Střípky z moře-román o síle lásky a naději

Máte rádi moře? Milujete romány Jenny Haleové? Chcete si přečíst její novinku? Tak právě vám je určena kniha s názvem Střípky z moře, kterou vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS letos v březnu. Čeká vás velmi příjemné čtení. 

Lauren pracuje jako svatební koordinátorka, po pracovní stránce se ji daří velmi dobře, ale ve svém osobním životě se snaží vyrovnat se smrtí svého snoubence. Odjíždí tedy do Severní Karolíny, kde našla inzerát na asistentku do jednoho penzionu. Mary je starší žena, která provoz penzionu už sama moc nezvládá a potřebuje pomoc. Lauren opustí New York, svůj starý život hvězdy televizního pořadu o svatbách, vymění za poklidný život v jednom penzionu. Kolem je jen moře, písečné duny, nádherné pobřeží oceánu. Zde chce Lauren zklidnit a vyléčit svou bolavou duši. Potkává velmi sympatického rybáře Brodyho, který sám léčí své bolavé srdce. Díky nim nabere život Lauren zcela jiný směr a postupně zjišťuje, že ji práce na penzionu moc baví. Shodou náhod se Lauren zjišťuje, že její matka byla adoptovaná a její kořeny sahají až do Severní Karoliny. Co se Lauren nakonec dozví? Tak to už vám neprozradím a doporučím vám tuto knihu k příjemnému odpočinku.

Román i jeho čtení jsem si moc užila a bavilo mě to. Hned od první strany jsem se zamilovala do průzračného moře. Od této autorky jsem četla už jeden román a vzpomněla jsem i na její barvité popisy prostředí, nádherného moře, ale detailní popis postav a zajímavou zápletku. To se autorce rozhodně nedá upřít, jelikož její romány mají opravdu duši. Jsou příjemné a laskavé a čtenáře ihned chytnou za srdce. Velmi se mně líbilo, jak autorka dokázala v příběhu popsat truchlení po smrti blízkého, jak to nás ovlivní, i jak z této situace ven, co pro to lze udělat. Myslím si, že je důležité hovořit i o problematice smrti, nebát se toho, toto téma rozhodně netabuizovat. Čeká vás román o síle lásky a naději, která umírá jako poslední. Kniha má dvacet tři kapitol, na začátku je prolog, zakončena epilogem i poděkováním autorky. Mám velmi ráda romány o cestování, z prostředí moře, i různých penzionů a hotelů.

Ukázka z knihy:

„Slyšel jsem, jak se máma baví s Mary o tvojí firmě. Proč jsi svůj podíl prodala?“

„Protože vzhledem k tomu, čím jsem si prošla, jsem prostě nezvládala ty šťastné konce…pořád dokola. Připadala jsem si jako méněcenný člověk, jako by někdo rozhodl, že si takové štěstí nezasloužím.“ Podívala se do sklenice, věděla, že se o své minulosti dokáže bavit jen díky alkoholu. Přemýšlela, jestli bude mít na sebe ráno vztek, že byla tak otevřená.

„Rozhodně si to zasloužíš,“ řekl a jeho slova zněla upřímně.

Chtěla tomu věřit. „Tak proč jsem o všechno přišla?“

Zamračil se, jako by nad její otázkou přemýšlel. „Než nás táta opustil, řekl mi jedno moudro, které měl od svého otce: Někdy nám do života vstoupí lidé, kteří nám pomůžou dostat se na správnou cestu, najít svůj cíl. Ale nikde není dáno, že s námi půjdou až do konce.

Věřím, že je to pravda.“

„Mluvil tvůj táta o sobě?“ zeptala se.

„Myslím, že ano. Ale platí to i pro tebe. Dostalo se ti štěstí, abys svého snoubence milovala, a je jasné, že se ti po něm stýská. Ale musíš najít vlastní klid a být šťastná. Věřím, že právě to by pro tebe chtěl.“

„Jak víš, že by chtěl, abych šla dál i bez něho?“

Chvíli si ji prohlížel a pak nepatrně nadzvedl koutky úst. „Protože tě znám teprve pár dní, a už si přeju, abys byla šťastná.“

Hruď se jí sevřela vzrušením. „Proč?“ zašeptala.

 

Několik slov autorce:

Jenny Haleová je autorkou románů pro ženy, které se pravidelně umísťují v žebříčcích USA Today a Amazonu. Její tvorba se objevila v The Oprah Magazine, kde byla zařazena mezi top 19 knih, které si rozhodně musíte v létě přečíst.

Čtenářky jejích románů oceňují pohodovou atmosféru, rodinné prostředí a romantické dějové linky, které hřejí u srdce.

Pokud zrovna nepíše, podniká výlety se svou rodinou, se kterou žije v Nashvillu. Má manžela, dva syny a labradoodla, kterého by nejraději fotila od rána do večera.

Autorka: Jenny Haleová

Přeložila: Ivana Čejková

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: Vydala Grada a.s., pod značkou COSMOPOLIS, Praha, 2024

Počet stran: 272

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-271-5179-0

Knihu můžete koupit zde:

Střípky z moře – Haleová Jenny | Knihy Grada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *