Klárka a noční zahrada- citlivě řešený příběh o strachu ze tmy

Má vaše dítě strach ze tmy? Nevíte, jak si s tím poradit? Marie Štumpflová je výtvarnice a autorka knihy Klárka a noční zahrada. Velmi citlivou formou si s problémem strachu dokázala velice dobře poradit. Pojďte se na to společně se mnou podívat a vyřešit i váš problém. Myslím si, že se kniha velmi povedla a neměla by chybět v žádné knihovničce. 

Čeká vás velmi citlivě napsaný příběh o Klárce, která se bojí tmy a díky můře Lišaj paví oko se zbaví strachu a začne mít tmu ráda. Můra ji vezme na pohádkovou cestu letní nocí a ukáže ji, co vše tma vlastně skrývá a na první pohled není vidět. Pozná nádherné hvězdy, které svítí, co je to nekonečno, třeba také světlušky, či jezírko. Kdo ji ale nejvíce vyděsí? Jaké dobrodružství Klárku potká? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého a velmi dobrodružného čtení, které vaše děti zbaví strachu, protože jak se říká: „Strach má velké oči.“

Příběh se mně moc líbil a doporučím ho všem dětem, které bojují se strachem, jelikož velmi citlivou formou se děti naučí se svým strachem pracovat a ne bojovat. Dále také všem rodičům, i pedagogům, kteří řeší s dětmi strach ze tmy, či bubáků atd. Tato kniha by jim měla být nápomocna.

Autorka si velmi dobře pohrála s příběhem, ale i s ilustracemi, které se k příběhu velmi hodí. Myslím si, že se kniha opravdu moc povedla. Problematice strachu je třeba věnovat velkou pozornost a citlivě toto téma řešit. Každé dítě se během svého života něčeho bojí a provází je strach. Je třeba s ním umět pracovat a nenechat to být, jelikož si potom děti mohou nést následky celý život. Prohlížení knihy i titulní obálka ve mně vyvolává pocit tajemna.

Kniha je určena pro společné čtení rodičů s dětmi, kdy si po přečtení mohou společně s dětmi celou situaci probrat a povídat si o tom.

Příběh o tom, že na vlastní strach je nejlepší si sáhnout.

Kniha je určena pro děti od 4 let.

Ukázka z knihy:

„Co celou noc vlastně děláš, můro,“  zeptala se Klárka.

„No třeba navštěvuju květiny. Létám z jedné na druhou, vždycky si trochu přivoním a ochutnám. A pak tančím ve vzduchu a dělám piruety.

Pojď, někam tě vezmu.“

Ocitly se u vysokého keře.

Byl obsypaný spoustou velkých bílých květů a sladce voněl.

„Ty květy vypadají jako trubky,“ smála se Klárka.

Můra si na jeden z těch velkých květů sedla a začala si protahovat křídla.

„Jéé, co to na nich máš schované?“ divila se Klárka.

„To jsou moje paví oči.“

„Proč paví?“

„Protože mi tak říkají, jmenuji se lišaj paví oko,“ zamávala křídly.

Několik slov o autorce a o ilustrátorce:

Marie Štumpflová je vystudovaná výtvarnice. Její tvorba zahrnuje poetické ilustrace, knižní grafiku i volnou tvorbu. Mezi její neznámější knihy, na kterých se ilustračně podílela, patří např. knihy Jak zvířata spí, Předpovídej počasí, Uspávanky a vstávanky nebo První sníh.

Autorka: Marie Štumpflová

Ilustrace, grafická úprava a obálka: Marie Štumpflová

Žánr: kniha pro děti, beletrie, česká próza

Vydáno: 2023, Vydal Portál, Praha

Počet stran: 32

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-262-2075-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *