Ateliér Rosen – Modistky z Tržní uličky

Máte rádi romány Anne Jacobsové alias Marie Lamballe? Chcete zažít neskutečný příběh zakázané lásky a věrného přátelství? Pokud ano, tak právě vám je určena novinka s názvem Ateliér Rosen – Modistky z Tržní uličky. Jedná se o 1.díl z třídílné série. 

Elisa Rosenová vlastní s matkou a babičkou modistický ateliér, kde vyrábí klobouky, čepce, rukavice a jiné. Jsou velmi úspěšné. Elisa se seznámí se Sybillou, které má dělat modistku. Její matka je z toho velice nadšena. Do Elisy se zamiluje Sybillin snoubenec Johann. Elisa je z toho nešťastná, lásky k němu se raději vzdá, ale on přesto zasnoubení se Sybillou zruší. V té době propuká v Kasselu povstání kvůli vysokým cenám a inflaci. Elisa je vykázána z domu, musí odejít, odchází do Wetzlaru, kde chce to nedorozumění vysvětlit, kvůli kterému musela opustit svůj domov. Nakonec ale utíká do Frankfurtu, kde chce vyřešit jedno tajemství, které se právě dozvěděla. Jak to nakonec dopadne? Setká se znovu s Johannem? Jak to bude se Sybillou? Co Moritz? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně na vás čeká velké dobrodružství, mnoho zajímavých zápletek i postav. Tak už se nenechte pobízet.

Kniha bude mít další pokračování a už teď jsem na něj moc zvědavá. První díl této série na mě velice zapůsobil. Od této autorky mám přečteno několik sérií a musím říci, že mě vždy dokáže překvapit. Líbí se mně její zaměření románů, spletitost vztahů, která je někdy možná trochu složitá, než ji pochopíte, také typické zaměření na nějakou skupinu, což je např. kavárna, hotel, panství, ale především si na této autorce cením je její historické zařazení románů. Román se mně opravdu moc líbil a četl se mně dobře. Na titulní stránce je dívka, která se dívá na panství. Po pravé straně vidíte klobouky a balíčky. Působí na mě velmi příjemným dojmem otevřenosti, lásky, možná i očekávání, jak to vše dopadne.

Ukázka z knihy:

„Uchazečka o místo je tady.“

„Sem s ní!“ Prohlásila paní van Leuwen a otočila se. „Dobré ráno, slečno. Přepočítejte hned ty ubrousky. Musí jich být čtyřiadvacet.“

Paní Van Leuwen muselo být kolem padesátky. Kulatá tvář se silným nosem a úzkými rty nebyla příliš půvabná, ale její šedé oči svědčily o jasné realistické mysli. Elisa se už smířila s tím, že v tomhle domě nebude přijímána obvyklým způsobem, a tak přešla bez váhání k hromádce ubrousků a začala je počítat.

„Dvaadvacet, milostivá paní. Pokud jich bylo čtyřiadvacet, tak dva chybějí,“ ohlásila.

„Říkala jsem to,“ souhlasila paní van Leuwen spokojeně. „Je to kříž s těmi pradlenami. Sotva se k nim obrátí zády, už mizí kusy prádla v nenávratnu.. No dobrá.. Pojďme vedle do mého salonu, tam si můžeme o vaší žádosti v klidu promluvit.“

Šla napřed hbitými kroky, které se hodily spíše zaměstnankyni než milostpaní. Jak to vypadalo, paní van Leuwen neměla příliš ráda elegantní oblečení a nápadné klobouky. Také malý čepec, který ji pokrýval vyčesané vlasy, byl staromódní a pocházel snad ještě z dob napoleonských válek.

Několik slov o autorce:

Marie Lamballe je pseudonym spisovatelky, která se proslavila svými romány pro ženy. Narodila se v Hannoveru a její láska k Francii se projevila ve třech románech z malebné Bretaně, z nichž již vyšly Hortenziová zahrada a Hluboká modř moře. Dále je to Panský dům, Venkovské sídlo, Kavárna u Anděla, Nebe nad Kilimandžárem a Něžný měsíc nad Usambarou a román Ostrov tisíce hvězd. Autorka nyní žije u Frankfurtu nad Mohanem a nejraději tvoří ve své oblíbené kavárně.

Autor: Anne Jacobsová alis Marie Lamballe

Přeložila: Zlata Kufnerová

Žánr: historický román, beletrie, romantika, Edice světový Bestseller

Vydáno: 2022, Euromedia Group, Praha – edice světový Bestseller

Počet stran: 376

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-242-6828-6

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *