Energie – zdravá cesta z labyrintu únavy

–  navíc 30 denní program pro více vitality

Cítíte se často unavení? Máte různé zdravotní problémy? Chcete ve svém životě něco změnit? Tak právě vám je určena novinka Dr. Anne Flechové s názvem Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy, kterou vydalo nakladatelství KAZDA v Brně. 

Jak posílit imunitu, léčit záněty, detoxikovat organismus, uzdravit střeva, chytře jíst a odhalit potravinou intoleranci, to vše a ještě mnohem více se dozvíte v této knize.

Do rukou se mně dostává velmi zajímavá kniha, kterou bych rozhodně doporučila všem, co chtějí něco ve svém životě změnit nebo je trápí nějaké zdravotní potíže a hledají cestu, jak z toho ven a už je nebaví vše snášet.

Co v knize najdete? Především mnoho zajímavostí, informací o tom, co může být zdrojem naší únavy i různých bolestí, jak proti tomu bojovat, co vše nás může ohrožovat na našem zdraví, jakou cestou se vydat k uzdravení. Dále různé recepty, jaké užívat doplňky stravy, také 30 denní program Energy, který vás rozhodně dostane do kondice a pomůže vám navrátit vaše ztracené zdraví. Dozvíte se, jaké potraviny jsou pro vás vhodné a které nikoli. Součástí knihy je poznámkový sešit, který umožňuje si zaznamenávat různé informace, které chcete sdělit vašemu lékaři, také rejstřík klíčových slov, podle kterého můžete hledat různé potíže, použité zkratky a poděkování autorky.

Tato kniha vám poskytne jiný pohled na vaše zdraví a celé fungování těla, jak svému tělu porozumět a umět adekvátně odpovídat na varovné signály našeho těla. Strategie programu Energy vám nabízí způsob, jak odhalit příčiny vašich potíží a začít jednat. Tato kniha není náhrada za návštěvu lékaře, kdy situace už opravdu vyžaduje lékařské ošetření a není nadarmo si zahrávat.

Autorka se zaměřuje na to, co nám bere energii, na potíže s trávicím systémem – např. problémy se střevní mikroflórou, záněty, autoimunitní onemocnění, potravinové intolerance – mléko, lepek, histamin, dále také různá onemocnění štítné žlázy, roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, nemoci páteře, toxoplazmóza, infekční mononukleóza atd. V knize najdete zajímavý návod, jak se z těchto problémů dostat pomocí stravy, jak svůj organismus detoxikovat a také různé recepty, jak se stravovat. Přínosné jsou též příklady z praxe i různé samotesty, pomocí nichž si můžete zodpovědět na rozmanité otázky ohledně vašich zdravotních potíží a začít je řešit s vaším lékařem.

Kniha se mně moc líbila a doporučila bych ji všem bez rozdílu věku, jelikož různými zdravotními problémy trpíme skoro všichni a často je přehlížíme a neřešíme. Díky této publikaci najdeme úplně jiný náhled na svůj život a své zdraví. Tato kniha je v současné chvíli v mém životě rozhodně aktuální, jelikož řeším intoleranci na kravské mléko a našla jsem zde mnoho zajímavých informací, které mně pomohly se v této problematice orientovat. Zaujaly mě zde příběhy z praxe, které vysvětlují řadu problémů a mají i návrhy, jak tyto situace řešit. Často se díky našim zdravotním problémům ocitáme v začarovaném kruhu a tato publikace vám pomůže, jak z něho ven. Jsem z ní naprosto nadšená a jsem vděčná za to, že jsem si ji mohla přečíst. Díky ní nevidím své zdravotní potíže jako takový handicap, jelikož vím více informací a dokážu konstruktivně řešit to, o čem jsem roky nevěděla.

Ukázka z knihy:

Naše tělo je fascinující. Všechny procesy, které udržují organismus v chodu, do sebe zapadají a jsou na sobě závislé. Tak jedinečný a chytře promyšlený systém se stará o to, abychom životem proplouvali se zdravou životní energií.

Makroživiny, mikroživiny, enzymy a neurotransmitery cirkulují krevním řečištěm a kontrolují dýchání, srdeční tep, trávení, látkovou výměnu, svalstvo, pohyb, schopnost rozhodovat, pocity a myšlenky. Pokud je tato jemná rovnováha v těle narušena, přetrhne se stabilní řád procesů, které zajišťují životní energii.

3 moudra na závěr:

„Rozpoznání cesty ven je prvním krokem k uzdravení.“

„Nemůžeme poručit větru, ale můžeme změnit nastavení plachet. “ ARISTOTELES

„Všichni máme dva životy, a ten druhý začíná ve chvíli, kdy si uvědomíme, že máme jen jeden.“ KONFUCIUS

Několik slov o autorce:

Německá lékařka Anne Flecková je internistka, revmatoložka a mezinárodně uznávaná odbornice na preventivní a nutriční medicínu, je také považována za průkopnici celostní medicíny. Ve své inovativní metodě propojila poznatky z moderního výzkumu s tradičními léčebnými metodami. Svým přístupem ukazuje, jak přijít na kloub tomu, když vás něco trápí, a jak zůstat zdraví. Žije v Hamburku, kde provozuje svoji praxi. Další informace najdete na www.docfleck.com.

Autor: Dr. Med. Anne Flechová

Ilustrace: Dr. Med. Anne Flechová

Žánr: kniha o zdraví, metodická příručka

Počet stran: 432

Vydáno: 2022, Nakladatelství KAZDA, Brno

ISBN 978-80-7670-074-1

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *