Jógové pohádky – pohybové chvilky v MŠ

Cvičíte s dětmi jógu a hledáte zajímavé inspirace na různé aktivity? Máte rádi pohádky? Tak právě vám je určena novinka Vladimíry Ottomanské s názvem Jógové pohádky, kterou vydalo Nakladatelství Portál v Praze v roce 2022. 

Kniha Jógové pohádky je rozdělena na dvanáct kapitol, které lze využívat po celý školní rok. Každá kapitola obsahuje motivační příběh, seznam pomůcek, které budete potřebovat, jógové pozice, náměty na různé aktivity, hry i relaxace. Každá kapitola má krásné ilustrace Patricie Koubské, která vás zahřejí u srdíčka. Jednotlivé jógové pozice jsou v pohádce zvýrazněny. Na konci každé kapitoly jsou otázky, díky kterým si o daném problému můžete dále povídat. V knize je k dispozici přehled pozic s popisem, jak cvičit i jejich přesná ilustrace, také seznam použité literatury. Součástí knihy jsou ikonky, které vás budou provázet celou publikací a vysvětlují, zda se jedná o hru, přivítání, jaké pomůcky budete potřebovat nebo zda se jedná o relaxaci a dýchání.

Všech dvanáct pohádek je spojen dobrodružných putováním dešťové kapky, která měla svůj velký sen a na cestě musela překonat mnoho překážek a situací.

Knihu doporučím všem učitelkám mateřských škol, vedoucím pohybových kroužků, dále těm, co se zajímají o jógu, jak začínajícím, tak i zkušeným učitelkám, co hledají zajímavé inspirace pro cvičení jógy s dětmi.

Kniha Jógové pohádky představuje komplexní soubor 12 lekcí dětské jógy a je praktickým průvodcem cvičení jógy pro začátečníky i pokročilé.

Tato metodická příručka se mně moc líbila a rozhodně ji využiji při práci s dětmi v mateřské škole. Sama jógu cvičím a moc ráda bych pronikla i do tajů té dětské jógy. Líbí se mně obsahové zaměření knihy i její formální zpracování. Kniha je přehledná, srozumitelná, s milými ilustracemi i nepřeberným množstvím nápadů a námětů na různé aktivity. Zaujaly mě i pohádkové příběhy, díky kterým lze s dětmi pracovat. Pohádky nás totiž provází už od útlého věku a ovlivňují nás až do dospělosti možná více, než si myslíme.

Ukázka z knihy:

Desatero malého jogína:

1) Vždy cvičím v čistém, příjemném a teplém prostředí

2) Používám vlastní podložku, která neklouže

3) Cvičím ve volném a pohodlném oblečení bez ponožek a bot

4) Necvičím s plným bříškem, jsem alespoň hodinu po jídle

5)Nepřeceňuji svoje síly

6) Dýchám nosem, není -li uvedeno jinak

7) Pozice cvičím vždy na obě strany těla

8) Všechny pozice, hry a aktivity provádím, jak nejlépe umím

9) Učím se vnímat svůj dech i svoje tělo

10) Učím se vnímat sám sebe mezi ostatními

Několik slov o autorce:

Vladimíra Ottomanská vystudovala předškolní a speciální pedagogiku a také FTVS. Řadu let působila jako učitelka MŠ a v současné době je ředitelkou MŠ Ottománek. Také je lektorkou hatha jógy pro dospělé. V Portále vyšly její knihy Když se řekne ROZCVIČKA a Rok stromů.

Několik slov o ilustrátorce:

Patricie Koubská ilustruje dětské časopisy, knihy a pracovní listy. Je autorkou a spoluautorkou mnoha knih pro děti.

Autorka: Vladimíra Ottomanská

Ilustrace: Patricie Koubská

Žánr: metodická  příručka

Vydáno: 2022, Portál, Praha

Počet stran: 148

Vazba knihy: brožovaná

ISBN 978-80-262-1805-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *