Život není skákací hrad – Srdce vydrží hodně. Je totiž houževnaté.

Hledáte zajímavé letní čtení? Chcete prožít silný příběh sourozenecké dvojice? Tak právě vám je určena novinka Petry Hülsmannové s názvem Život není skákací hrad. 

Nele pracuje v jedné PR agentuře a má po krk všech mužů. Po rozchodu s jedním mužem se rozhodně chce ponořit do práce a neřešit vztahy. Majitel PR agentury jí pověřil, aby se postarala o kampaň jednoho politika. Nele má mladšího bratra Lennyho, který se narodil s trizomií 21 chromozomu, tj. Downův syndrom. Její život se točí jen kolem Lennyho a sama si vůbec neuvědomuje, že jí vše prochází mezi prsty. Jakou cestou se její život bude ubírat a jakou roli zaujme šéf PR agentury Claas? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do čtení. Určitě nebudete litovat.

Román mě bavil od začátku až do konce. Všechny knihy od této autorky jsem přečetla jedním dechem. Ne jinak tomu bylo i u románu Život není skákací hrad. Už ten název ve mně vzbuzoval zvědavost, o čem asi bude. Autorce se podařilo velice autenticky popsat prostředí jedné reklamní agentury i problematiku soužití člena rodiny s Downovým syndromem.

Román se čte dobře a je srozumitelně napsaný. Jednotlivé dějové linie do sebe krásně zapadají a nutí čtenáře číst dál a dál. Líbí se mně, s jakou lehkostí, vtipem a nadsázkou vypráví svůj příběh. U čtení románu jsem se vůbec nenudila. Kniha je rozdělena do kapitol s názvem, který vždy charakterizuje, o čem příběh je. Autorka na konci knihy uvedla přesný recept na Nelein luční džem z jablek.

Titul s radostí doporučím všem, co mají rádi romány Petry Hülsmannové a pohodové čtení. Tuto knihu k recenzi jsem si nevybrala náhodou. Četla jsem na ní pozitivní ohlasy a navíc jsem od této autorky přečetla již tři knihy. Těšila jsem se, že mě tento román bude bavit a rozhodně se tak stalo.

Jelikož má kniha 432 stran, hůře se mně v podání paperbacku držela v ruce, ale to nic neměnilo na nadšení knihu dočíst až do konce.

Román Život není skákací hrad je o sourozeneckém poutu, lásce i rodině.

Zaujala mě tato myšlenka: „Pro všechny, kdo nekráčejí životem nejkratší nebo nejsnazší cestou, ale vždycky jdou tou nejkrásnější krajinou.“ Myslím si, že je to opravdu báječná myšlenka, kterou bychom se měli řídit.

Ukázka z knihy:

ŽIVOT ZKRÁTKA NENÍ SKÁKACÍ HRAD. A KDYŽ SPADNEŠ, NEMÁŠ VŽDYCKY POD SEBOU TLUSTOU MATRACI. V OPRAVDOVÉM ŽIVOTĚ TO PROSTĚ OPRAVDOVĚ BOLÍ. ALE PŘESTO NEMŮŽEME PŘESTAT SKÁKAT. TO BY BYLO PŘECE HLOUPÉ.

Několik slov o autorce:

Petra Hülsmannová (narozena v roce 1976) prožila dětství v dolnosaském malém městě. Po úspěšném dokončeném studiu germanistiky a kulturní vědy pracovala v advokátních kancelářích a putovala šest měsíců jen s batohem na zádech po jihovýchodní Asii. To vše předtím, než se svými romány vystoupala na horní příčky seznamu bestsellerů. Petra Hülsmannová žije se svým mužem v Hamburku. Euromedia Group vydala její bestsellery Čokoládový průšvih, Život udeří, kam se mu zachce a Kdyby to tak bylo snadné, dělal by to každý.

Autor: Petra Hülsmannová

Žánr: kniha pro ženy

Vydáno: 2021, Ikar – Euromedia Group, a.s., Praha

Počet stran: 432

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-249-4404-3

Knihu můžete koupit zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *