Kuchařka pro děti – bezva recepty krok za krokem

Jídlo patří k našemu každodennímu stereotypu. Záleží na nás, jak a co si připravíme, zda to bude nudné nebo si uděláme z každého jídla báječnou událost. Kuchařka pro děti vám bude velkou inspirací pro přípravu různých pokrmů, vysvětlíte dětem řadu technik, jak vařit a vykouzlíte tu nejlepší hostinu. 

Hned na začátku kuchařky naleznete základní informace, tipy a rady, jak bezpečně vařit, jaké kuchyňské náčiní, naleznete v kuchyni, jak jíst zdravě a jak vlastně vypadá ovoce a zelenina a její přesné názvy. Další kapitoly jsou už přesně rozděleny od jednoduchých po složitější recepty. V kuchařce autorka začala jednoduchými recepty na přípravu různých variací vajec, topinky, sendviče, palačinky, bagety či lívance. Dále saláty, jednoduché polévky, jak na chlebové těsto nebo koktejly.

V kapitole o hlavních jídlech už máte k dispozici složitější recepty na řízečky, pečené kuře, masové kuličky, rybí dobroty, pizzu či domácí těstoviny a omáčky. Sladká tečka nakonec v podobě těch nejchutnějších dortů, bábovek, muffinek, brownies, sušenek, perníčků, koláčků a tyčinek.

Součástí kuchařky jsou různé techniky zpracování a přípravy surovin jako je krájení, dochucování či různé způsoby vaření. V knize nechybí abecední rejstřík surovin, také i technik vaření pro lepší orientaci v textu.

Kniha je určena pro děti od 9 let. Vaření je hračka, je to vlastně zábava, prostě nic složitého.

Kuchařka je naprosto skvělá. Doporučím ji především dětem od 9 let, jak chlapcům, tak i děvčatům, ale také dospělým, kteří chtějí naučit své děti vařit a možná neví, jak na to. Kuchařku ocení i učitelky, které mají s dětmi různé pracovní činnosti a taktéž s nimi vaří a pečou. Najdou zde mnoho inspirací. Velké plus dávám této kuchařce za názvy kuchyňského náčiní, které jsem takto přehledně neviděla. Kniha je plná zajímavých receptů, od nejjednodušších po složitější, nádherných fotografií, díky nimž až zrak přechází a budou se vám sbíhat sliny. Je přehledná, plná nádherných fotografií. Myslím si, že se opravdu povedla. Autorka si s ní dala záležet. Bude pro mě velkou inspirací, jelikož moji kluci se moc rádi pohybují v kuchyni a baví je se mnou krájet i míchat. Nejvíce mě zaujala kapitola o chlebovém těstu, protože moc rádu peču chleba i různé pečivo a tak ucelené informace jsem ještě v žádné kuchařce neviděla.

Pojďte se inspirovat, prohlížet, či uvařit něco výtečného.

Ukázka z knihy:

Jídlo je jedním z největších potěšení v životě, a budete-li umět vařit, vždy dokážete vařit něco dobrého, i když budete mít po ruce jen pár surovin.

Klíčem ke zdravému stravování je jíst rozmanité druhy potravin. K nim patří čerstvé ovoce a zelenina a také potraviny bohaté na bílkoviny, díky nimž rosteme. Jíst koláčky a sušenky je přitom v pořádku – jen je nejezte pořád ani místo jiných jídel.

Jídlo je palivem pro tělo, dodává mu potřebné živiny (vitamíny a minerály). Vyvážená strava složená z různých druhů potravin patří ke zdravému životu.

Potravinám, které obsahují hodně cukru či tuku, se říká také „junk food.“ Občas si je dát můžete, ale nepřehánějte to. V této knize najdete několik zdravějších verzí těchto jídel, která si můžete

Několik slov o autorce:

Annabel Karmelová je autorkou bestsellerů o vaření pro děti a její knihy vycházejí po celém světě. Je odbornicí na chutná a výživná jídla pro děti, kvůli kterým není třeba v kuchyni trávit hodiny. Annabel píše i pro řadu novin a časopisů a často vystupuje v rádiu a televizi jako jedna z britských odbornic v otázkách výživy dětí. Má svoji vlastní řadu zdravých potravin pro děti, které se pro řadu dětských potravin ve společnosti Disney. Vyrábí také řadu kuchyňského vybavení pro děti. V roce 2006 Královna udělila Annabel Řád britského impéria (MBE) za vynikající práci v oblasti dětské výživy.

Navštivte webové stránky Annabel www.annabelkarmel.com

Autorka: Annabel Karmelová

Přeložil: Antonín Hluštík

Vydáno: 2022, Grada Publishing, a.s., pod značkou BMBOOK, Praha, první vydání 2019, dotisk 2022

Počet stran: 128

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-271-2543-2

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *