Čokoládový klub – diamanty jsou věčné, ale nejlepším přítelem ženy je čokoláda

Milujete čokoládu? Máte rádi příběhy z prostředí kaváren? Tak právě vám je určena novinka Carole Matthewsové s názvem Čokoládový klub, jež vydala Grada Publishing pod značkou COSMOPOLIS. 

Lucy, Nadia, Autumm  a Chantal  jsou čtyři ženy, z různých sociálních poměrů, velice dobré kamarádky. Všechny tyto ženy pojí vášeň pro čokoládu a tvoří tak Čokoládový klub, v němž se scházejí a řeší všemožné problémy a starosti. Když se u jedné z nich objeví nějaký problém, ihned vyhlásí čokoládovou pohotovost a vše dokážou vyřešit. Čokoláda je totiž ten nejúžasnější lék, který vyřeší trable s láskou i bolest hlavy a nejen to. Pojďte se o tom přesvědčit společně se mnou.

Kniha má 336 stran, je rozdělena na 80 kapitol, zakončena poděkováním autorky všem, co se na knize nějak podíleli, či jí pomáhali. Součástí knihy je i recepty na různé dobroty jako je např. brownies či Blondies. Rozhodně si pochutnáte. Román byl nádherné, pohodové čtení, při kterém jsem si představovala, že sedím v útulné kavárně a dávám si výtečnou čokoládou. Přitom si popovídám s kamarádkami a odpočinu si. Četl se mně velice dobře, čtení jsem si užila od začátku do konce. Líbily se mně zajímavé zápletky, které autorka se svými hlavními postavami řešila a bylo úžasné sledovat, jak se s těmito prekérními situacemi dokázaly vypořádat.

Knihu doporučím všem milovníkům čokolády, pohodového a příjemného čtení, ale i těm, co si rádi přečtou román s vtipným, zajímavým příběhem, který vás zahřeje u srdce.

O této autorky je to můj první román a věřím, že není poslední. Vyprávění autorky bylo velmi zajímavé, dobrodružné a přitom laskavé.

Několik slov o autorce:

Carole Matthewsová je autorkou třiceti čtyř románů, které se staly bestsellery Amazonu i deníku Sunday Times. Kromě toho je také držitelkou RNA udělovaného romancím. Její mimořádný smysl pro humor jí získal fanoušky i ohlas po celém světě.

Carole se pravidelně objevuje jako host v televizních i rozhlasových pořadech. Když zrovna nepíše další knihu, televizní nebo filmové scénáře, najde čas třeba na trek v Himaláji, jízdu na kolečkových bruslích po Central Parku, čaj v Číně nebo šlofíka v altánku na zahradě svého domu v Milton Keynes nedaleko Londýna.

Ukázka z knihy:

Lucy překročila třicítku a stále hledá tu pravou práci i toho pravého muže. Ani jedno se bohužel neobejde bez nehod. Lékem  a útěchou je pro ni čokoláda, ve které se opravdu vyzná.

Nadia opustila skvělou práci i rodinu pro lásku, dnes má malého syna a manžela, který propadl hazardu. Když na to přijde, je schopná slízat čokoládu i ze synkových sušenek.

Autumm, dívka z vyšších vrstev a příliš citlivým svědomím, ohnivými kudrdlinami a příšerným vkusem, která se stará a drogově závislou mládež, ale vlastní závislost na čokoládě skrývá.

Chantal je Američanka se čtyřicítkou na krku, bohatým manželem a nenaplněnou potřebou sexu. Její náhodní partneři způsobí řadu problémů, z nichž jí pomohou kamarádky a čokoláda.

 

Autor: Carole Matthewsová

Přeložila: Lucie Libovická

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 336

Vazba knihy: brožovaná vazba s klopami

ISBN: 978-80-271-3365-9

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *