Vítejte u nás v lese – 7 příběhů pro předčítání a dobrou náladu

Máte rádi pohádky z prostředí lesa? Chcete si čtení pořádně užít? Hledáte knihu, která vás pobaví celý týden? Tak právě vám je určena novinka Nakladatelství KAZDA a jmenuje se Vítejte u nás v lese! 

Sedmiletá Frída a šestiletý Benjamin jsou sourozenci, kteří bydlí v lese v hájovně. Maminka se jmenuje Andrea a pracuje v lesní školce, stará se o stromečky a tatínek Štěpán je učitel. Život v lese je nádherný a plný různých dobrodružství. Prožijte s Frídou, Benjaminem i jejich rodiči od pondělí do neděle mnoho dobrodružství. Poznáte přitom i jejich králíky Ňufa a Asterixe. V pondělí najde Frída liščí noru, s liščaty a zažije s nimi mnoho zážitků, v úterý maminka Andrea najde vystrašeného Luďka, který se má ženit. Ve středu Benjamin zažije něco kouzelného. Ve čtvrtek pejsek Loli zahrabe babičce hodinky, Benjamin s Frídou upečou s babičkou výborný bylinkový koláč. Co se stane v sobotu a neděli? Tak to už vám neprozradím, ať už se máte na co těšit. Každý den je prostě něčím výjimečným a děti mají opravdu na co vzpomínat.

Na konci knihy naleznete hru, při níž si procvičíte dny v týdnu, jak jdou za sebou.

Ukázka z knihy:

Za školkou, kde se pěstují mladé stromky, vychází slunce. Bonifác už je vzhůru a natahuje korunu vstříc slunečním paprskům. Ze začátku to trochu lechtá, když se paprsky dotknou jeho listů. Potom mu teplo proudí kmenem až ke kořenům. Bonifác si připadá svobodný a silný.

„Dobré ráno, Bonifáci!“ volá Barbora.

„Pojď, probudíme Baltazara a Brigitu.

Je tak krásný den.

„Jasně,“ souhlasí Bonifác.

Čekají na další závan větru. Když přijde, oba ze všech sil zašustí listím.

Baltazar zívne. „Aáááh. Všechno v pohodě, kamarádi?“

„Zdálo se mi o nás,“vykládá vzrušeně Barbora.

„Dožili jsme se tří sta let a pořád jsme byli nejlepší přátelé.“

„Pojďme se rychle obejmout,“ navrhne Baltazar. „Mám vás mooc rád!“

Několik slov o autorce:

Henriette Wichová pochází z Landshutu v Německu, kde už jako dítě na zahradě v houpací síti četla všechny knihy, které se jí dostaly do rukou a často snila o tom, že až vyroste, bude knihy sama psát. Později, po studiích němčiny a filozofie, začala sbírat dětské knihy a tento koníček ji přivedl do knižního nakladatelství k práci redaktorky knih pro děti. V roku 2000 se jí splnil velký sen a stala se autorkou první vlastní knihy. Psaní knih pro děti a mládež se stalo jejím povoláním a její příběhy jsou vždy o odvaze a přátelství.

Několik slov o ilustrátorce:

Tessa Rathová je německá ilustrátorka, která se specializuje na hravé ilustrace knih pro děti a mládež. Žije v Berlíně a její pestrobarevné hravé obrázky jsou součástí více než třiceti publikací z produkce několika německých knižních nakladatelství.

Kniha je určena pro děti od 4 let a nejen jim.

7 příběhů k předčítání a pro dobrou náladu 7 dní v týdnu.

Autor: Henriette Wichová

Ilustrace: Tessa Rathová

Přeložila: Michaela Škuléty

Žánr: kniha pro děti

Počet stran: 61

Vydáno: 2021, Nakladatelství KAZDA, Brno

Vazba knihy: pevná s laminovaným potahem

ISBN 978-80-7670-029-1

https://www.knihykazda.cz/vitejte-u-nas-v-lese/

Nakladatelství KAZDA přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti. V nabídce najdete populárně-naučné knihy pro všechny generace – od leporel přes příběhy inspirované přírodou, osudy zvířat i lidí, cestopisy, inspiromaty či atlasy, až po náročnější čtení od předních světových biologů, jakými jsou britský ornitolog Tim Birkhead nebo mykolog Merlin Sheldrake. Nejoblíbenějším autorem nakladatelství je známý německý lesník a ochránce přírody Peter Wohlleben. Knihy, které mají smysl v Nakladatelství KAZDA vychází od roku 2014.

Více informací naleznete zde

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *