Anička a Velikonoce- šestá kniha příhod osmileté Aničky

Máte rádi příběhy malé Aničky? Těšíte se na Velikonoce? Tak právě Vám je určena kniha Ivany Peroutkové, kterou vydal Albatros Media v Praze. Rozhodně se máte na co těšit. 

Aničce už je osm let a moc ráda by jela zase k babičce na prázdniny, když jsou přece Velikonoce. Opět se chce setkat se svými kamarády a zažít pořádné dobrodružství. Co se během velikonočních svátků vše přihodí? Jak to bude s jejím sourozencem? Stihne s babičkou namalovat vejce? Co vše si napíše do svého deníku? Tak to už se nechce překvapit a pusťte se do čtení již šesté knihy o Aničce, která se rozhodně povedla.

Kniha se mně moc líbila. Mám jich několik doma. S dětmi v mateřské škole si je rádi čteme a už se těším, až si začneme tuto knížku příští týden číst. Děti už se nemohou dočkat. Líbí se mně, že si Anička píše deník a to jakým způsobem autorka knihu vypráví. Knihu ilustrovala Eva Mastníková. Místy jsou na celou stránku nebo jsou jen menší obrázky, které neodvádí pozornost od děje a dotváří krásnou atmosféru příběhu.

Knihu doporučím všem, co mají rádi příběhy na pokračování a nevadí jim se dostat po delší době do děje, jak to vlastně ta Anička má s kamarády, dále učitelkám mateřských, základních škol i vychovatelkám školních družin, či různých zájmových kroužků, které by pro děti chtěly hezké příběhy na pokračování.

Kniha má 128 stran, je rozdělena na 21 krátkých kapitol, na konci je uveden obsah pro lepší orientaci v knize.

Autorka i ilustrátorka odvedla opravdu precizní práci, neboť poutavou formou zasazenou do krásného příběhu dětem vysvětlí, jaké zvyky se na Velikonoce dodržují a jak to třeba mají i děti na vesnici jinak, než děti ve městě, což musím říci, že se mně nesmírně líbilo a už se moc těším na další díl veselé Aničky a jejích kamarádů. Pojďte se na to společně se mnou podívat, určitě se nebudete nudit.

Ukázka z knihy:

„Počkej,“ vyhrkla Anička a vytáhla z batůžku plechovou krabičku a z ní modré vajíčko. „To jsem sama ozdobila,“ řekla. „můžu ho vedle Štěpánka položit?“

Tatínek s maminkou přikývli.

Anička položila modré vajíčko vedle Štěpánkovy hlavičky a tatínek udělal první snímek .

„Aspoň budou všichni vidět, že se nám narodil o Velikonocích, „zasmála se maminka.

„No právě, „přikývla Anička. „A já nikdy nezapomenu, že tyhle Velikonoce pro mě byly nejhezčí. Vlastně ještě jsou.“

Zdálo se všechno sváteční v tom velkém světlém pokoji. Ale Aniččina maminka byla ještě hodně unavená. Potřebovala spát. Proto první návštěva v porodnici nemohla trvat dlouho.

Anička s tatínkem se rozloučili. Naposled Štěpánka pohladili a potichu opustili pokoj. Když scházeli ze schodů, drželi se za ruce a bylo jim spolu moc hezky.

Několik slov o autorce:

Ivana Peroutková píše pro malé čtenáře, teenagery i dospělé. Její prvotinou je kniha Na vahách života. Je autorkou mimořádně úspěšné série o holčičce Aničce. Menší čtenáři si oblíbili také její minidetektivky Ukradená cukřenka a Ukradený prsten ze série Frantík, malý detektiv. V roce 2018 odstartovala Ivana Peroutková knihou Valentýnka a narozeniny další knižní sérii, tentokrát o nevšední holčičce Valentýnce. Knihy Ivany Peroutkové se pravidelně umisťují na předních místech čtenářských anket a získaly několik ocenění. V roce 2018 získala za sérii o Aničce také Cenu Albatrosu za významný počin.

Šestá kniha příhod osmileté Aničky.

Kniha je určena dětem od 7 let a nejen jim.

Autor: Ivana Peroutková

Ilustrovala: Eva Mastníková

Žánr: literatura pro dívky, příběhy dětí

Vydáno: 2021, Vydalo nakladatelství Albatros media, Praha

Počet stran: 128

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-00-06383-6

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *