Osamělý vévoda-historická romance pro všechny romantické duše

Máte rádi historické romance? Chcete si přečíst krásný příběh s názvem Osamělý vévoda, jehož autorkou je Christi Caldwellová? Kniha je pro všechny milovníky Jane Austenové, vánočních svátků a filmu Sám doma. 

Lady Myrtle McQuoidová se ve společnosti necítí příliš dobře. Má pocit, že ji všichni přehlíží. Na vánoční svátky její rodina opustí rodinné sídlo a odjedou na venkov. Myrtle najednou zjistí, že na ni zapomněli. Jak se do té doby, než se všichni vrátí má zabavit? Vévoda z Aragonu Val Bancroft je vdovec, žije sám v klidu. Lady Myrtle McQuoidová se ale rozhodla, že jej rozptýlí. Val se jakémukoli kontaktu brání. Stále vzpomíná na svou zemřelou ženu. Dokáže Myrtle vykřesat lásku z osamělého a nerudného vévody? Jaké nebezpečí na ni číhá? Jak se nakonec vévoda zachová? Tak to už vám neprozradím, to se dozvíte sami, když se začtete do této krásné romance.

Nádherný román, který jsem přečetla jedním dechem. Moc se mně líbil. Od této autorky to není první kniha, kterou jsem přečetla a opět mě nezklamala. Mám ráda její osobitý styl psaní historických románů, popis honosných sídel i spletitost vztahů. Určitě bych si dokázala představit zúčastnit se takové slavnosti v těch krásných sídlech, projít se po upravených zahradách. Kniha je rozdělena na 24 kapitol, má celkem 320 stran, zakončena poděkováním a poznámkou překladatele. Na titulní obálce je vévoda a lady, jak se drží za ruce a dlouze se na sebe dívají. Autorka se inspirovala filmem Sám doma, kde Kevina, malého kluka zapomenou doma a odletí na vánoční svátky pryč. V knize byly použity úryvky z knihy Pýcha předsudek.

Příběh je romantický, ale zároveň napínavý. V ději vás může překvapit závěr, i to, jak se Val statečně zachová.

Ukázka z knihy:

Zaklesli se do sebe v litém souboji, pán a jeho pes.

„Tak dobře,“ procedil mezi zuby a Horác se okamžitě přehnal kolem něj. Bleskurychle seběhl ze schodů a pospíchal z Myrtle.

Val šel za nimi, ale udržoval si od nich odstup.

Ta mladá dáma mluvila s jeho psem se stejnou nenuceností a přirozeností jako on sám..a Val měl podezření, že stejně nenuceně mluví s každým.

Nevěděl, co si o ní má myslet.

Možná právě proto se neustále ocital v situaci, kdy souhlasil s věcmi…se kterými by nikdy předtím v životě nesouhlasil, například že jí pomůže připravit koupel.

Když se přiblížili k jejímu rodinnému sídlu, všiml si, že okna jsou plná-

Zastavil se vpůli kroku. „Co to má být?“

Myrtle se ohlédla. „Co má být co?“

Bodl prstem směrem k oknům.

„Svíčky,“ řekla a pokračovala v chůzi.

Val si znovu uvědomil, že má nohy, a srovnal s ní krok.

„Svíčky,“ řekla a pokračovala v chůzi.

Val si znovu uvědomil, že má nohy, a srovnal s ní krok.

„Svíčky?“

„No, ty tam mám, protože„

„Nechte mě hádat, vánoční výzdoba? „skočil jí do řeči.

Několik slov o autorce:

Christi Caldwellová je americká autorka historických romancí. A může za to jiná spisovatelka tohoto populárního žánru-Judith McNaughtová. Právě na základě četby jejího románu Whitney, má láska, Christi zjistila, že chce psát také. A tak jednoho krásného dne ve svém vysokoškolském bytě odložila poznámky k přednáškám a chopila se laptopu. Věří, že ti největší hrdinové a hrdinky jsou nedokonalí, dokonce v určitém slova smyslu poškození. Právě proto se s oblibou vystavuje těžkým a trýznivým zkouškám, protože šťastný konec je pak o mnoho sladší! Christi žije v jižním Connecticutu, kde dělí svůj čas mezi psaní dalších strhujících knih a péči o své zdárné i nezdárné potomky.

 Autorka: Christi Caldwellová

Přeložil: Pavel Musiol

Žánr: beletrie, romantika

Vydáno: 2023, Vydal Ikar, ve společnosti Euromedia Group a.s., Praha

Počet stran: 320

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-249-5264-2

Knihu můžete koupit zde:

Kniha Osamělý vévoda – Christi Caldwellová | knizniklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *