Dva v srdci – dva životy v jednom

Máte rádi silné romány? Hledáte zajímavý příběh se zdánlivě jednoduchou zápletkou? Tak právě vám je určena kniha Dva v srdci, kterou vydala Grada v edici Cosmopolis. 

Lydia Freddie spolu žijí více než deset let. Jejich život vypadá, že nemá chybu. Freddie ale zemře při autonehodě. Lydia se musí vyrovnat se vším, co ji smrt jejího milovaného přichystala. Ona ale najde způsob, jak se vrátit k minulému způsobu života, jak se s Freddiem setkávat znovu. Krůček po krůčku se snaží vrátit se do normálního běžného života a přitom se dostat ze svého žalu. Jde žít dva životy zároveň? Dokáže Lydia milovat i někoho jiného? Jak to nakonec vše skončí? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Rozhodně nebudete litovat.

Kniha se mně moc líbila a musím říci, že se nečetla lehce. Silný příběh, silné pasáže, které vás nenechají je tak spát. Mnohdy jsem hodně přemýšlela, knihu musela zavřít a vstřebávat, co jsem to vlastně přečetla. Způsob vyprávění mě opravdu uchvátil a tento příběh bude ve mně hodně dlouho doznívat.

Knihu jsem si k recenzi vybrala náhodou. Četla jsem zajímavou anotaci a říkala si, jak na mě kniha zapůsobí. Kniha má 376 stran, rozdělena na kapitoly, na začátku je prolog a na konci poděkování všem, co se na knize podíleli i autorce pomáhali. Kapitoly jsou rozděleny na část bdění a část snění s přesnými daty, kdy se román udál.

Ukázka z knihy:

Představou našeho rozloučení jsem byla tak vyděšená, že jsem ani nepomyslela na to, jak se budu cítit, až bude po všem. Kdybych měla hádat, nejspíš bych si tipla, že budu smutná a úplně na dně, vyčerpaná a zlomená, příliš osamělá, než aby se to dalo vyjádřit slovy. A do určité míry bych měla pravdu. Ale určitě by mě nenapadlo, že budu cítit svoji vlastní sílu, že budu právě schopná podívat se na sebe do osvětleného zrcadla v koupelně a cítit tichou hrdost. A cítit v kostech, že jsem udělala správnou věc. Správnou pro mě tady, pro mě tam i pro všechny lidi, kteří mě milují. „Urazila jsi pořádný kus cesty, “ zašeptám svému odrazu v zrcadle a odšroubuji víčko lahvičky s růžovými prášky.

V zrcadle zachytím svůj vlastní pohled a usměju se, protože přesně kvůli takovému komentáři by si ze mě Ryan utahoval. Možná mu to jednoho dne vysvětlím, pokud mě napadne, jak to udělat, aby si nemyslel, že jsem duševně chorá.

„Dobře,“ prohlásím rozhodně s otevřenou lahvičkou s léky pevně sevřenou v ruce. Musím ukázat dívce v zrcadle, že jsem si to nerozmyslela. Je půl šesté ráno. Musím to udělat hned a potom alou zpátky do postele, abych si ještě pár hodin odpočinula.

Několik slov o autorce:

Josie Silverová je nenapravitelná romantička. Svého muže potkala tak, že mu v den jeho jednadvacátých narozenin stoupla na nohu. Se svými dvěma dětmi a kočkou žijí v malém městě Midlands. Debutovala románem Den, kdy jsem zahlídla lásku (One day in December, 2018), který v nakladatelství Cosmopolis vyšel roku 2019. Její prvotina se stala okamžitě bestsellerem Sunday Times a New York Times a dočkala se překladu do více než dvaceti pěti jazyků.

Autor: Josie Silverová

Přeložila: Michaela Martinová

Žánr: beletrie

Vydáno: 2020, Vydala Grada pod značkou  COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 376

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN 978-80-271-1752-9

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *