Chci tě slyšet – poslouchej hudbu, uslyšíš moje srdce

Milujete romány o lásce, citu a obrovském odhodlání? Chcete si přečíst novinku Alexandry Soldánové? Tak už se nenechte pobízet a pusťte se do čtení. Chci se s vámi podělit o čtenářský zážitek, který jsem z této knihy měla. Rozhodně byl silný a nezapomenutelný. 

Aneta má svou kariéru již od začátku vysněnou. Chce se stát herečkou. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje. Pracuje na pozici asistentky, kde dostane vyhazov, protože něco pokazí. Začne pracovat na půl úvazku jako chůva v jedné rodině. Robin, její zaměstnavatel vlastně není tatínek holčičky, o kterou se Aneta začne starat. Klavír, na který nikdo nehraje je v jejich opuštěné vile zapomenut v roušce tajemství, které chce Aneta rozplést. Jaké sny vlastně Robin má a proč se chová, jak se chová? Co mají Aneta a Robin společného, aniž by si to uvědomovali?  Aneta dostane nabídku, o které snila. Jak se bude vztah Anety a Robina vyvíjet dál? Přijme nabídku? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do příjemného čtení. Čeká na vás tajemství, které si budete přát rozluštit.

Knihu vypráví střídavě Aneta a Robin. Na konci je uvedeno poděkování. Má celkem 280 stran, je rozdělena na kapitoly. Čte se velmi dobře. Román je nádherný a jeho čtení jsem si užila od začátku až do konce. Chtěla jsem vědět, jak na mě zapůsobí. Po přečetní anotace jsem neváhala a přála si ho mít doma. Zaujalo mě, jak autorka popisuje jednotlivé pasáže, střídavě vypráví děj Aneta, střídavě Robin, což se mě na knize moc líbilo. Je úžasné sledovat, jak stejné situace vidí rozdílně muž a žena. Námět knihy je zajímavý, netrpělivě jsem čekala, co tyto dva lidi spojuje a moc se mně to líbilo. Od této autorky jsem prozatím žádnou knihu nečetla. Těším se na její další počin, protože autorčin styl psaní mě velmi zaujal. S humorem, noblesou, jistou krásou, kterou jsem při čtení tohoto románu objevila, líčí autorka příběh dvou mladých lidí.

Ukázka z knihy:

„Tys pila?“ zeptá se moje přítelkyně ovlivňujícím tónem, očima přitom bloudí po místnosti.

„A kde je táta?“

Paní Asterová pohodí hlavou. „Něco mu do toho přišlo.“

V Anetiných očích se objeví panika. Obtočím jí ruku kolem pasu a pevně ji k sobě přivinu, v touze ujistit se, že všechno bude v pořádku. Že jsem tady s ní a chápu, co se v ní odehrává.

„Co mu do toho přišlo?“

Žena sklopí oči ke snubnímu prstýnku na své ruce. „Musel na poslední chvíli vzít za kolegu noční.“ Hned nato zase vzhlédne, krátce se na nás oba zdvořile usměje se slovy „ještě se uvidíme“ zmizí v davu.

Aneta jí zkusí zdržet, ale není dost rychlá. Obrátí se ke mně, oči má teď víc hnědé než zelené a tváře jí zrůžověly rozčílením. „Omlouvám se, obvykle se takhle nechová. Něco se muselo stát. Kdybych..“ zarazí se v půlce věty a zamyšleně se zadívá stranou. Pak zavrtí hlavou. „Kdybych nevěděla, že už patnáct let abstinuje, myslela bych si.. Nezdála se ti opilá?“

Otevírám pusu, abych jí odpověděl, ale přeruší mě, když rychle ještě dodá: „Totiž, nic jsem z ní necítila, když jsme se objaly. Nemyslím, že by opravdu byla, ale chová se.. Divně.“

Chytím její tváře do dlaní a počkám, dokud její oči nenajdou ty mé, teprve potom promluvím.

Několik slov u autorce:

Alexandra Soldánová se narodila se v roce 1987. Leandra Sold je její pseudonym. Vyrůstala až do deseti let v malém městečku ve středu Čech, odkud se s rodiči přestěhovala na Chodsko, kde žije dodnes s manželem, třemi dětmi a kočkou Mínou.
Vždycky chtěla zpívat a hrát divadlo, to nevyšlo. Asi jí to nebylo souzeno.
Se psaním začala flirtovat už na základní škole, když psala nejdřív pohádky a potom celé romány pro své spolužačky, které vyžadovaly pokračování.

Autor: Alexandra Soldánová

Žánr: romantika, love story

Vydáno: 2022, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 280

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-267-2369-1

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *