Malé pohádky pro malé děti – 12 krátkých pohádek pro nejmenší

Máte rádi pohádky? Chcete se pobavit, potěšit příjemnými příběhy? Tak se hezky zachumlejte do deky, uvařte si výborný čaj, kávu, či kakao a pozorně poslouchejte. Malé pohádky pro malé děti vás budou bavit. 

Celkem 12 krátkých pohádek z běžného denního života, se kterými se děti běžně setkávají, plyne z nich ponaučení. Ilustrace Lucie Dvořákové vás zahřejí u srdce. Jsou milé, veselé a budou se vám určitě líbit. Jiří Kahoun – autor těchto humorných pohádek, si dal opravdu záležet, aby zaujaly nejen děti, ale i dospělé. Rodiče, či prarodiče mohou při vyprávění těchto krátkých příběhů využít dramatičnost v hlase a udělat tak pohádky ještě napínavější. Tyto pohádky jsou krátké, takže je rozhodně ocení unavení rodiče, kteří večer u čtení pohádek usínají, taktéž menší děti, které ještě u delších pohádek nevydrží být pozorné. Krátké texty jsou doplněny barevnými a veselými ilustracemi.

Knihu ocení i začínající čtenáři, kteří ještě nezvládnou velké množství textu a neodradí je to od samostatného čtení.

Pohádky se týkají běžných životních situací – dětského zlobení, o zvířátkách, jako je např. medvěd, tučňák, zajíc, králík, hroch, slon, špaček, ježek, pes, či kohout. Najdete zde i rodičovská moudra.

Nejvíce mě zaujala pohádka Kolečkové trápení, které hezky dětem vysvětlí, jak je to vlastně s dorůstáním a ubýváním měsíce. Vesmír, slunce, hvězdy, to prostě malé děti fascinuje.

12 krátkých pohádek pro nejmenší, od 3 let, nejen pro děti, ale i dospělé.

Ukázka z knihy:

S měsíčkem je kolečkové trápení. Nechce jíst a asi z něj nikdy neroste velký měsíc. Jediné, co mu trochu chutná, je sluníčková kaše. Ale ani tu nedojídá. Snad by se už dávno ztratil a přestal svítit, kdyby nebylo hvězdiček. Když zhubne na srpeček, přinesou talíř sluníčkové kaše. Koukají do ní a ukrajují lžičkou.

„Jestli nás máš rád, tak ham! Jednu lžičku za hvězdičku. Druhou lžičku za hvězdičku. Třetí lžičku za hvězdičku.“

Měsíček přibývá, kulatí se, až je z něj úplněk. Pěkně svítí, a kdyby jedl dál, narostl by z něj velký měsíc. Jenže kdepak, v nejlepším přestane. Zavře pusu na dva zámky a nehne s ním ani Polárka.

Nejí a nejí, až zhubne zase na srpeček.

Hvězdičkám začne nové trápení a tak to jde pořád dokolečka.

Několik slov o autorovi:

Jiří Kahoun je autor mnoha dětských knížek a tvůrcem večerníčkovských příběhů, mimo jiné vytvořil úspěšný seriál Příběhy včelích medvídků.

Lucie Dvořáková je známá česká ilustrátorka dětských knih. V Portále vyšla řada knih s jejími ilustracemi, například Sněhová víla, Modrá hodina nebo Nanukova dobrodružství.

Autor: Jiří Kahoun

Ilustrace: Lucie Dvořáková

Žánr: kniha pro děti

Vydáno: 2021, Portál, Praha

Počet stran: 64

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-262-1802-9

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *