Psí kusy s tátou-kniha s genetickou metodou čtení

Máte rádi pejsky? Víte, jaký je psí život? Chcete se dozvědět, co Ježíšek našemu pejskovi přinesl? Tak to se dozvíte, pokud se začtete do knihy s názvem Psí kusy s tátou, jehož autorkou je Eva Horáková. 

Pejsek bydlí se svým psím tátou a pánem v jednom malém domě. Kniha vychází ze zásad genetické metody čtení. Texty jsou psány velkými tiskacími písmeny, od jednodušších až po složitější. Kniha je určena pro začínající čtenáře, pro děti, které mají rády zvířata, především pejsky i pro ty, co třeba touží po zvířátku a zatím je doma nemají, ale především pro první samostatné čtení. Co se vlastně v příbězích dozvíte? Především jaký je psí život, jak pejsek chodí se svým pánem na procházky ven, jaké vyhrabuje díry, jak odpočívá, jak si hraje. Víte, co znamená, když je venku psí počasí? Tak to už s nechte překvapit a pusťte se do čtení.

Kniha je naprosto báječná a její čtení jsem si moc užila. Čeká vás nádherný příběh, který vás zahřeje u srdce, pobaví, potěší, a určitě si budete chtít se svým psem zadovádět. Četla se mně velmi dobře, i když na čtení pomocí genetické metody nejsem až tak zvyklá, několik knih jsem sice přečetla, ale nevadí mně.

Knihu ilustrovala Vendula Hegerová, jejíž obrázky mám moc ráda a vždy mě zahřejí u srdíčka. Od této autorky jsem četla několik knih a velmi se mně líbily. Těším se na její další počin.

Ukázka z knihy:

Lovec much

Jednou musel jet můj pán s mým tátou pryč. Už ani nevím proč, ani nevím kam. Jenom vím, že jsem zůstal doma sám. Napřed mě můj pán drbal za uchem, jak to mám moc rád, a potom mi řekl: „Už jsi velký kluk. Dnes budeš doma sám. Musíš hlídat dům. Nikdo sem nesmí.“

Buch! Dveře bouchly a já jsem byl sám. Jeden pokoj, druhý pokoj, chodba, kuchyň-chodil jsem sem a tam a hlídal. Nikde nikdo. Všude ticho a klid. Tak jsem si vlezl pod stůl. Tam totiž nejlíp vidím na hlavní dveře. Pořád nic. Ticho a klid. Hlídal jsem a hlídal. Po chvíli mi z toho všeho ztěžkla víčka. Na chvilku jsem zavřel oči a usnul jsem.

Když jsem se vzbudil, byla všude tma. Já ze tmy strach nemám, to ne. Jenom jsem se divil, proč ještě můj táta a můj pán nejsou doma.

A jak jsem se tak pod tím stolem divil, uslyšel jsem vlezlý zvuk. Bzz, bzz. Jak to říkal můj pán? Říkal: „Nikdo sem nesmí.“ A teď to divné bzz, bzz. Musím tomu zvuku přijít na kloub. Prostě zjistit, kdo to je. Jsem přece hlídač, řekl jsem si. Šel jsem tiše za tím zvukem a brzy jsem našel dvě mouchy. Sedí si lidně vedle lampy u křesla a žvaní. Bzz jedna, bzz druhá.

„Tak to ne, dámy,“ štěkl jsem, „Tady bude klid. Mám to tu na starost.“

A běžím dvě mouchy vyhnat.

Několik slov o autorce:

Eva Horáková je učitelka s dlouholetou praxí na 1.stupni ZŠ. V nakladatelství Portál jí vyšla řada knih prvního čtení (pro genetickou metodu čtení), např. Pohádkový svět, Do pohádky se zvířátky, Moje maminka je nej, Co se šeptá v trávě, Bára a Kuba.

Několik slov o ilustrátorce:

Vendula Hegerová se věnuje ilustrování knih a dekorativní tvorbě pro děti. Kromě knižní tvorby spolupracuje také s časopisem Puntík. V nakladatelství Portál vydala řadu knih pro předškolní děti. S ilustracemi, které jsou velmi hravé, veselé a mezi dětmi oblíbené. Je autorkou oblíbených postaviček Edy a Pepy z leporel Edo, ty neposedo! a Pepo, ty popleto!

Autorka: Eva Horáková

Ilustrace: Vendula Hegerová

Edice: První čtení, to nic není

Žánr: kniha pro děti, beletrie, česká próza

Vydáno: 2023, Vydal Portál, Praha

Počet stran:71

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-262-2059

Knihu můžete koupit zde:

Dětská literatura | Psí kusy s tátou | Nakladatelství Portál (portal.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *