamu bestsellerů deníku The New York Times a vychází ve více než 30 zemích.

Třikrát zvítězila v prominentní soutěži RITA Award a podle jejího posledního románu V jabloňovém sadu v současné době vzniklá filmová adaptace.

Susan je bývalá učitelka, absolventka Harvardovy univerzity, vášnivá turistka, amatérská fotografka, dobrá lyžařka a mizerná golfistka, avšak její oblíbený způsob cvičení je natáhnout se a začíst se do pěkné knížky. Žije na ostrově v Pugetově zálivu, kde svůj čas dělí mezi spánek a probouzení.

Autor: Susan Wiggsová

Přeložila: Veronika Kratochvílová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2021, Vydala Grada pod značkou METAFORA, Praha

Počet stran: 416

Vazba knihy: pevná šitá vazba s papírovým přebalem

ISBN 978-80-7625-173-1

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *