Být sama sebou – Autobiografie Veroniky Vieweghové

Máte rádi autobiografie? Chcete se dozvědět něco ze života Veroniky Vieweghové, manželky spisovatele Michala Viewegha? Tak právě vám je určena kniha Být sama sebou. 

Veronika Vieweghová, bývalá manželka Michala Viewegha si musela sáhnout až na vlastní dno, aby zjistila, že je důležité být sama sebou. Manželství se slavným spisovatelem Michalem nebylo snadné. V této autobiografii se dozvíte, jak autorka prožívala dětství, dospívání, manželství s Michalem, také mateřství, nakonec i rozvod a další vztah a s ním spojené těhotenství po čtyřicítce.

V knize najdete i mnoho zajímavých a hlubokých myšlenek autorky i inspirativních ilustrací Zuzany Kodymové. Taktéž informace o domácím vzdělávání svých dětí. Na konci knihy naleznete použitou a doporučenou literaturu.

Autobiografií jsem přečetla již několik, ale musím říci, že tato mě naprosto dostala. Veronika je velice silná žena a nesmírně si jí vážím. Ráda bych jí poznala ve skutečném životě, nejenom v tom knižním. Velice mě zaujaly její myšlenky i názory. Kniha doporučím všem ženám, které ve svém vztahu pochybují, jelikož tato kniha jim otevře oči. Kniha je moc hezky zpracovaná, ilustrace dotváří celý ráz knihy. Některé pasáže z knihy  jsem musela dlouho vstřebávat a musím říci, že si Veronika prožila opravdu peklo na zemi. Michala Viewegha mám moc ráda. Možná díky této knize se můj pohled na něj trochu změnil. Jak se říká, že člověk nemá soudit něco, do čeho přesně nevidí, jelikož navenek se to může zdát idylické, i přesto je to nakonec jinak. Moje kamarádka prožívala domácí násilí a až vše vyšlo jednoho dne najevo, nikdo jí to nevěřil a byla obviněna, že si to vše vymýšlí. Jelikož její manžel byl vážený praktický lékař. Knihu jsem si moc užila, silný příběh o silné ženě ve mně zanechal hluboký dojem.

Každý z nás by měl poznat svou hodnotu, najít vlastní cestu.

Ukázka z knihy:

„Svět je krásný i drsný zároveň, ale je jen na mně, jak ho budu vnímat, prožívat a zda nechám ostatní – a vlastně i sama sebe -, aby mě odkláněli od mého poslání, od mého tvoření. Ušla jsem už kus cesty a další mám před sebou. Budu stát na mnoha křižovatkách a tisíckrát se budu rozhodovat, kam odbočit. Ovšem ten, kdo nakonec vykročí, nebudou oni, ale já, Jen moje kroky mě povedou k cíli, jen má touha, láska a sebedůvěra mi budou dávat sílu vydat se dál. na cestu k sebepoznání, na cestu BÝT SAMA SEBOU.

Všechno, čím jste, vytváříte sami. Jste takoví, jací jste, protože tomu věříte. Celá vaše realita, všechno, čemu věříte, je vaším vlastním výtvorem.“ Don Miguel Ruiz.

„Když něco miluješ, pusť to na svobodu. Když se to k tobě vrátí, je to tvoje. Když ne, nikdy to tvoje nebylo.“ Antoine de Saint- Exupéry.

Několik slov u autorce:

Veronika Vieweghová

Veronika Vieweghová pochází ze severních Čech. Do svých dvaceti let žila v Litoměřicích, kde pracovala v nemocnici na interně. Poté odjela do Německa jako au-pair a ošetřovatelka. V roce 2002 se provdala za spisovatele Michala Viewegha, se kterým má dvě dcery Sáru a Báru Ann. Manželství trvalo třináct let. Navzdory tomu, že její sen o šťastném manželství nevyšel napoprvé, nevzdala se touhy být sama sebou a žít ve vědomých a láskyplných vztazích. Po čtyřicítce otěhotněla a s novým partnerem, podnikatelem Petrem Janem Křenem, má syna. Věnuje se domácímu vzdělávání, tématům těhotenství, mateřství a osobnímu rozvoji.

Autor: Veronika Vieweghová

Ilustrace: Zuzana Kodymová

Žánr: non-fiction, moderní žena, partnerské vztahy

Vydáno: 2020, CPress v Brně, ve společnosti Albatros Media, Praha

Počet stran: 240

Vazba knihy: vázaná s laminovaným potahem

ISBN: 978-80-264-3218-0

Knihu můžete koupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *