Léto v Provence – nádherný román k zamyšlení

Máte rádi Provence? Milujete romány Lucy Colemanové? Chcete zažít nevšední rok s hlavní postavou Fern? Tak právě Vám je určena kniha s názvem Léto v Provence, jejíž autorkou je Lucy Colemanová a rozhodně se u ní nebudete nudit. 

Manželský pár Fern a Aiden vyhrají v loterii. Přemýšlí, jak s penězi naloží. Každý z nich má opravdu jiné plány. Fern by ráda splatila hypotéku a přemýšlí o dětech. Kdežto Aiden to má úplně jinak. Jejich cesty se na rok rozdělí a každý z nich vyhrané peníze využije jinak. Aiden vyráží na cestu kolem světa do daleké australské divočiny. Doteď tu možnost neměl, jelikož Fern se bojí delšího cestování. Ta odjíždí do Provence na zámek ve Vernonu, kde nachází klid a konečně vytoužené místo na její koníček, jemuž se nemohla, možná i neměla čas se věnovat. A to je malování. Poznává charismatického majitele zámečku Nica. V jeho zámku se setkává s mnoha dalšími lidmi, kteří zde žijí jako komunita. Každý je nějakým způsobem pro každého prospěšný a dělá to, co ho baví. Fern má konečně možnost se ponořit do malování, poznávat sama sebe, odpočívat a hlavně přemýšlet, jak to vlastně s Aidenem má. Občas si telefonují, i přesto má Fern pocit, že pro něj není důležitá. Nico je uznávaný malíř, i jeho otec, který již zemřel, nese tíhu rodinného tajemství. Fern jej postupně poznává a zjišťuje, že je velmi zajímavý muž. Co oběma přinese odloučení? Jak se jejich manželství bude dále vyvíjet? Jaké tajemství v sobě Nico nese? Co vše musel unést, aby zvládl celý zámeček obstarávat? Tak to už se dozvíte, pokud se začtete do novinky s názvem Léto v Provence.

Půvaby Provence se promítly do mnoha románů. Musím říci, že jsem se moc těšila, až se do něj začtu. Rozhodně jsem nelitovala, jelikož kniha byla naprosto báječná. Zajímavá byla myšlenka odloučení dvou manželů, to jak se každý po roce zachová, to mě také zaujalo. Velké plus dávám této knize za to, že konec knihy je pojat velmi zajímavě. Autorka se v podstatě s každou postavou rozloučila, dala možnost čtenáři poznat, jak se děj vyvíjel dál. Někdy se mně totiž stává, že konec románu je zvláštně nedokončený a vlastně mám pocit, že bych ještě pár stran dala. Autorka ve mně vyvolala zajímavé pocity, kdy jsem přemýšlela, jak to vlastně mám já, zda si plním své sny, zda je kvůli něčemu, či někomu taktéž neodkládám jako hlavní postava. Myslím si, že je nesmírně důležité se mnohdy zastavit, popřemýšlet, za čím se vlastně ženeme a co nám to přináší. Že není jen práce, ale i důležité věci kolem, které nám mnohdy unikají a někdy to nese s sebou vážné důsledky.

Kniha má celkem 328 stran, 35 kapitol a čte se velice dobře.

Ukázka z knihy:

KDYŽ PŘIJDE „KONEC“, PŘEJETE SI NĚKDY VÍC?

Vždy mám dojem, že konec příběhu prostě jen označuje začátek nové kapitoly v životě každé z postav. Avšak dokonce i ve chvíli, kdy píši tato slova, se moje mysl ptá: „Ale co se stalo dál,“ Protože jsem vždy zvědavá a vždy se zdráhám nechat je jít.

Nyní je znáte stejně dobře jako já a nespíš máte vlastní představu, co jim budoucnost chystá. Pokud však nedokážete odolat pokušení zjistit, kam je zavedla má představivost, čtěte dál.

Život je různorodý a pokaždé nenastane úhledný šťastný konec, ale občas ano..

Několik slov o autorce:

Lucy Colemanová je britská spisovatelka, autorka řady úspěšných románů. Mnohé z nich se staly bestsellery a byly přeložené do několika jazyků. Pokud zrovna nepíše, tráví dny s dětmi, jejichž fantazie nezná mezí, nebo se věnuje malování a péči o zahradu. Žije se svým manželem a kočkou Ziggy v jižním Walesu.

Autor: Lucy Colemanová

Přeložila: Zuzana Hanešková

Žánr: román pro ženy, beletrie

Vydáno: 2021, Ikar, Euromedia, Praha

Počet stran: 328

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4506-4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *