Hypotéza lásky-senzace TikToku

Ráda bych se s vámi podělila o čtenářský zážitek z knihy Hypotéza lásky, kterou vydala Euromedia Group, Ikar v roce 2023. Zážitek z knihy je opravdu úžasný. Pohodlně se posaďte a pusťte se do čtení. 

Děj románu vás zavede do univerzitního prostředí. Olive Smithová je mladá doktorantka, která má úplně na všechno hypotézu. Nevěří na trvalý romantický vztah. Má nejlepší kamarádku Anh, která ji tvrdí opak. Jednoho dne políbí jednoho doktora Adama Carlsena, jelikož své kamarádce namluvila, že má rande. Olive a Adam se domluví na fiktivním vztahu, který hrají kvůli okolí. Dokonce se domluví i kdy skončí. Od začátku je vidět, že to mezi nimi jiskří a je vidět, že mezi nimi je něco. Děj se odehrává převážně na univerzitní půdě. Jak to nakonec vše dopadne? Co se bude dít na velké konferenci? Tak to už se nechte překvapit a pusťte se do báječného čtení, které si užijete do začátku až do konce. Román vás bude bavit. Zažijete napínavé chvíle, zasmějete se, možná se budete i červenat. To vše, na jednom místě, v jedné knize.

Román se mně moc líbil a jeho čtení jsem si užila. Přečetla jsem ho celkem rychle. Zajímalo mě, jak to nakonec dopadne. Na román jsem četla samé pozitivní recenze a že se opravdu líbí. Líbí se mně jeho obsahové zaměření i místo, kde se děj románu odehrál.

Dohromady má kniha 22 kapitol, celkem 352 stran a je zakončena poděkováním i poznámkou autorky a epilogem.

Děj měl spád, autorka sáhodlouze nepopisovala různé dějové linie, ale velice věcně a stručně se věnovala jednotlivých postavám, což vůbec nebylo na škodu.

Titulní stránka knihy je krásná. Je na ní muž a žena, které se vzájemně objímají a líbají. V pozadí jsou vidět laboratorní baňky.

Kniha obsahuje bonusovou kapitolu, která je psaná z pohledu Adama. Je to skvěle napsaná romantická komedie, která vás určitě chytne za vaše srdce.

Ukázka z knihy:

„Ahoj,“ pozdravil ji Adam, když k ní došel blíž. Podíval se jí na ruce, které držela spojené před sebou jako prosebník. Byla si jistá, že Ahn a Jeremy za jejími zády na ně nezastřeně zírají.

„Ahoj.“ Měla na nohou žabky a on tenisky a…vždycky byl vysoký, ale teď se nad ní přímo tyčil. Oči měla na úrovni jeho hrudních svalů a..Ne. Prostě ne. To nemůže.

„Otočil by ses?“

Na okamžik zaváhal, ale pak se pro něj netypicky, podřídil.

Což Oliviny problémy zdaleka nevyřešilo, protože jeho záda byla stejně široká a působivá jako hrudník.

„Můžeš se, ehm..trochu sehnout?“

Adam sklonil hlavu, až se jeho ramena..no, pořád byla neskutečně vysoko, ale teď už aspoň dosažitelná. Když Olive zvedla pravou ruku, trochu krému jí vyteklo do trávy-kam by správně patřil všechen, pomyslela si pomstychtivě-a dala se do toho.

Začala dělat něco, co by ji nikdy v životě, ani ve snu, nenapadlo.

Natírala Adama Carslena krémem na opalování.

Nebylo to poprvé, kdy se ho dotkla. Tudíž by ji nemělo překvapit, jak tvrdé má svaly nebo jak pevné je jeho tělo.

Několik slov autorce:

Ali Hazelwood už toho publikovala docela dost-bohužel šlo většinou o odborné články týkající se nervové soustavy, v nichž se nikdo nelíbá a konce nejsou vždycky jenom šťastné. Pochází z Itálie, a než se přestěhovala do Ameriky, aby získala doktorát v oboru neurovědy, žila v Německu a Japonsku. Nedávno se stala profesorkou, což ji naprosto děsí. Když není zrovna v práci, běhá, mlsá nebo sleduje sci-fi filmy se svýma dvěma kočičími pány (a svým o něco méně kočičím manželem).

Autor: Ali Hazelwood

Přeložila: Jana Jašová

Žánr: beletrie, romantika, Edice světový bestseller, New Adult

Vydáno: 2023, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 352

Vazba knihy: paperback

ISBN: 978-80-249-5002-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *