Pohádky skřítka Fantazíška – originální pohádky pro všechny děti

Víte, že bábovka může mít teplotu a že princ na kolečkách se dokáže naučit tančit? Viděli jste někdy kancelářskou sešívačku běžet Velkou pardubickou? Pokud ne, tak právě vám je určena novinka pohádek s názvem Pohádky skřítka Fantazíška, jejíž autorem je Monika Peňáz Procházková. Tak neváhejte a pusťte se do čtení. 

V knize najdete celkem 26 krátkých, humorných pohádek s ponaučením pro všechny kluky a holky. O čem vlastně pohádky jsou? Především o zvířátkách, jako jsou kočičky, kuřátko nebo kukačka, dále o klaunovi, hudebním nástroji jako je klavír, také o princeznách, které musely nosit brýle, nebo o princi, který byl na vozíku, dále o jídle – třeba o krupicové kaši, o bábovce a mnoho dalších zajímavých pohádek, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Víte, kdo je skřítek Fantazíšek a jaké má hlavní úkoly? Znáte vílu Vyprávěnku Pohádkovou nebo Múzinku Iluzinku? Neznáte, tak to jste na správné adrese. Já je také neznala a jsem moc ráda, že jsem si o nich mohla přečíst originální pohádky, které podněcují fantazii dětí, aby jejich hlavička fungovala na plné obrátky. Věřím, že vás tato kniha s pohádkami zaujme a rozhodnete se ji koupit. Určitě nebudete litovat. Tímto velice děkuji autorce za poskytnutí recenzního výtisku i krásné záložky, která mně udělala radost. Moc se těším na její další pohádkový počin.

Kniha se mně moc líbila a doporučím ji všem, co mají rádi pohádky, malým, velkým, prostě všem. Jelikož pohádky nás provází celým životem, ať už jako děti nebo jako dospělé, kteří čtou svým dětem a se svými dětmi.

Co vás v knize může rozhodně mile překvapit? Určitě jsou to krátké příběhy, které mají bohaté ilustrace. Kniha je vhodná pro začínající čtenáře, kteří ocení méně textu a více ilustrací. Pokud hledáte vhodnou knihu pro vaše děti či vnoučata třeba jako dárek, nebudete litovat.

Ukázka z knihy:

Každá pohádka má svůj šuplíček a své místečko. V těch šuplíčcích mají tu nejměkčí postýlku a nejpohodlnější polštáře. O celé toto skladiště se stará skřítek Fantazíšek. Oprašuje přihrádky, natřepává peřinky a stará se o pohodlí všech pohádek.

A kolik jich tam je? Sto? Tisíc? Milion? Ještě mnohem víc. Pohádek je ve skladu tolik, že se spočítat nedají. Právě jen skřítek Fantazíšek ví, jak se každá z nich jmenuje, a každou zná do nejmenších detailů. A nemysli si, to není žádná legrace, starat se o takový pohádkový sklad. Hlavním Fantazíškovým úkolem je vyhledat vhodnou pohádku pokaždé, když si o ni nějaké dítě řekne. To pak Fantazíšek musí hledat.

Několik slov o autorce:

Monika Peňáz Procházková

Moniku nepotkáte jinak než s hrnkem horké kávy, rozečtenou knihou a ve společnosti jejího psa Niny.

Narodila se na jižní Moravě krátce o revoluci do vinařské rodiny ve Velkých Pavlovicích. Víno a dobrosrdečná povaha ji tak provází celým životem. Od svých čtyřiadvaceti let žije s rodinou v Olomouci, kam se přestěhovala za svým manželem.

Už jako malá věděla, že jednou bude psát pohádky pro děti. A ne tak ledajaké. Její pohádky budou neotřelé, originální, zapojující fantazii dětí na plné obrátky a bude v nich i kapka ponaučení. Tento sen se jí splnil a Vy teď držíte v rukou její druhou pohádkovou knížku, kterou si vaše děti bezpochyby zamilují.

Autor: Monika Peňáz Procházková

Ilustrace: Alex Marečková

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2021, Nakladatelství Jiří Nosek – KLIKA, Praha

Počet stran: 136

Vazba knihy: vázaná

ISBN 978-80-7666-054-0

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *