Krabička vzpomínek- poučení z minulosti nám dává naději na lepší budoucnost

Máte rádi romány Kathryn Hughesové? Chcete zažít emotivní příběh plný překvapení? Tak právě vám je určen román s názvem Krabička vzpomínek. 

Jenny slaví své sté narozeniny v jednom luxusním pečovatelském domě, kde se o ni stará mladá ošetřovatelka Candice. Obě si velice rozumí. Jenny ji poprosím, aby s ní odjela do Itálie, do míst, kde prožila svou velkou lásku a zanechala za sebou i tragické události. Candice souhlasí, i když ví, že její přítel s tím souhlasit rozhodně nebude. Román se odehrává ve dvou časových linkách. V roce 1940 a v současnosti. Jenny se chce vrátit do malé vesničky v Itálii, do míst, kde se udály tragické události. Chce se tak vyrovnat se svou minulostí, která nebyla vůbec jednoduchá. Candice její příběh poslouchá, velmi se tyto dvě ženy rozumí, i když je mezi nimi velký věkový rozdíl. Candice nechce slyšet pravdu o svém příteli, který ji jen využívá.

Co vše se Jenny ještě dozví? Jak si Jenny a Candice mohou být vzájemně prospěšné? Tak to už se nechte překvapit a nenechte si ujít nádherný čtenářský zážitek, jímž román Krabička vzpomínek bezesporu je. Čeká vás velmi emotivní příběh plný lásky, porozumění, vzájemného respektu a nejen to. Pokud román dočtete až do konce, dozvíte se, proč se Jenny chtěla ještě jednou vrátit do malebné vesničky v Itálii.

Knihy Kathryn Hughesové opravdu miluji. Tento román není první, který od ní čtu a věřím, že ne ani poslední. Román se čte velmi dobře. Líbí se mně, jak obě časové linky do sebe zapadají, díky nim se dozvíte postupně všechny střípky minulosti, která nám dává naději na lepší budoucnost.

Životní moudro, které Jenny předává své ošetřovatelce Candice, je nádherné sledovat a začíst se do tohoto příběhu. Kniha má 65 kapitol, celkem 384 stran, je zakončena epilogem. Na konci naleznete anotace dalších románů autorky, které vás mohou naladit na další její čtení. Tak se nenechte pobízet a pusťte se do čtení. Doporučuji si tento román přečíst, protože minulost nám dává někdy zabrat a je třeba s ní dále pracovat a nenechat ji jen tak být. Čtení jsem si užila od začátku, až do konce. Místy mě mrazilo, jak Jenny vyprávěla o své minulosti, co vše si musela prožít a jak se s tím vypořádala.

Několik slov o autorce:

Kathryn Hughesová je britská historička, autorka životopisů a novinářka. Má doktorát z viktoriánské Anglie, který využila hned ve své prvotině, je editorkou magazínu Prospect, píše pro The Guardian a Times.

Žije nedaleko Manchesteru, kde se odehrává její první román s názvem Dopis. V současné chvíli je spisovatelkou na plný úvazek a pracuje na svých dalších knihách.

Později vydala druhý román s názvem Tajemství, v němž se děj odehrává ve dvou časových rovinách. Má manžela, dvě děti Camerona a Ellen.

Ukázka z knihy:

Frank náhle vstane-tedy tak náhle, jak to osmdesátník zvládne.

„Myslím, že je nejvyšší čas, abych se vrátil dovnitř. Dámy, nechám vás o samotě, abyste si nerušeně mohly vyprávět podrobnosti.“

Zakroutím hlavou, zatímco sleduji, jak odchází. „Nico byl opravdový gentleman. Trval na tom, abych se vyspala v posteli, on se uložil do křesla po mém boku.“ Potichu se zasměju. „Tak jsem si svatební noc věru nepředstavovala.“

„Ale nelitovala jsi toho, co jsi udělala?“ zeptá se Candice, která zoufale touží slyšet, že jsem se rozhodla správně.

„Věděla jsem, že s Nicem jsme si souzeni. Ale jak jsem už řekla, hrozně mě mrzelo, kolika lidem jsem ublížila. Nemluvím jen o Lorcanovi, ale i o Del a Brynovi.

Autorka: Kathryn Hughesová

Přeložila: Iva Bartíková

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2022, Vydala Grada pod značkou COSMOPOLIS, Praha

Počet stran: 384

Vazba knihy: pevná šitá vazba

ISBN: 978-80-271-3610-0

Knihu můžete koupit zde

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *