Pepo! Ty popleto! – pokračování leporela Edo! Ty neposedo

Víte, jak tráví rodina Kaňourova Vánoce? Chcete se dozvědět, jaká povolání mohou být ve zvířecím světě? Chcete se pobavit a zažít mnoho komických situací, které znáte ze světa lidí? Tak právě vám je určena novinka Venduly Hegerové s názvem Pepo! Ty popleto!, kterou vydalo nakladatelství Portál. 

Toto leporelo je zaměřeno na etiketu, tj. jak se správně chovat, ale také na bezpečnost a emoce.

Jaké situace v tomto leporelu můžete zažít? Především, jak to vypadá na poště, na ulici, na horách, jak připravují Vánoce v různých domácnostech, jak probíhají adventní trhy, jak to vypadá na nádraží, kam lidé vlastně cestují, jaké je to na horách v horské chatě a jak lidé i zvířátka oslavují Silvestr a příchod Nového roku.

Pokud budete pozorně sledovat, tak postavy propojují bubliny s texty, kde se dozvíte, o čem si povídají a co zajímavého zažívají. Na konci leporela jsou obrázky i s popiskem jednotlivých postav, různých rodinek, které v leporelu vystupují. Jsou to např. manželé Dešťovkovi, Rodina Kaňourova a jejich kluci Jenda a Zdenda, Zuzanka a tatínek Lumír, který je kandidát na starosty, rodina Brumlova, manželé Ulitovi, strážmistr Fousek, tchoř Pšoukal a Vlk Šedivák – největší výtržník.

Zima, vánoce, oslavy Silvestra a příchodu Nového roku na horách, to jsou témata další knihy Venduly Hegerové.

Toto leporelo je naprosto báječné. Zamilovala jsem si ho od prvního okamžiku. Když jsem jej otevřela, nevěděla jsem, na co se nejprve dívat a co číst. Ilustrace Venduly Hegerové mám moc ráda a myslím si, že se líbí nejen dětem, ale i dospělým.

Co si děti díky jeho prohlížení vlastně procvičí? Především zrakové vnímání, postřeh, předmatematické dovednosti, mohou totiž počítat, kolik vidí jakých zvířátek, dále se seznámí s písmenky, rozvíjí svou předčtenářskou gramotnost, samostatný slovní projev, kdy mohou vyprávět o tom, co vidí na obrázku, logicky přemýšlet, co spolu souvisí, hledat, co je stejné, co naopak rozdílné, soustředit se, vydržet u daného příběhu a trénovat tak svoji pozornost, paměť i fantazii.

Najdete zde mnoho zajímavých témat pro další společné vyprávění s dětmi. Toto leporelo bude mít pro děti velký přínos a rozhodně nebude nikde schované a ležet v koutě.

Kniha je určena pro všechny děti, které se rády baví, milují obrázky, chtějí se něco dozvědět, dále pro učitelky mateřských škol, logopedické asistentky, logopedky i pro rodiče a prarodiče, kteří s dětmi navštěvují logopedii a chtějí  s nimi zábavnou formou procvičovat samostatný slovní projev. Pro svou práci logopedické asistentky tuto publikaci rozhodně využiji a ocením. Neustále hledám náměty na činnosti pro práci s dětmi. Musím říci, že mě tato příručka nadchla. Při své práci s dětmi hodně využívám knihy Venduly Hegerové, jelikož mám moc ráda její ilustrace. Děti je prostě milují. Už se moc těším, až jej s dětmi vyzkouším. Myslím si, že se opravdu povedlo. Pojďte se seznámit s rodinkami různých zvířátek a zažít tak báječná zimní dobrodružství. Připomeňte si společně s dětmi, jak jste si užili vánoční svátky i Silvestra. Určitě to pro ně bude zajímavá vzpomínka.

Několik slov o autorce:

Vendula Hegerová je výtvarnice, která se věnuje především tvorbě pro děti se narodila 23.3.1976 ve Vysokém Mýtě.

Vystudovala Vyšší odbornou školu grafickou v Jihlavě, kde také po studiích několik let působila. K ilustracím pro děti se dostala hlavně díky zakázce na vyzdobení dětského oddělení Jihlavské nemocnice. Radost, kterou svými dekoracemi způsobila ji přesvědčilo, že právě děti nejvíce ocení její veselé obrázky.

Je to mnohostranná výtvarnice, která má na svém kontě leporela, komiksy, animovaný film, designy pokojíčků, přáníčka, ale nejvíce samozřejmě knížek. Často jsou to knížky naučné, které podněcují dětskou tvořivost a fantazii.

Vydala knihy Měsíce, Nauč mě kreslit, Edo! Ty neposedo!, Zvířátka z lesa, Zvířátka ze statku a mnoho dalších úžasných knížek.

Autor: Vendula Hegerová

Ilustrace: Vendula Hegerová

Žánr: leporelo

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Portál, Praha

Počet stran: 18

Vazba knihy: vazba pevná, leporelo

ISBN 978-80-262-1836-4

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *