Papírový palác-hluboce emotivní příběh rozplétající lži a složitý milostný trojúhelník

Máte rádi silné, nezapomenutelné příběhy o lidských vztazích? Chcete zažít napětí, neskutečnou lásku? Tak právě vám je určen román s názvem Papírový palác, jehož autorkou je Miranda Cowley Heller. 

Román Papírový palác je velmi silný příběh o lásce, o strachu, o lži i tajemství, který rozplétá složitý milostný trojúhelník. Zaujme vás hned od první strany, připoutá si vás a jen tak nepustí. Ani si to neuvědomujeme, ale to jak prožíváme dětství, jaké vztahy s rodiči i sourozenci máme, nás ovlivní na celý náš život. Autorka proplétá několik dějových linek, které nejsou jednoduché a mohou vám na první pohled připadat složité. Ale není tomu tak. Tento román ve mně bude velmi dlouho doznívat. Zdánlivě jednoduchá zápletka změní ve vaší hlavě i mysli mnoho možná zažitých stereotypů ve vašich vztazích, které po přečtení tohoto románu možná přehodnotíte. Elle je padesát, má tři děti a probouzí se v Papírovém paláci, kde vždy tráví letní prázdniny. Na první pohled se může zdát je to dnešní ráno jako každé jiné. Není tomu tak. Elle se v noci vplížila z domu a vyspala se se svým dávným přítelem Jonasem, mezitím, co si jejich protějšky povídaly uvnitř. Elle se musí rozhodnout, zda zvolí jistotu nebo začne se svou láskou z mládí a uskuteční si své sny. Jak by to vlastně bylo, kdyby je nerozdělila tragická událost? Jak to všechno dopadne, tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení.

Kniha je rozdělena na 33 kapitol, má celkem 376 stran a je zakončena poděkováním autorky.

Ukázka z knihy:

Teď už se ale blížil zářijový Svátek práce a jediné vybavení přežití v přírodě, co se mi zatím povedlo sehnat, jsou dvě zrezivělé plechovky od kávy, staré kleště a pár napůl vyhořelých svíček. Vysoko nade mnou vytváří hejno ptáků písmeno v jako vítězství, jsou jako prchavá myšlenka, přelétající přes oprýskané modré nebe. Na tvář mi padne stín. Ztuhnu. Snažím se stát neviditelnou.

„Ahoj.“ Shora se na mě dívá malý kluk, tak sedmi-nebo osmiletý. Přiblížil se tak tiše, že jsem ho vůbec neslyšela přicházet. Má husté černé vlasy, dlouhé až po ramena. Světle zelené oči. Je bosý. „Já jsem Jonas.“ říká. „Ztratil jsem se.“ Nevypadá znepokojeně ani vyděšeně.

„Elle,“ představím se. Znám jejich rodinu od vidění z pláže. Jeho matka má kudrnatou hřívu a vždycky na nás ječí, když necháme v písku ohryzek. Bydlí někde v Back Woods.

„Sledoval jsem orlovce,“ dodá, jako by se tím všechno vysvětlovalo. Sedne si vedle mě na břeh porostlý mechem a zadívá se do nebe. Dlouho žádný z nás nepromluví. Naslouchám šumění lesa, zurčení pramenité vody tekoucí přes kameny. Vím, že tam Jonas je, ale nějak se mu povedlo změnit se ve stín.

Několik slov o autorce:

Miranda Cowley Heller pracovala jako redaktorka a vedoucí dramaturgyně na HBO, kde se mimo jiné podílela na seriálech Rodina Sopránů, Odpočívej v pokoji, The Wire-Špína Baltimoru, Deadwood nebo Velká láska. V dětství trávila léta na Cape Cod a nyní žije v Kalifornii. Papírový palác je její první román.

Autorka: Miranda Cowley Heller

Přeložila: Irena Steinerová

Žánr: beletrie, společenský román

Edice: Světový bestseller

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia – Ikar, Praha

Počet stran: 376

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-5033-4

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *