Odpověď je v tobě-100 neotřelých otázek, které ti ukážou kým doopravdy jsi

Práce, partnerství, láska i osobní spokojenost jsou v našem životě nesmírně důležité. Pokud chodíme do práce, která nás nebaví, v kolektivu se necítíme dobře a doma to také nestojí za nic je načase se zamyslet a něco změnit, protože naše psychika jde ruku v ruce s naším zdravotním stavem. Pokud tento stav pokračuje dál, může se stát opravdu velký průšvih. Pojďte se společně se mnou a touto příručkou, která má název Odpověď je v tobě, zamyslet, co ve svém životě můžete změnit, ale čeho si na sobě ceníte a rozhodně se nechcete vzdát. Naučte se říkat ne, změňte svůj postoj k sobě, važte si sami sebe a myslete se vážně, nepochybujte nad tím, co děláte a stůjte si za svým názorem, i to co děláte. 

Čeká vás 20 krátkých kapitolek týkající se našeho života, tj. práce, lásky, myšlení, to jak žijete i jak myslíte na svůj seberozvoj, jak vlastně fungujeme v kolektivu. Jedná se o pět oblastí, ve kterých se můžeme během svého života někam posunout.

Našim úkolem je hlavně porozumět sami sobě, co potřebujeme, jaké máme nedostatky. Pocit jistoty, bezpečí, finanční stabilita, jisté zaměstnání i vztahy v rodině jsou pro náš život nesmírně důležité. Mnoho vzorců jsme přejali od svých rodičů, jejich způsob myšlení. Je nutné k sobě být upřímný, nic si nenalhávat, protože pak se vlastně nemůžeme změnit, když si dané věci nepřiznáme.

Jaké zde naleznete otázky? Za co se dokážu ocenit? Kde beru energii? Jakou roli zastávám v kolektivu? Kdy jsem nejlepší? Komu bych svěřila svůj život? Najdu si čas na přemýšlení? Mám vlastní názor? Chci být nejlepší verzí sebe sama? Kdy se cítím nepříjemně? Co u sebe zanedbávám? A ještě mnoho dalších otázek, na které si díky této příručce můžete odpovědět. Zamyslet se, jak to vlastně máte vy, zda chcete něco změnit, co vám vadí, co vám ba naopak vyhovuje a chcete si to nadále zachovat. Ne vše je třeba na sobě měnit, aby to bylo k lepšímu. Naše pozitivní vlastnosti nás dobře formují a dělají nás dobrým člověkem.

Vydej se na vzrušující cestu ve které hraješ hlavní roli ty. Kapitoly jsou krátké, barevně rozlišené, otázky jsou rozepsané, pro lepší pochopení, nad čím se vlastně máte zamyslet. Kniha se čte dobře, je báječná, velmi inspirativní. Pomůže vám se zamyslet nad svým životem. Je skvělá v tom, že si ji můžete na chvilku vzít, číst, zase ji odložit. Můžete ji mít na nočním stolku, v kuchyni, kdekoli, kde máte chvilku sami pro sebe. Doporučím ji všem, bez rozdílu věku i pohlaví. Každý má jiný pohled na život a v různých životních obdobích na tyto otázky odpovíme rozdílně. Věk, starosti, potíže se zdravím, to vše se odráží na našich životních zkušenostech a postojích.

Ukázka z knihy:

Jak moc v každodenním životě zaměstnávám svoji mysl? Všichni jsme více či méně neustále ve stresu. Každý z nás má  různé pracovní i rodinné povinnosti, časový harmonogram i schopnost se soustředit. nedostává ale moje mysl při všem tom náročném těkání příliš málo výživné potravy.

Co mi sráží sebedůvěru? Pocit, že si v životě dokážeme poradit, závisí mimo jiné na tom, jaký výsledek předpokládáme. Získávám sebevědomí z toho, že u mě za každých okolností převládne skepse? Pochybuju o všem, protože se pak cítím bezpečněji? Jsem pesimista, protože si myslím, že se tak vyhnu zklamání?

Kde hledám inspiraci? Kdo hledá, může najít podněty a impulzy téměř všude. Otázka je, nakolik je dokážu vnímat.

Několik slov u autorech:

Barbara Rörtgenová je mentální koučka, systemická poradkyně a zakladatelka a majitelka laboratoře nápadů ENTWICKLUNGSHELFER. S Timem Prellem už 21 let radí klientům v důležitých obdobích jejich života, kdy se odhodlávají dělat životní změny, pomáhá jim najít nové směřování, rozvíjet nové perspektivy a udělat si jasno tam, kde tápou.

Tim Prell  je filozofický poradce, zakladatel a majitel laboratoře myšlenek ENTWICKLUNGSHELFER. S Barbarou Rörtgenovou jsou považováni za dvě nejvýraznější osobnosti zabývající se rozvíjením potenciálu. Jejich jedinečné koučovací koncepty doporučují často média.

Barbara Rörtgenová a Tim Prell žijí a pracují v Düsseldorfu.

Autoři: Barbara Rörtgenová a Tim Prell

Žánr: naučná literatura, rozvoj osobnosti

Přeložil: Martin Richter

Počet stran: 192

Vydáno: 2023, Nakladatelství KAZDA, Brno

Vazba: pevná vazba s laminovaným potahem

ISBN 978-80-7670-124-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *