Krabička-laskavá kniha pro všechny děti

Kde se vzala, tu se vzala, uprostřed lesa osamělá krabička se dvěma otvory. Zvířátka se rozhodnou zjistit, kdo u ní vlastně je. Prvotní obavy vystřídá zvědavost, kdo se v ní skrývá. Dozví se liška, veverka, zajíc, sova, či medvěd, kdo se jim nechce ukázat? Proč nechce ven? 

To nejcennější, co můžeme mít,

To nejlepší, čím můžeme být.. KAMARÁD

Kniha o síle, laskavosti, naději, vřelosti, trpělivosti, kamarádství, díky nimž se můžeme otevřít druhým. Velmi příjemná knížka pro nejmenší čtenáře, ale i pro ty začínající. Čekají na vás velmi zdařilé a milé ilustrace, které ve mně vyvolávají obrovské pocity vřelosti a nekonečné lásky. Příběh je sice krátký, ale to, co chtěla autorka svým čtenářům předat, se ji rozhodně podařilo.

Knihu ocení učitelky mateřských škol, pro společné čtení s dětmi, jako motivační příběh k tématu kamarádství, ale i když řešíte nějaký problém s chováním dětí, tak vám tato kniha bude rozhodne nápomocna. Velmi se mně líbí ilustrace Paola Proiettiho, které dotváří nádherný a láskyplný příběh sounáležitosti a kamarádství s druhými.

Nádherný příběh pro všechny děti i jejich rodiče, je určen ke společnému čtení a prohlížení, nadchne malé i velké. Zaujal mě námět kamarádství, uvědomění si, že každý může mít obavy, snažit se druhého pochopit a neodsuzovat jej. Někdy totiž nevíme, proč se daný člověk tak chová a nevíme, jaký k tomu má vlastně důvod. Když nám jej řekne, často se stane, že na celou situaci i na daného jedince nahlížíme úplně jinak. Může se tak stát zbytečné nedorozumění. To nám pak může být líto a neuvědomujeme si to, že můžeme tím vlastně někomu ublížit, aniž bychom chtěli. Příběh děti učí sounáležitosti, upřímnosti a trpělivosti k druhým. Taktéž i naději, že ne vše musíme mít hned, což se na dnešní dobu velmi hodí. V mateřské škole se mně často stává, že děti chtějí mít dnes vše hned, nechtějí čekat, hned řeknou, že se nudí a nic je najednou nebaví. Trpělivost, jak se říká růže přináší a ne vše, co je hned je správně a naopak.

Ukázka z knihy:

Najednou les rozzářil blesk a otřásl jím hrozivý hrom. Spustil se prudký déšť. Zvířátka věděla, že musí rychle něco udělat.

„Rychle! Náš kamarád se musí někam schovat. Jinak promokne!“

A urychleně odnesla krabičku do tepla svého pelíšku.

„Jsi v pořádku, kamaráde?“

A v tu chvíli se v krabičce ozvalo třepetání křídel a otevřela se!

„Děkuji, že jste se mnou měli trpělivost…“

„Nevíme, co se ti stalo, ale víme, že i stonek květiny se ohne, když do něj fouká vítr a naráží déšť.

T y jsi prostě potřeboval jenom nás!“

Několik slov autorce:

Isabella Paglia je italská autorka několika dětských knih.

Autorka: Isabella Paglia

Ilustrace: Polo Procietti

Přeložil: Jan Ctibot

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: Vydal Portál, Praha, 2023

Počet stran: 32

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-262-2021-3

Knihu můžete koupit zde:

Dětská literatura | Krabička | Nakladatelství Portál (portal.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *