Příliš mnoho vzpomínek

Milujete romány Kataríny Gillerové? Chcete zažít několik životů v jednom příběhu? Pojďte se na to společně se mnou podívat. Rozhodně nebudete litovat, jelikož tuto knihu budu dlouho vstřebávat. Silný příběh o silných ženách. To vás čeká v novince slovenské Danielle Steel. 

Romana se usmíří s Kamilem a začíná nový život. Plánují spolu svatbu a budoucnost. Romana si ale není jistá a stále ji něco hlodá, že s jejich vztahem není něco v pořádku. Dozvídá se, že má bratra, dvojče a ještě se k nim do rodiny dostane svérázná Dáša. Kamarádky Mirka a Dáda je vždy nablízku a dokážou spolu řešit mnoho situací, tajemství, ale převedším vzpomínek, které mají všechny dohromady opravdu dost. Jak to nakonec vše dopadne? Vezme si Romana Kamila? Tak na tyto otázky vám odpoví tento román.

Čtení románu Příliš mnoho vzpomínek jsem si užila od začátku až do konce. První díl s názvem Příliš mnoho tajemství jsem četla také a oba romány mě moc bavily. Spletitost vztahů, nevyjasněná tajemství, celkem dost postav i jejich zajímavá propojenost mě nenechala chladnou a musela jsem číst dál a dál. Místy jsem byla překvapena, jak to vše spolu souvisí. Oba romány se mně moc líbily a doporučím je všem, co mají rádi knihy Kataríny Gillerové a všem romantickým duším. Věřte, že nebudete litovat. Slovenská Danielle Steel mě nikdy nezklame. Autorčin styl psaní mě prostě baví a nikdy neomrzí. Pokud jste od této autorky ještě nic nečetli, určitě to napravte. Román o lásce, štěstí, touze, který vás chytne od první strany.

Na titulní obálce je nevěsta, která utíká po cestě. Vyvolává to ve mně pocity napětí, nerozhodnosti, možná i zoufalství.

Román Příliš mnoho vzpomínek je volné pokračování románu Příliš mnoho tajemství.

Ukázka z knihy:

Dáda si najednou zakryla tvář dlaněmi. Vyděsilo mě to. Cukr jsem tiše upustila na stůl.

„Ptala ses, jestli s ním půjdu až na konec světa?“ Hlas měla tlumený. Plakala.„Ne, na konec světa určitě ne. Nevím.. Na té dovolené jsem si uvědomila, že Ivan je fajn, ale z mojí strany to je takové…jako by se mě to netýkalo, bez emocí.

„Myslela jsem si to, “ poznamenala jsem opatrně. „A teď,mi řekni pravdu, proč to s Matoušem nepokračovalo, proč jste se najednou, tak odcizili, když jste si očividně rozuměli?“

„Nevím,“ Tvářila se nešťastně, v očích měla tolik smutku, že jsem jí všechno uvěřila. „Fakt nevím!“ zakroutila hlavou.

„Taky mi to přišlo takové.. den ze dne…Změnil se… Nečekaně. Ano, během dovolené jsem se neubránila srovnání Ivana s Matoušem. S Matoušem jsme si mohli vyprávět celé hodiny, zapomněli jsme se na obědě, plácali jsme jedno přes druhé, všechno nám přišlo zajímavé. Ivan je milý, ochotný, snaží se, ale.. s ním bych na konec světa jít nedokázala. S ním ne.“

Celé měsíce jsem tušila, že to Dádu tíží. Tvářila se vesele a bezstarostně, ale Matoušova náhlá proměna ji trápila.

Když jsem je vídala spolu, měla jsem z nich přesně takový pocit, jak to Dáda vylíčila. Takže jsem se nemýlila. Vážně to mezi nimi jiskřilo!

Několik slov u autorce:

Katarína Gillerová vystudovala střední ekonomickou školu. Už tehdy publikovala v časopisech povídky a básničky, přispívala i do rozhlasu. Po maturitě odešla do Bratislavy, kde vystudovala Ekonomickou univerzitu. Je vdaná, má jednoho syna a pracuje jako ekonomka. V roce 2001 vydala knížku pro děti Moja kamarádka knížka. Vydala řadu románů, z nichž česky vyšly Láska si nevybírá, Dotkni se mě, lásko, Ráno nepláču, Miluj mě navždy, Zapomeň na minulost, Neodcházej, Záhada zadního pokoje, Konečně se rozhodni, Zvláštní příběh a Jestli mě uvěříš. Autorka je označována za slovenskou Danielle Steelovou.

Autor: Katarína Gillerová

Přeložil: Adam Chromý

Žánr: čtení pro ženy, román

Vydáno: 2022, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 312

Vazba knihy: vázaná s papírovým potahem a laminovaným přebalem

ISBN: 978-80-267-2366-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *