Pozoruhodně bystrá stvoření-dokonalý příběh o přátelství ženy a chobotnice

Máte rádi laskavé příběhy o zvířatech? Chcete si přečíst neobvyklý příběh o přátelství ženy a chobotnice? Shelby Van Pelt je autorkou knihy s názvem Podivuhodně bystrá stvoření, která vás zaujme od první strany. 

Tova po smrti svého manžela začne pracovat jako uklízečka v akváriu. Před více než třiceti lety přišla o svého osmnáctiletého syna Erika. Práce jí vždy pomáhala překonat těžkosti a držet ji nad vodou, i když její manžel umíral na rakovinu. Tova poznává obrovskou chobotnici Marcella. Tento vztah je neskutečný a pomůže Tově vypátrat, co se tehdy před lety vlastně stalo a proč. Jak se všemi informacemi Tova nakonec naloží? Začne žít už normální život? Čeká vás moudrý, okouzlující příběh plný naděje, přijetí i přátelství.

Velmi vřelý, napínavý, pohlcující příběh, plný úžasného vztahu ženy s chobotnicí Marcellus.

Knihu jsem si nepřečetla náhodou. Dostala jsem na ni doporučení a musím říci, že mě opravdu moc bavila a přečetla jsem ji s velkým nadšením. Autorka velmi krásným a dojemným způsobem popisuje vztah člověka a zvířete, které není úplně typický domácí mazlíček. Děj knihy vypadá na první pohled jednoduchý, ale postupem času zjistíte, že tomu tak není. Autorka rozplétá sled mnoha událostí, které ovlivnily hlavní hrdinku na celý život. Smrt vlastního dítěte i nevyléčitelná nemoc musí být opravdu strašné a nesmírně jsem hlavní hrdince přála, aby se se vším dokázala vyrovnat. To jak zvládneme odhalit minulost nám dokáže ovlivnit naši budoucnost. Kniha je rozdělena na kapitoly, zakončena poděkováním a má celkem 336 stran.

Ukázka z knihy:

Zazvoní mu mobil. Za okny karavanu je ještě tma. Cameron šátrá kolem, dokud přístroj nenahmatá. Na displeji uvidí číslo tetičky Jeanne a sevře se mu žaludek. Když mu naposledy volala uprostřed noci, bylo to z nemocnice. Měla díru na hlavě, pochroumanou kyčel a u lůžka v nemocničním pokoji dva policisty, kteří se z ní pokoušeli vymámit, co se stalo při potyčce před Dellovým saloonem.

„Haló?“ vydechne Cameron horečně. Když tenkrát spěchal do nemocnice, trvala mu cesta dvacet minut. Teď si ani nechce představovat, jak dlouho by tam asi jel.

„Jsem v pořádku, Camíčku,“ řekne teta. Zjevně jí neunikl jeho ustaraný tón.

„Tak proč mi voláš teď“ Cameron se podívá na hodinky. „V jednu ráno?“

„Vzbudila jsem tě?“

„No jo.“

„Myslela jsem si, že budeš v baru nebo někde.“

„Tvrdě jsem spal. Dneska jsem makal jak šroub.“

„Promiň. Jenom jsem ti chtěla říct, že peníze dorazily. Ale poslal jsi moc.“ Tetička Jeanne si falešně zapíská. Že by něco pila?

Někde v pozadí se ozve tlumený mužský hlas. Camerona napadne, jestli tam s ní v jejím obytňákem náhodou není Wally Perkins.

Posadí se a protře si oči. „Ty peníze navíc ber jako úrok.“

Už nedodá, že ho vypočetl z hlavy na základě posledních úrokových sazeb-sečetl sumu, kterou by patrně dostala z dluhopisů, kdyby své peníze investovala.

Několik slov autorce:

Shelby Van Pelt žije s manželem a svými dětmi na předměstí Chicaga, nicméně vyrůstala v Seattlu, nedaleko nějž se nachází fiktivní městečko, do něhož je situován děj této knihy. Inspiraci pro ni čerpala také ze svého oblíbeného Vodního světa, který v dětství často navštěvovala. Pozoruhodně bystrá stvoření jsou jejím literárním debutem.

Autorka: Shelby Van Pelt

Přeložila: Markéta Polochová

Žánr: beletrie, společenský román

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 336

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5219-2

Knihu můžete koupit zde:

Kniha Pozoruhodně bystrá stvoření – Shelby Van Pelt | knizniklub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *