Když jsi odešel – nezáleží na tom, jak dlouho někoho milujete, ale jak moc

Máte rádi Brooke Harrisovou? Milujete romány, které jsou vyprávěné formou deníku? Román Když jsi odešel pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. 

Holly je šťastná. Čeká miminko. Jenže její život se zhroutí, jako balíček karet. Zjišťuje totiž, že se miminko nevyvíjí správně a vypadá, že bude postižené. Její vztah se otřásá v základech a takovou obrovskou zátěž nevydrží. Do toho se dozvídá, že její milovaná babička Annie právě umírá. Trpí totiž nevyléčitelným typem rakoviny. Annie si přeje, aby na staré půdě našla její knihu vzpomínek. Holly pročítá zažloutlými stránkami, zjišťuje, co vše musela babička Annie těžkého unést a díky tomu v sobě nachází sílu o své miminko bojovat, ať se děje, co se děje. Její přítel Nate je jí nakonec velkou oporou. Holly sedí každý den u lůžka své babičky a předčítá její celý životní příběh. O tom, jak musela čelit svému otci alkoholikovi, jak se bezhlavě zamilovala do Arthura „Skicáka“, jak jejich láska probíhala. Dojemný příběh, při němž Annie líčí své starosti a radosti. Jak to nakonec vše dopadne?

„Nezáleží na tom, jak dlouho někoho milujete, ale jak moc. „ Opravdu úžasná myšlenka, kterou jsem si několikrát přečetla a uvědomila si, co to vlastně znamená. Nezapomenutelný příběh o lásce, rodinném poutu, o obětování sebe sama vás chytne od první strany. Autorka velice krásně a poutavě líčí život Annie. Kniha vyžaduje více času, její myšlenky je nutné vstřebat. Silný příběh, který ve mně bude ještě hodně dlouho doznívat. Tuto recenzi píšu až týden po jejím dočtení a stále je to ještě živé uvnitř. Román doporučím všem, co řeší podobné dilema nemocného dítěte jako hlavní postava Holly. Věřím, že po přečtení této knihy se dokážete správně rozhodnout a vaše problémy nebudou na první pohled tak složité. Kniha má 45 kapitol. Čte se velice dobře. Dějové linie se střídaly, ale to mně vůbec nevadilo. Snadno jsem se dostala do děje, zda vyprávěla Holly nebo Annie.

Několik slov autorce:

Brooke Harrisová vystudovala psychologii, je členkou několika charitativních organizací zaměřených na duševní zdraví a snaží se o veřejnou osvětu na téma duševní onemocnění. Pod pseudonymem Janelle Harris jí vyšly psychologické thrillery No Kiss Goodbye a See Me Not, které se brzy staly bestsellery. Brooke žije se svým manželem, pěti dětmi, psem a kočkou v irském hrabství Kildare.

Autor: Brooke Harrisová

Žánr: román pro ženy

Vydáno: 2020, Vydala Euromedia Group a.s. Ikar, Praha

Počet stran: 280

Vazba knihy: pevná s papírovým přebalem

ISBN: 978-80-249-4082-3

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *