Příliš mnoho tajemství – Ti kdo mlčí, možná jen nechtějí lhát

Milujete romány Kataríny Gillerové? Chcete zažít několik životů v jednom příběhu? Pojďte se na to společně se mnou podívat. Rozhodně nebudete litovat, jelikož tuto knihu budu dlouho vstřebávat. Silný příběh o silných ženách. To vás čeká v novince slovenské Danielle Steel. 

Další román z pera Kataríny Gillerové byl vynikající. Od této slovenské autorky jsem přečetla několik románů. Román Příliš mnoho tajemství patří k dalšímu báječnému čtení, která vás jen tak nenechá chladnými. Hlavní hrdinkou je Romana, která nečekaně nastoupí na doporučení jako prodavačka v jednom luxusním butiku s drahými kabelkami. Hned od začátku ji jeho majitelka zatahuje do svých soukromých záležitostí a chce po ní, aby nastoupila v jedné firmě jako asistentka a zjistila pro ni nějaké informace ohledně smrti jejího manžela. Romana ji vyhoví a nemá pak čas na své rodiče, nemocnou matku, bývalého přítele Kamila, ani kamaráda z dětství Jakuba, který pro ni moc znamenal. Každý před ní skrývá nějaké tajemství a Romana tomu hodlá přijít jak se říká na kloub. Postupně začne rozplétat klubíčko sledu různých událostí, které do sebe začnou zapadat. Podaří se Romaně zjistit, jak to bylo se smrtí manžela majitelky butiku? Jak se Romana nakonec zachová? Jaké informace se nakonec dozví od svých rodičů? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení.

Román jsem si užila od začátku do konce. Mám moc ráda styl psaní této autorky, takže mě vůbec nepřekvapila. V ději se vyskytuje více postav, než jsem byla zvyklá doposud. Osudy lidí byly opravdu hodně zamotané a chvílemi jsem musela přemýšlet, kdo ke komu vlastně patří. Námět knihy je opravdu zajímavý. Jak se říká, někdy méně je opravdu více. Hlavní hrdinka Romana se dozvěděla mnoho informací, které by mnohdy zatřásly i s největším otrlcem. Zápletka byla velice zajímavá a takové rozuzlení děje jsem nečekala. Poutavým způsobem autorka zaujme všechny čtenářky, které podobné životy totiž prožívají. Není to nic hraného, ale jedná se o realitu běžného dne, jako je tajemství, zrada, hledání vlastní minulosti i pocity křivdy zažívá lecjaká žena, jen se o tom ne vždycky mluví. Přečíst si o tom v románu bude pro ně snadnější a možná jim Katarína Gillerová poradí, jakou cestou se vydat, či jak se v dané situaci zachovat.

Román začíná poděkováním, má 18 kapitol a 296 stran. Titulní stránka knihy má na sobě ženu s kabelkou, která kráčí po mostě. Pojďte si užít silný a nezapomenutelný román. Rozhodně vás bude bavit.

Ukázka z knihy:

„Ty věci pro ni asi nejsou důležité, když si pro ně nepřišla, “ zatvářila jsem se lhostejně. „O co vlastně jde?“

Chvilku váhal s odpovědí. „Nechala si tady pero a poznámkový blok, “ řekl nakonec. Zadržela jsem smích. Tohle má potřebu řešit? A pak mi zatrnulo. Poznámkový blok?

Bože, co když v něm měla svoje jméno nebo jiné osobní údaje?!

Jazykem jsme si přejela po suchých rtech. Ten chlap se mi nelíbil. „Jen drobnosti,“ pokrčila jsem rameny. Obejde se bez nich.. Kvůli tomu sem přece nemusí chodit osobně. Vezmu jí to. “ Zamířila jsem s nádobím v rukou do kuchyňky.

Vtom se otevřely dveře zasedačky. „Pane Andráši?“ zaslechla jsem Věrčin hlas.

„První zásuvka v této skříňce,“ instruoval mě právník a zmizel v zasedačce.

Odložila jsem nádobí do dřezu a došla ke skřínce, na kterou ukazoval. V zásuvce jsem opravdu našla pero a malý zápisník. Otevřela jsem ho. Na prvních dvou stranách byly zápisky o tom, co má dělat v pondělí a pátek. Které spotřebiče se vypínají, kdy se čistí lednička a podobně. Prolistovala jsem všechny stránky a ulevilo se mi. V zápisníku nebylo nic osobního charakteru, mohl patřit kdekomu.

Na konci poslední stránky jsem však objevilo jméno napsané tužkou: Milena B.

Je to možné? Jak mohla být šéfka tak neopatrná.

Několik slov u autorce:

Katarína Gillerová vystudovala střední ekonomickou školu. Už tehdy publikovala v časopisech povídky a básničky, přispívala i do rozhlasu. Po maturitě odešla do Bratislavy, kde vystudovala Ekonomickou univerzitu. Je vdaná, má jednoho syna a pracuje jako ekonomka. V roce 2001 vydala knížku pro děti Moja kamarádka knížka. Vydala řadu románů, z nichž česky vyšly Láska si nevybírá, Dotkni se mě, lásko, Ráno nepláču, Miluj mě navždy, Zapomeň na minulost, Neodcházej, Záhada zadního pokoje, Konečně se rozhodni, Zvláštní příběh a Jestli mě uvěříš. Autorka je označována za slovenskou Danielle Steelovou.

Autor: Katarína Gillerová

Přeložil: Adam Chromý

Žánr: čtení pro ženy, romantika, love story

Vydáno: 2021, Motto ve společnosti Albatros media, Praha

Počet stran: 296

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-267-2109-3

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *