Jak Jakub potkal ryby – kniha pro všechny milovníky ryb a rybaření

Přemýšlím nad slovy, zda rybář může být pohádkářem a naopak? Co myslíte? Jakub Vágner je určitě skvělý rybář a taktéž výborný vypravěč. Co když je rybář pohádkářem a pohádkář rybářem? Co když to není pohádka, ale skutečný život? Co když je skutečný život pohádkou? Možná je velký rybář malým klukem, možná je malý kluk velkým rybářem… 

Jakuba Vágnera moc ráda ho sleduji  se svými syny, kteří rádi rybaří a ještě raději sledují Jakubovi cesty. Knihu Jak Jakub potkal ryby jsem si s chutí přečetla a moc se mně líbila. Kniha není jen pro děti, ale i pro dospělé, kteří se skrze příběh o rybaření chtějí vrátit do svého dětství. I já jsem se svým bratrem rybařila a zažívala podobné zážitky jako Jakub. Jen to bylo na vesnici. S jakou noblesou, lehkostí i humorem dokáže autor vyprávět o zdánlivě jednoduchém tématu je úžasné a rozhodně vás překvapí. Prožijte emotivní příběh plný úžasného vyprávění o rybách, o neskutečné vášni a touze, o setkání s nádhernými rybami a nejen to..

Kniha Jak Jakub potkal ryby vás zavede, jak jinak než k vodě, do míst, kde Jakub trávil svoje dětství, do Hostivařské přehrady. Na cestě poznáte kapra jako tele, úhoře jako nohu, kličavského krokodýla v podobě nádherné štiky, ale třeba i krále z Hostivař. Chcete se dozvědět, kdo ten král vlastně je? Tak to už se nechce překvapit, uvařte si voňavé kakao a pusťte se do čtení. Věřte, že si čtení užijete od začátku až do konce. Krásný příběh doplňují velmi milé ilustrace Evy Rémišové, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Knihu ocení děti, dospělí, začínající čtenáři, možná i „nečtenáři,“ ale především milovníci ryb, rybaření a obdivovatelé Jakuba Vágnera.

Ukázka z knihy:

Jednoho prázdninového dne jsme se s Martinem rozhodli, že se pokusíme chytit sumce. Tolik jsme o této bájné rybě slyšeli, ale toužili jsme se s ní alespoň jednou setkat.

U rodičů jsme dostali opušťák a mohli u přehrady konečně i přespat. O lovu sumců jsme sice nevěděli vůbec nic, neměli jsme ani zdaleka to správné vybavení, ale to nás nemohlo odradit. Věděli jsme, že Marián je tu chytá na cejny a že je vždy zaplavává daleko do přehrady.

Měli jsme silnější teleskopické pruty a na naše navijáky jsme namotali šedesátky vlasce. To byla imitace, která by podle nás z vody vytáhla i rozjetý parník. Cejnů bylo v přehradě habakuk. Stačil trn z dikobraza jako splávek a pár červů. Za půl hodiny jsme měli cejny ve vezírku a čekali, až se trošku zešeří, abychom se po vzoru Mariána vydali na pytláckou stezku. Martin zůstal na břehu a hlídal pruty. Já se svlékl do trenek a obě naše nástrahy začal zaplavávat do přehrady.

Na korytě jsme nestačil, ale dále od břehu bylo tak mělko, že jsem se mohl i postavit. Z vody mi přišla Hostivařská přehrada obrovská.

Několik slov o autorovi:

Jakub Vágner *24.12.1981 v Praze. Je v současné době jedním z neuznávanějších rybářských odborníků na světě v lovu sladkovodních ryb.

Rybaří od pěti let a stalo se jistě osudným, že jeho první rybou v životě byl desetikilový kapr. Dnes je držitelem několika světových rekordů. Od svých patnácti let publikuje do mnoha odborných rybářských časopisů u nás i v zahraničí, v sedmnácti letech natočil první rybářský film o lovu sumců a již v osmnácti spolumoderoval rybářský pořad „Jak na to“ v rámci vysílání České televize. Světově známým v této profesi se stal především díky rybářskému seriálu „Fish Warrior“ vysílaném televizní stanicí National Geographic a sérií pořadů „Big Fish Man“ na Discovery Channel. O svých dobrodružných expedicích směřujících často do odlehlých, mnohdy i málo probádaných oblastí naší planety natáčí pro českého diváka dokumentární cykly pod názvem „Rybí legendy“. Dlouhodobě se zabývá autorskou tvorbou, produkuje a natáčí filmy s rybářskou tematikou, přednáší pro děti a mládež.

V roce 2022 byl oceněn prezidentem České republiky medailí Za zásluhy I.stupně.

Autor: Jakub Vágner

Námět: Claudia Vágner

Ilustrace: Eva Rémišová

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2022, Vágner Corporation, s.r.o. Černíny

Počet stran: 58

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-11-02459-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *