Chalupa-dvě ženy, dva odlišné světy, jeden muž

Hledáte silný příběh se zajímavou zápletkou? Milujete romány českých autorek? Tak právě vám je určena novinka, jenž vydala Euromedia Group, a.s. a jmenuje se Chalupa. Čeká na vás opět nezapomenutelný čtenářský zážitek. 

Helena začíná rodit a otec dítěte je nedostupný. Utíká od své matky na valašskou samotu ke své babičce a tam vychovává své dítě. Biologický otec najednou není. Co se stalo? Proč?

Na druhé straně je Tereza, která je ve své práci nespokojená, prochází krizí středního věku, s dcerou si nerozumí a najednou zmizí peníze ze společného účtu. Kam? Co se stalo? Obě ženy spojuje jeden muž. Jak to spolu všechno souvisí? Dokáže Helena i Tereza najít sílu a cestu jít dál? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do napínavého čtení.

Román jsem přečetla jedním dechem a jeho čtení jsem si užila od začátku až do konce. Velmi zajímavá zápletka, dvě ženy, jeden muž, který zemřel a jak to spolu vlastně vše souvisí. Kdybych mohla, přečetla bych knihu opravdu na jeden zátah, protože mě zajímalo, jak to vlastně vše bylo. Kniha byla velmi napínavá Četla se mně velmi dobře. Doporučím ji všem čtenářům a čtenářkám, kteří mají rádi české autory, všem, co mají rádi napínavé knihy o běžných životních osudech, které nás někdy mohou potkat, aniž si to uvědomujeme. Zdánlivě jednoduchá zápletka se může týkat kterékoli z nás. Kniha má 280 stran, je rozdělena na 19 kapitol, zakončena epilogem.

Ukázka z knihy:

Vidina večera stráveného v jeho společnosti mě nijak nenadchla, ale pro jistotu jsem kromě malého nákupu pro sebe koupila i láhev drahé vodky a krabičku cigaret. Při pohledu na poloprázdný nákupní košík mě napadlo, že bych si měla zvyknout. Časem bude stačit jedno mléko v tetrapaku na týden, půlka chleba, deset deka šunky, pár jablek a láhev vína.

Napsala jsem Danovi, že večer budu doma a ať přijde.

Vodku jsem dala vychladit a vysála v obýváku, aby se mu na ponožky nelepily kakaové kuličky od Bářiny snídaně, kdyby se chtěl zdržet. Osprchovala jsem se. oblékla si rifle a tričko.

Přišel v osm. V náručí nesl velkou krabici a sršel neobvykle dobrou náladou. Třeba s ním nebude taková otrava, pomyslela jsem si a pozvala ho dál.

Krabici s Karlovými věcmi jsem odnesla do ložnice. Otázka, jestli se v ní neskrývá nějaké osobní bahno, rozčeřila hladinu křehkého klidu. Raději jsem ji proto zastrčila pod postel.

Spala jsem neklidně a přerušovaně. Sny a realita se prohnětly v klubíčko chaotických představ. Nad tím vším bděly Karlovy mírné oči, pozorovaly, jak zápasím sama se sebou. Těsně nad ránem se mi zdálo, že prohlížím fotoalbum plné starých zažloutlých fotek. na jedné z nich byla postava drobné hnědooké dívenky pod košatým stromem. Stála úplně opuštěná. Nebe bylo černé jako před bouřkou. Sevřelo se mi srdce.

Samota se stala hlavním motivem mého života.

Několik slov o autorce:

Pavlína Křivánková strávila na Valašsku, kde se odehrává i děj její prvotiny, celý svůj život. Malebná krajina zdejších kopců a přímá povaha lidí ji upoutala natolik, že jí zůstane věrná nejspíš napořád. V profesním životě prošla ledasčím. Začínala jako elévka ve Slováckém divadle a moderátorka v několika zlínských rádiích. Nakonec vystudovala jazyky na Ostravskou univerzitě a rozhodla se věnovat dráze manažerky v nejrůznějších formách.

Svůj volný čas nejraději dělí mezi sport, cestování a setkávání s přáteli. Píše hlavně po nocích, kdy je všude kolem klid a nic neruší tvůrčí proces.

Žije s přítelem a třemi dětmi.

Autorka: Pavlína Křivánková

Žánr: beletrie, společenský román, klasika

Vydáno: 2023, Euromedia Group, a.s. – Ikar, Praha

Počet stran: 280

Vazba knihy: pevná s papírovým obalem

ISBN: 978-80-242-8903-8

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *