Světla jihu – romantické léto ve Francii

Máte rádi knihy? Milujete Francii? Chcete zažít laskavý a okouzlující příběh, který spojuje obě vaše vášně, tj. knihy a Francii? Tak právě vám je určena novinka nakladatelství MOBA s názvem Světla jihu. 

Co vás v tomto románu vlastně čeká?

Nádherný romantický příběh o dívce jménem Marie-Jeanne, která se dostane do rodiny, jenž nemohou mít děti. Ani neví, jak jim tato malá, osiřelá holčička může změnit život. Jaké světlo do jejich života přinese? Se svými náhradními rodiči se rozhodne procestovat Francii s bibliobusem – pojízdnou knihovnou. Chce se totiž stát spisovatelkou. Při cestách se setkávají s řadou lidí, návštěvníků knihovny, kteří hledají v knihách to, jak překonat ostych, co vše v knihách mohou najít, ale především lásku.

Kniha se mně moc líbila a musím říci, že jsem si u ní odpočinula. Krásný příběh, zajímavé pasáže v pozadí nádherné přírody, voňavé levandule, kterou mám moc ráda. Kniha má 256 stran, celkem 34 kapitol, poděkování a pracovní fragmenty, s poznámkami a vysvětlivkami.

Román Světla jihu je okouzlující a laskavý příběh plný lásky, který věří v léčivou sílu literatury, romantiky a léta v jižní Francii.

Moje subjektivní hodnocení románu je rozhodně pozitivní. Doporučím jej všem milovníkům knih různého žánru, taktéž těm, kteří mají rádi Francii a cestování.

Ukázka z knihy:

Budu se ti líbit. Moje oči. Způsob jak se na tebe dívám.

Bude ti připadat krásné, když vložím při usínání svou ruku do tvé.

Kde jsi?

Jaká jsi byla zamlada? Kolik let to už je? Dokážeš se ještě cítit se strachem a štěstím v břiše a světly úplně první z tvých vlastních nocí v očích, když znenadání přišla touha, po někom, koho člověk nezná?

Byla jsi u moře jako já?

Kdes byla, když tě okouzlila láska?

Kde jsi a najdeš mě?

Světlo se zvedlo z její ruky a odplulo.

Marie – Jeanne strávila celou noc na vrcholku hory. Porovnala světlené tečky a nitky věděla, že je to světlo, které se vydává na cestu z úst, ramen, prstu nohy, vlasů, čtvrtého knoflíku u košile, které hledá, s kým je spojeno.

Z ranního rozbřesku se světla vrátila. Svinula se pod srdcem. Tam, kde ji bolelo, protože cítila prázdnotu.

A naplnila ji bolestí hledajících.

Světla jihu.

Tak je bude nazývat, ty Morseovy značky touhy a spojení, které dávno vlastní touhu po neznámém protějšku.

Jen kdyby ne našla nebo aspoň věděla, kde je má hledat!

Velice potichu recitovala Marie-Jeanne verše, které si opsala z té překrásné staré knihy u madame Brillantové. Před tisíci roky, tak jí připadalo, když byla ještě dítě.

Už hodinu dítětem nebyla.

Od autorky bestselleru Levandulový pokoj.

Několik slov o autorce:

Nina George (*30. srpna 1973 v Bielefeldu) je německá spisovatelka a novinářka. Neabsolvovala ani střední školu, od svých 14 let pracovala v různých restauračních zařízeních a to byla její univerzita. Novinařině se zase vyučila v Penthouse. O tom, že to bylo jako průprava pro psaní dostačující svědčí skutečnost, že se jako novinářka a spisovatelka na volné noze uživila od r.1993. Stačila napsat pod svým jménem sedm románů, pod pseudonymem Anne West publikovala populárně naučné knihy v oblasti lásky, sexuality a erotiky a pod jménem Nina Kramer (po svatbě) byl vydán v roce 2008 dokonce její thriller.
Čekejme, čím své čtenáře ještě překvapí.

Autor: Nina George

Překlad: Dagmar Hoangová

Žánr: román pro ženy

Počet stran: 256

Vydáno: 2021, Moravská Bastei MOBA, s.r.o., Brno

Vazba knihy: pevná bez přebalu lesklá

ISBN: 978-80-243-9744-3

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *